Jump to content

Electrice: Comparații și versus-uri

Marculescu

Recommended Posts

Faina comparatia. Ideile principale ar fi:

- pe o distanta de ~900 km, au asteptat la incarcare aprox 1 ora, in total; deci masinile electrice din gama mai scumpa sunt similare ca si utilizare cu o masina conventionala;

- daca ar exista superchargere, cred ca si la noi adoptia Tesla ar creste mult;

- Tesla Model S este lansata in versiunea prezentata acum cativa ani, pe cand Audi eTron este un model nou; asta arata cam cat de departe este Tesla in ceea ce priveste tehnologia; aveau de gand sa lanseze modelul Plaid+ cu ~800km autonomie, dar din varii motive l-au amanat pentru la anul.

• Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Bogdan_wrc

42

• Rave

26

• stama

16

• DiLivio

7

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Daca te ai uitat la clip banuiesc ca stii ca nu va avea scaune reglabile pe inaltime sau volan reglabil pe adancime.   Nu vreau sa par partizan si nici sa fiu...dar trebuie sa ne ajustam pr

Dupa ce am urmarit o incarcare a masinii electrice acasa mi s-au aprins un pic antenele si am zis sa facem un calcul de bun simt. Sa luam ca ex o Skoda Citigo, masina pe care o detin acum in vari

ieri am mers cu Kona electric. lucruri bune: - interior atent lucrat, volanul, bordul (displayul f usor de citit, totul clar, desi avea un led verde aprins mereu care se pare ca arata ca masina e

Posted Images