Jump to content

Demontare - Montare si Inlocuire elemente interioare/exterioare (Touareg 7P)


Bogdan.TM
 Share

Postare recomandată

Nu aveai deja eleron ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar ala micut, de fabrica, care e defapt haionul, asta e de R-line. Incet, incet vreau sa-i montez tot kitul original. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am R-line, tre să mă uit dacă e așa, chiar n-am observat că ar fi diferit de cele normale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

O indrumare pt cine stie : cum se demonteaza ornamentul de pe bara spate , protectia pt portbagaj ? Al meu este deteriorat si am comandat unul nou , mersi .

Despre asta e vorba ornament-protectie-bara-inox-premium-vw-

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se da bara spate jos, apoi ai acces la clipsurile in care este prins ornamentul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ornamentul nu are clipsuri ci doar banda dublu adeziva . Intrebarea e cum dezlipesc vechiul ornament de pe bara . Cu ce scula sa incerc ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...cu ata dentara (for real)! Incet si cu migala o sa reusesti sa "tai" prin adezivul ala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ornamentul ala are clipsuri, daca e original.

Vedere de pe dos:

image.png.74b6e0718ee676b28838a3f9a395b39a.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

No', trebuie sa vad de care tip e cel de pe masina , ca asta nou nu are clipsuri ci doar banda, jur imprejur. 😕

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

O intrebare , cine stie sa-mi raspunda , multumesc anticipat .

Capacul de la nuca schimbatorului automat , cel din poza de mai jos , de la Touareg este acelasi cu cel de Passat sau de Golf din aceiasi ani ? Intreb pt ca n-am gasit nicaieri de Touareg doar de passat si Golf , si al meu are o uzura pronuntata - e sarit finisajul intr-un punct si e deranjant .

Daca nu este compatibil va trebui sa-l infoliez  sau ce sa fac ?

capac nuca vw.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa cum arata s-ar putea sa mearga, am sa-l demontez eu maine si ii fac o poza. Cat de crand voi schimba schimbatorul cu totul si iti pot face cadou bucata aia de care ai nevoie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Accept cu bucurie daca esti asa darnic 👌

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pare la fel dar nu pot zice 100%. Cum l-ai scos , ai tras de jos de la imbinare , in sus , drept ?

Multu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La imbinare, in partea de jos, bagi o spatula din plastic si sare automat in sus dracia aia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dacă tot faci o treabă de ce nu montezi modelul nou? Am înțeles că ar fi compatibil: 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modelul china.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 20 ore, manu144x a scris:

Dacă tot faci o treabă de ce nu montezi modelul nou? Am înțeles că ar fi compatibil: 

 

 

Daca te referi la mine , mie mi se pare un chici nuca aia. Si oricum am Touareg nu Tiguan....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, este dedicata modelului Tiguan, dar n-are nici o inscriptie cu modelul si e perfect compatibila cu Touareg-ul. O am de vreo 2 ani montata si e interesanta schimbarea, mai ales cu led-urile de pe nuca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Va salut,va rog sa mi spuneti cum pot demonta in siguranta panoul de lumini ptr frane(cel din mijlocul haionului}multumesc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc,se pare ca este lipit...ideea e ca la mine cand se aprinde cand nu,banuiesc ca este un contact inperfect la mufa,problema este cand inchid sau deschid portbagajul...sau poate un fir intrerupt...nu stiu,de aia intrebam cum se da jos...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Va salut,as dori sa demontez oglinda interioara si nu stiu cum sa procedez,mentionez ca am senzor de ploaie si line assist...multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scoti plasticul din fata, ce acopera tija oglinzii, rotesti de bratul acesteia in sens antiorar si o sa iasa. După aceea deconectezi mufa ce vine in bratul acesteia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!