Jump to content

Tv in masina


passat 1001
 Share

Postare recomandată

Asa e, nu merge pe HU tau. Daca vrei sa schimbi si HU-ul cu un Pioneer compatibil va fi OK.

Miine iti dau pe PM pretul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pretul corect in Ro. pentru un TV-tuner digital auto cu tot cu antene depaseste putin 500 Euro cu TVA inclus.

am gasit tuner digital terestru ... ce e drept pentru Home ce e drept dar are intrare separata pentru senzor IR si alimentare 12-24V si totul in romania pentru 75€+ TVA cred ca e o mare diferenta intre 500 si 75 chiar daca ar trebui sa-l desfac si sa-i faca alta cutie mai mica ..... la pretul asta merita oboseala si in plus ca cunosc si marca si e ok nu face probleme

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Ai mai avansat din iunie pana acum cu adaptarea tunerului digital pentru auto ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merge perfect doar ca acum astept sa-i dea drumul si in sibiu cred ca undeva prin noiembrie... probat in bucuresti si e ok la pretul asta sunt foarte multumit de el....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca puteti gasi ceva dedicat DVB-T la Comenzi.ro sectiunea auto,confort si securitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca puteti gasi ceva dedicat DVB-T la Comenzi.ro sectiunea auto,confort si securitate.

am eu acel model... nu prinde prog in mers, si nu are sonor pe TVR1, TVR2 si REALITATEA. banuiesc ca poate fi tras in banda pentru sonor, iar ptr receptia in mers, banuiesc ca-mi trebuie o antena "mai pricopsita" sau chiar un amplif de semnal. in rest deocamdata cand stau pe loc, receptia este extraordinara, plus claritatea imaginii foarte buna...

Modificat de demon
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca trebuie tras in banda.... acestea merg pe alt sistem decat cele analogice care permiteau acest lucru. Uita-te la normele pe care ai facut cautarea.... cat despre imaginea in timpul mersului ???? cred ca a o problema de aparat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu sunetul s-a rezolvat... era norma de sunet... dar cu receptia... se pare ca-mi trebuie o antena mult mai puternica si un amplif de semnal... cele OEM vin cu ele incluse.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu sunetul s-a rezolvat... era norma de sunet... dar cu receptia... se pare ca-mi trebuie o antena mult mai puternica si un amplif de semnal... cele OEM vin cu ele incluse.

Ti-am dat pm. cu toate datele necesate pentru a receptiona fara intreruperi in timpul mersului.Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate vedea un astfel de tuner si pe un tablet PC?

ptr tablet si laptop exista unele pe usb... search si ai sa gaseti o gramada...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merge perfect doar ca acum astept sa-i dea drumul si in sibiu cred ca undeva prin noiembrie... probat in bucuresti si e ok la pretul asta sunt foarte multumit de el....

Poti sa dai detalii despre achizitie si solutia de montaj (de unde, cine l-a montat, cum, cu ce ecran, cost etc) ?

Merci !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca veneai azi, joi la intalnire, vedeai montajul la mine... parasolar LCD 7" + tuner montat sub scaun

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Pana la urma cum stam cu acoperirea DVB-T in Ro? m-am hotarat sa-mi iau un msi d'asta si mie teama sa nu ma trezesc ca nu am semnal dupa ce dau banii!

Merci

post-3842-1168533089_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am dat prima tura cu Poket TV. Cu anterna interna nu prea prinde nimic in masina. cu antena externa merge numai pe loc. In mers semnalul este destul de slab.

Cele 6 posturi sunt de fapt 4: TVR1 si 2, Ant1 si Realitatea. In rest numai de bine. daca ar creste numarul de posturi si acoperirea sistemului DVB-T in Ro... sunt curios daca voi putea urmari F1 in Delta :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate tunerele tv care nu sunt dotate cu intrare de antena de tip variety si buffere de memorie care sa mute semnalul automat in functie de receptie si sa memoreze imaginea pentru a nu intrerupe in mers, nu pot functiona in auto.Eu folosesc -cum am mai spus-Philips DTR 430 care are capabilitatea de memorie, dar fara variety si este un compromis rezonabil (intreruperile sunt foarte scurte,aproape insesizabile,doar in prezenta semnalului util bun) intre unul obisnuit si unul dedicat auto.Probele cu un Strong SRT 5155 si unul danez au dus la pierderea imaginii la mai mult de 30 km/h.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desigur, in Bucuresti (vezi inceputul topicului).Firma Antech 98 comercializeaza o varianta profesionala de receptor dvb-t auto cu antene dedicate dar cam la 500 euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!