Jump to content

Coduri piese - Part numbers Pasat B8

movila

Recommended Posts

mmveracruz

Ce gasesc ca si actuator in ETKA e sub numele de kit de reparatie si are codul : 04L198716

Manuel N.

Am comandat un filtru de ulei oem 03N115562B si in cutia care a venit si pe care scrie codul comandat este un filtru care pare OEM (facut de Hengst) cu codul 03N115466.

Inteleg ca sunt echivalente codurile dar pt ce masina e facut 03N115466?

mmveracruz

03N115562B versiunea filtrului actualizata. 03N115466 este varianta veche care a fost inlocuita. E facut pentru o multitudine de modele din gama VAG, nu inteleg exact ce te intereseaza defapt.

Edited by mmveracruz
  • 1 month later...
catalinpopa1982

Salutare,

Ma poate ajuta cineva cu un cod pentru capacul incercuit in imaginea atasata. Este un capac pozitionat sub busonul de ulei.

Multumesc,Motor.thumb.jpg.b3c095a8354334b0cc3d432e3159fe17.jpg

image.thumb.png.d6ffd457009f991f2967d4c5a21c4ea1.png cf schita

catalinpopa1982

Multumesc pentru ajutor!

Ma poate ajuta cineva cu codul uleiului pentru cutia Dsg in 6 trepte Passat B8 2015 de 190 de cai ?

Multumesc anticipat.

@TheOne06 Salut, eu am folosit G052182A2 pentru aceeasi configurație de DSG.

Buna ziua, 

Ma ajuta si pe mine un coleg cu un cod de pe bidonul de ulei haldex pentru ca am gasit 2 tipuri de ulei si nu stiu care e cel potrivit pt masina mea. Masina este passat b8 alltrack cod motor cuaa 240 cp an 2017.

Multumesc

Salutare.

Am si eu nevoie de codul de piesa pentru lampa indicator airbag Pasager.... cred ca e aceea care se afla in setul de butoane de deasupra  navigatiei.

wvwzzz3czfe400305

Multumesc.

Salut, 

stie cineva cum se numesc suruburile sau suportul de prindere pentru protectia de plastic sub masina, din partea incercuita in poza? Cred ca trebuie sa le schimb pentru ca tot pica suportul. 

Multumesc!

2020-09-11_8-38-29.thumb.jpg.83d042d6de137aecfe4e2e0ea4d35772.jpg

Edited by sgabriel

salut, ma poate ajuta cineva cu un cod pentru husa ce acopera volanul la un digital dash, passat b8 gte?

dig.jpg

• 2 weeks later...
mirceateodor

@mottanu Nu gasesti doar husa. Aceasta vine in amsamblu - lipita de trimul de plastic. Pentru ceasuri digitale codul e :

20191121_153904.jpg

• 2 weeks later...
mosnegutudaniel

Salutare. Mă poate ajuta cineva cu un cod OEM pt parbriz heliomat la Passat B8, dacă tot s-a crăpat ? Mulțumesc !

Screenshot_20201009-123231_Chrome.jpg

🥰

AndreiZi

@mosnegutudaniel pune seria de sasiu intr-un pm ca de altfel este 300 sau 2500 lei fiind 4 modele complet diferite. ( la GTE sa nu te sperii ca te costa 2500 lei... na, ti-a trebuit fita)

• 3 weeks later...
Dragoș Pahonțu

Hello,

Tocmai am ridicat recent VW Passat B8 facelift din Rusia unde pachetul pentru drumuri grele este standard. Mă ajută cineva sa descifrez aceste trei buline de pe amortizor /galben/albastru/verde

rsz_img_20201020_161229.jpg

Dragoș Pahonțu
On 9/8/2020 at 1:55 PM, AndreiZi said:

image.thumb.png.d6ffd457009f991f2967d4c5a21c4ea1.png cf schita

@AndreiZima poți ajuta pentru cod suspensie drumuri grele? Ce culori are trebui sa fie pe amortizor?