Jump to content

Probleme si rezolvari


Cristian
 Share

Postare recomandată

Buna, voi nu aveti zogomot cand schimbati vitezele 1-2-3 a? lasati geamul din partea soferului deschis, se aude clac-clac metalic.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare,dețin și eu un seat tarraco,as vrea sa va întreb ,și la voi consuma mașina ulei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Orice masina consuma ulei, important e cat consuma si la ce regim de functionare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 7/28/2022 at 11:17 AM, Ionut Bogdan C said:

 

Depinde. Cel mai bine mergi si intrebi. Poate sa zica ca e distrugere de la spalatul cu presiune. 

By the way AVETI GRIJA la spalatul HAIONULUI pentru ca exista notificare cum ca acea BANDA LUMINOASA din spate CRAPA din cauza JETULUI apei de la self service si ca trebuie mentinuta o distanta de cel putin 30cm. Problema aceasta de care am mentionat nu se rezolva pe garantie.

Problema mea de mai sus am rezolvat cu 95 lei la dealer. Au sarit cateva clipsuri.

 

O zi usoara

Salutare!

Problema cu fisurile in banda de led o am si eu si aceasta problema trebuie rezolvata pe garantie. 

Niciun alt producator/dealer/service nu poate face recomandari legate de spalarea partii exterioare a autovehiculului. In aceeasi masura, nu pot demonstra ca un asemenea defect a aparut pt ca ar fi existat o distanta mai mica de 30cm / 50 cm etc intre lancea de apa si masina. Astea sunt povesti!

Reclamatia trebuie facuta intrucat exista un defect de fabricatie. Poate eu nu am spalat masina niciodata la selfservice. Cumva, vrea sa induca ideea ca problema ar fi aceste selfservice, nicidecum materialul defectuos ales pt acest produs. De ce nu crapa si farurile?! cele de ceata?! Sunt intrebari pertinente!

Atata timp cat acest defect se manifesta doar la acest model si la multe exemplare, atunci este un defect de fabricatie si producatorul trebuie sa intervina prin actiuni de service.

Deci, de noi depinde!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!