Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

ms pentru poza Al Bundy, sunt 2 modele de filtre unul mai mare si unul mai mic, la mine a mers cel mai mic Mann PU936/1X

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Wug : Cod injector pentru Golf V 2.0 TDI BKD model 2005 103Kw ?

post-45538-1272187665_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai idee trebuie luat cu tot cu acel suport sau poti specifica cu ce anume vine impreuna (dn acea poza) .

Mersi de raspuns

Piesa in cauza vine impreuna cu piesa nr 2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut. vreau si eu codul la butonul de la haion(vine impreuna cu lampa de numar) pentru golf plus 2006

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pana la urma la golf V / jeta 1,9 tdi care model de filtru combustibil trebuie ca am intalnit aceeasi problema la magazin: sunt doua tipuri care le apar lor in calculator unul cu orificiul mai mare si altul cu orificiul mai mic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa citesti ce scrie pe filtrul de motorina.In functie de asta alegi cartusul filtrant.

Codurile 1k0127400k , 1k0127400b , 1k0127400c , 1k0127400j sunt echivalente daca se schimba filtrul in intregime.

Daca vrei sa schimbi doar un reper din el (in cazul tau elementul filtrant) etka spune ca 1k0127434a este :only for 1k0127400 cu terminatiile B sau C sau J.Cand nu ne incadram in nici unul din cazurile de mai sus inseamna ca e celalalt adica 1K0127434B .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut. vreau si eu codul la butonul de la haion(vine impreuna cu lampa de numar) pentru golf plus 2006

1T0827574L - este codul

butonl.jpg

Salut,

Mi s-a rupt o siguranta de prindere, gen colier, nici nu stiu cum s-o numesc, de la furtunul pentru intercooler(un furtun localizat undeva aproape de scut, in parte din fata, langa radiatorul pt motor). Ma poate ajuta cineva cu un cod OEM poate reusesc s-o gasesc undeva dupa cod... Golf 5, 2007, 2.0TDI 103kW, BKD. Cei de la reprezentanta vor sa inlocuiesc tot ansamblul.

Multumesc!

Poate are cineva si vreo recomandare de magazin cu dezmembrari, poate dau de ea pe acolo.

1J0145769H - codul pentru clemele de prindere a furtunelor

clema.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta cineva cu codul de la fusta asta? Cred ca e Volkswagen Individual. Aveti idee cum arata cea de pe spate?

post-13069-1272994067_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta cineva cu codul de la fusta asta? Cred ca e Volkswagen Individual. Aveti idee cum arata cea de pe spate?

Asa arata:

vwjettaindividual3.jpg

Iar pentru codurile de piese ai 2 variante:

1K5807433A GRU - varianta simpla

1K5807433B GRU + 1K5807397A GRU - pentru masinile echipate cu carlig de remorcare

spoilerspatejettaindivi.jpg

Modificat de Tomi N.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Tomi N. mersi mult pentru cod. Ma poti ajuta si cu codul pentru fusta fata? Ai idee cat costa? Cat ar fi diferenta dintre stoc si astea?

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Tomi N. mersi mult pentru cod. Ma poti ajuta si cu codul pentru fusta fata? Ai idee cat costa? Cat ar fi diferenta dintre stoc si astea?

Multumesc anticipat

1K0805903J GRU - spoiler fata

spoilerfatajettaindivid.jpg

Preturi exacte nu pot sa iti dau. Am ETKA "hackuit", dupa cum am observat eu, preturile din Romania (de reprezentanta) sunt cu aproximativ 20% mai mari decat afisate in programul meu.

spoiler fata - 240 EUR

spoiler spate - 512 EUR

capac carlig remorcare - 10 EUR

capac carlig tractare - 10 EUR

La preturile astea adauga aprox 20% si ai preturile de dealer de la noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel de pe fata e aprox 1800 lei daca nu ma insel...cu sau fara tva...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0805903J GRU - spoiler fata

costa 2150 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi,

Ai idee cate feluri de parbrize exista? Fara senzori. E cumva disponibil un tip de parbriz care sa absoarba din radiatiile UV, la fel ca geamurile laterale?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel de pe fata e aprox 1800 lei daca nu ma insel...cu sau fara tva...

Se pare ca pentru jetta e mai ieftin pe fata. Uite ce diferenta este:

spoiler fata - 1K0805903E GRU - 395 EUR

spoiler spate - 1K6807521H GRU - 355 EUR

Astea-s preturile care mi le afiseaza pentru Golf.

Dar daca doriti, revin cu preturi exacte in RON maine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@TOOTH numai spoilerul? Mi se pare foarte mult. Bara cat mai e? Ai idee cel stock cat e?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi,

Ai idee cate feluri de parbrize exista? Fara senzori. E cumva disponibil un tip de parbriz care sa absoarba din radiatiile UV, la fel ca geamurile laterale?

Sincer, nu am mai auzit sa exsite asa ceva. In ETKA apar doar 3 feluri de parbrize 2 fara senzor + 1 cu senzor. Toate 3 cu tenta verde.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@TOOTH numai spoilerul? Mi se pare foarte mult. Bara cat mai e? Ai idee cel stock cat e?

Ai vw jeta 2007?

3 tipuri de bara preturile sunt : 1490 sau 2315 sau 1570.

2 tipuri de spoiler vopsibil standard 556.celalalt ti-am scris mai devreme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un cod pentru bieletele antiruliu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Serie masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze

Golf v 2.0 tdi BKD 4motion

WVWZZZ1KZ5W232096

merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul ar fi:

1K0411315J

bielete.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nuy se vede sa fi pus nseria de caroserie :))

mie imi arata alt cod..este vorba despre aceea litara de la sfarsit care poate sa diferentieze piesa destul de mult.

1k0 411 315 D

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Foloseste AddReply sau FastReply! Citeste Regulamentul! Multumesc!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imaginea 407-06 reprezinta varianta 4motion motorizarile BKD, BKC. Am ETKA 7.2 cu update 724. S-ar putea sa ai alta versiune mai noua sau mai veche si s-ar putea sa se fi schimbat codul. La mine, codul care il zici tu, mi-l selecteaza pentru Jetta de pe piata din Africa de Sud si Touran pentru China.

Modificat de Tomi N.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

marian is

pune un print-screen cu rezultatul cautarii in ETKA sa ne lamurim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!