Jump to content

ID.3 - probleme


Rave
 Share

Postare recomandată

6 minute în urmă, Al Bundy a scris:

Inchid din telecomanda = se incuie tot

inchid din maner (touch) = nu se incuie capacul de la priza.

SW0564

Fantastic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca e un "feature" :) Stie ca urmeaza sa o pui la incarcat, de aia nu ai folosit telecomanda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine la fel, dar pe langa capac, nici portbagajul nu se încuie. Sunt curios dacă doar la mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Portbagajul se deshide daca ai cheia in buzunar, la varianta cu keyless. Trebuie testat fara cheie in apropiere. La mine sigur se incuie portbagajul in orice mod incui masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 3 ore, NoCO2 a scris:

La mine la fel, dar pe langa capac, nici portbagajul nu se încuie. Sunt curios dacă doar la mine.

Portbagajul se incuie la mine

Modificat de andreihey
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 3/10/2021 at 3:59 PM, gigelm5m3 said:

La Golf, radarul ACC este in spatele emblemei. Cand apar eroriile respective curat emblema si se reozlva. Sunt sanse mari si la ID3 sa fie tot acolo. Senzorii de parcare nu au treaba cu ACC, travel assist, etc.

 

la La Golf radarul ACC nu este in spatele emblemei :) Este jos de tot sub bara de protectie, e vizibil, nu e acoperit de nimic, e direct expus elementelor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A fost cineva contactat pentru update?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Contactat nu, am sunat la Avia sa le spun despre problemele masinii si mi-au spu ca exista un update si m-am programat pentru update.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am programat si eu pentru miercuri.

Sunt curios daca isi vor respecta termenul de februarie-martie, pentru ca nu mi se pare ca se grabesc deloc sa dea oamenilor ce li s-a promis.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In ce data si la ce service ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sunat si eu la pbn pt update de soft. Programare pe 23. Sunati sa va programati ca de la ei nu suna nimeni sa anunte disponibilitatea de update

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu la Porsche Bucuresti Vest 1, miercurea asta. 

Au zis ca dureaza 2 zile pentru ca duc masina la ora 13.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ei si eu duca masina la 9 si e gata la 17

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asteptam feedback. Eu personal nu ma grabesc. Astept feedback :D Merge ok 2.0 mometan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astept si eu feedback, eu rulez inca pe sw0564.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai ce am lasat Skoda la revizie la PBN. uitandu-ma pe monitoare, erau doua ID3 la update. Amuzant mi s-a parut ca "mecanicul" sau ce-o fi el in cazul asta, se invartea pe un scaun, in timp ce se juca pe telefon :)) 

Vorbind cu consilierul de service, cu care am lucrat de peste 8 ani, mi-a spus ca ce au avut cu ID3 pana acu, in mare sunt update de software, dar a avut si doua cazuri de probleme cu bateriile. 

 

P.S. Era un ID3 1st Plus, ma cam bate gandul...intrebarea este, daca ma hotarasc, ma ajuta cineva cu instructajul? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

33 minutes ago, Luciosu said:

doua cazuri de probleme cu bateriile

Care baterie? Cea mare sau 12V?

 
Legat de Plus, sigur suntem suficienti posesori si avem cateva luni cu ele cat sa putem raspunde la intrebari. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

49 minutes ago, Luciosu said:

. Amuzant mi s-a parut ca "mecanicul" sau ce-o fi el in cazul asta, se invartea pe un scaun, in timp ce se juca pe telefon :))

si dupa update asta, toate vor fi OTA, deci mecanicul..sa isi instaleze mai multe jocuri :P

50 minutes ago, Luciosu said:

P.S. Era un ID3 1st Plus, ma cam bate gandul...intrebarea este, daca ma hotarasc, ma ajuta cineva cu instructajul? :)

dar parca mai demult ziceai ca nu iti place, sau nu retin eu bine? ce te-a schimbat? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

18 minutes ago, Silviu_7 said:

Care baterie? Cea mare sau 12V?

 
Legat de Plus, sigur suntem suficienti posesori si avem cateva luni cu ele cat sa putem raspunde la intrebari. 

N-am intrat foarte mult in detalii, deci nu stiu. 

Ma uit si la Plus dar si la Max, mai mult pentru Head-Up display, care imi place. 

Legat de "formare", nu neaparat de masina ci mai mult carduri de incarcat plus accesorii necesare si tot ce implica o masina electrica dpdv al alimentarii.

Stau la bloc, deci de incarcat va fi pe la statii din oras...dar sa vedem :))

@bogdan_wrc : Nu am zis ca nu imi place, chiar spuneam ca e draguta, ci interiorul nu prea imi place, materialul textil si ceasurile de bord.

Si nici nu sunt foarte mult focusat pe partea ECO, dar am dat Diesel-ul din semnatura si mai am Skoda Superb de munca si am zis de ce nu ? :) Sincer Honda E imi place mult la interior, dar autonomia este foarte mica, Fiat 500 arata iar bine, dar nu, in plus sunt ID3-uri destul de multe pe stoc si cu preturi accesibile.

 

 

Modificat de Luciosu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@LuciosuCu rezerva diferentei de pret pe care nu o stiu, eu m-as uita si la a configura un ID.3 de la 0. Cred ca poate sa fie facut mai usor pe placul fiecaruia. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 hours ago, Luciosu said:

P.S. Era un ID3 1st Plus, ma cam bate gandul...

 

Join the electric side! We have cookies! (and kwh :)) ) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, Luciosu said:

@bogdan_wrc : Nu am zis ca nu imi place, chiar spuneam ca e draguta, ci interiorul nu prea imi place, materialul textil si ceasurile de bord.

 

eu de asta zic. ce te-a schimbat de la posturile astea, in 1-2 luni. 

  

On 9/2/2020 at 10:27 AM, Luciosu said:

Fiind la PBN, sa imi iau masina din service, am vazut si doua ID3, [....] chiar daca revine la forma de fier de calcat. In schimb, interiorul este saracacios rau. Tinand cont ca majoritatea timpului, il voi petrece in interiorul masinii, pentru mine e clar un "NU". Putin exagerat, cred ca se bate la interior cu Sandero nou.

 

On 1/6/2021 at 4:22 PM, Luciosu said:

Eu sigur o sa merg pe un 2 litri benzina, de minim 280 cp, ca urmatoare masina :D 

Modificat de Bogdan_wrc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Bogdan_wrc Stii vorba aia romaneasca: "Numai boul e consecvent" :)) Tot nu pot sa spun ca ma da pe spate interiorul. Momentan analizez putin,sunt doua variante:

 

1. M135i - deci peste 280 de cai

2. ID3 - Plus sau Max, sa vad ce gasesc la un pret ok

 

Daca nu reusesc sa iau prima varianta, din cauza pretului prea mare, o sa iau ID3. Nu pot sa spun ca am vreun motiv anume, dar exteriorul imi place, e semi-futurist :), poate doar Superb-ul meu, care tot tre sa completez cu ulei si m-am cam saturat de chestia asta. :)) 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am dus masina miercuri, la pranz, pentru update.

Inca nu e gata.

E o problema cu radio sau Apple CarPlay sau ceva si mai dureaza pana luni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este tot problema de SW nu? S-au oferit sa dea masina la schimb?

Am tot citit pe afara de multe cazuri in care a trebuit sa fie schimbat si ceva modul care dureaza spre 2 saptamani.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!