Jump to content

Integrare WeConnect - Siri / Alexa


Mike8
 Share

Postare recomandată

On 9/21/2020 at 10:58 AM, Rave said:

Drăguță aplicația, nu zic nu, dar singurul ei avantaj, sau scop pentru noi, este procentul real al bateriei...

Mi se par super interesante usecase-urile diferite ale noaste cu app-urile officiale, nu toata functionalitatea exista si este la indemana.

Nici mie nu mi-au potrivit 100% si ... I did this, o sa incerc sa postez zilele astea info cum

(merge cu iOS/Alexa/Android).

 

PS: e pt GTE ( vezi si range ) dar cum trage datele din WeConnect portal, cred ca merge si cu eGolf/ID3

 

Teste in terminal:

terminal.thumb.png.5d57ad0987d26c2f69fab8e926dff94f.png

 

Rezultat: integrare cu iOS shortcuts / siri

percentage.thumb.png.b3ece5866fcdae8b7c08c42d7153fc0f.png

 

Modificat de Mike8
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mike8, deci ai facut un ajax call, SOAP probabil, dar de unde ai aflat adresa webserverului si cum de nu foloseste nici o criptare :)

 

Ai urmarit in browser unde trimite aplicatia de pe PC cererea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Mike8 am mutat aici sa poți detalia cum trebuie toată chestia fără sa se piardă în alte discuții.

Un DIY ar fi apreciat de mulți, inclusiv de mine :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o parte din noi ne uitam cu sufletul la gura ca Pisica in calendar :)

Asteptam cu interes DIY si adresa unde sa trimitem 🍺

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Ce face dongelu acela alb cu care a venit masina? Am primit o cutiuta alba care se baga in mufa aia pt date. 

Dealeru zicea ca pot accesa nush ce functii sau date ale masinii prin aplicatia we connect, dar vad ca aplicatia merge binemersi si fara.

Mi-ar fi util sa vad si eu procentajul bateriei sau viteza de incarcare la eUP. Procentajul am reusit sa-l vad cu aplicatia Tronity in cele 2 saptamani de proba, care aplicatie ia date de la we connect. Dar nu dau 200 de lei pe an doar pentru asta + 400 si ceva la WeConnect care face cam acelasi lucru, mai putin procentajul.

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Il am si eu. La Golf vedeam traseul facut, consumuri, tineam o evidenta a alimentarilor, cu WeConnectGo. 
la ID.3 am tot incercat sa il folosesc dar se pare ca nu e utilizabil. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!