Jump to content

Golf R 2020 Tornado Red


moguai

Postare recomandată

Superba masina, numai drumuri bune si fara peripetii :D  Rosu acela cu negru e bomba!

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucure cat mai mult! Tips-urile vor fi un challenge continuu, dar merita si ele o mica atentie la cateva saptamani

Link către comentariu

Bun venit in randul posesorilor de R , foarte faina masina  ? !  Avand in vedere ca deja se strang ceva R-uri pe forum poate ar fi frumos sa iesim toti intr-o seara .. mai impartasim experiente, probleme, tips& tricks ?

Link către comentariu

Un pic mai complicat la mine cu iesitul, indiferent de ore - am program super inflexibil dar fac un efort...

Link către comentariu

Cine vrea poate posta aici:

Între timp, haideți sa continuam discuția aici despre mașina, nu adiționale. 

Multumesc! 

Link către comentariu

Covorase si tavita portbagaj originale + filtrul K&N pt ca e pacat sa nu...

mai urmeaza...

57AF04FE-2D3C-4C87-9B9A-C85529B380A7.jpeg

Link către comentariu

Vai dar zgarcit esti la cuvinte :)    , baga detalii mai multe .....poze....multe poze .....

Merita poza la fiecare postare la cat de frumoasa e. :cool:

Link către comentariu

nu prea i fac poze, da stiu, "de ce??"  

au facut cateva la motorpark cei de acolo, daca le primesc le pun si aici.

Modificat de moguai
Link către comentariu
48 minutes ago, Doomy said:

Vai dar zgarcit esti la cuvinte :)    , baga detalii mai multe .....poze....multe poze .....

:coffee_lol:

Subscriu, ca doar de asta avem topic-uri :)

Link către comentariu

Ai omis cea mai importanta informatie, cel mai bun timp pe care l-ai scos :)

Link către comentariu

eh, n am fost sa bat recorduri, am cronometrat eu ceva acolo dar nu cred ca e relevant, pt ca nu stiu sa conduc. mai am muuult de invatat

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos! Pe rosu o prinde foarte bine.

Tinand cont de sensibilitatea TFSI/TSI-urilor la papat ulei, nu as fi dus-o inca pe circuit. (la fostul meu Leon Cupra TFSI, am facut rodaj cam 3.000 km si la 90.000km nu completatam ulei intre revizii.) 

Link către comentariu

nu e problema, imi pun un bidon in portbagaj, sa fie acolo. sunt obisnuit de la fosta masina sa verific si sa completez :)

schimbul de ulei o sa l fac la 6 luni in care nu fac mai mult de 5000km garantat

Modificat de moguai
Link către comentariu

@Bebeee confunzi generatiile de motoare. EA888.3 (2013+) nu are sensibilitati legate de consumul uleiului.

Modificat de C Z R
Link către comentariu

Si se simt toti acolo, inclusiv 520nm cuplu, o surpriza placuta cu admisia stoc

Sa nu ma intelegeti gresit, eu am grija de masinile mele, mereu am avut, atat cat mi a permis situatia financiara. Nu m am zgarcit la uleiuri filtre revizii dese benzina buna etc, renuntam la altele daca nu mi permiteam in acel moment si faceam ce trebuie. Masina anterioara, dupa 4 ani la mine fara probleme, a ajuns la un coleg care i a spart motorul, cutia si ambreajul in 3 luni, ca sa intelegeti ca imi pasa si tin la fiare. Si e un motor extrem de sensibil, cautati pe google subaru ej257 ringland failures, nu scapa nici unul oricum ai bibili masina.
Faptul ca i am dat cateva ture de circuit cam devreme, nu o consider o asa mare tragedie, ca in rest merg la piata cu ea  (servici zi de zi in trafic de bucuresti). In cel mai rau caz va consuma ulei, asta e. Nu mi fac griji, ansamblul motor/cutie/haldex la 7.5r e destul de solid din cercetatile mele anterioare comenzii.

Modificat de moguai
Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!