Jump to content

Coduri piese - Part numbers Pasat B8


movila
 Share

Postare recomandată

Ce gasesc ca si actuator in ETKA e sub numele de kit de reparatie si are codul : 04L198716

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am comandat un filtru de ulei oem 03N115562B si in cutia care a venit si pe care scrie codul comandat este un filtru care pare OEM (facut de Hengst) cu codul 03N115466.

Inteleg ca sunt echivalente codurile dar pt ce masina e facut 03N115466?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

03N115562B versiunea filtrului actualizata. 03N115466 este varianta veche care a fost inlocuita. E facut pentru o multitudine de modele din gama VAG, nu inteleg exact ce te intereseaza defapt.

Modificat de mmveracruz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
catalinpopa1982

Salutare,

Ma poate ajuta cineva cu un cod pentru capacul incercuit in imaginea atasata. Este un capac pozitionat sub busonul de ulei.

Multumesc,Motor.thumb.jpg.b3c095a8354334b0cc3d432e3159fe17.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta cineva cu codul uleiului pentru cutia Dsg in 6 trepte Passat B8 2015 de 190 de cai ?

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua, 

Ma ajuta si pe mine un coleg cu un cod de pe bidonul de ulei haldex pentru ca am gasit 2 tipuri de ulei si nu stiu care e cel potrivit pt masina mea. Masina este passat b8 alltrack cod motor cuaa 240 cp an 2017.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.

Am si eu nevoie de codul de piesa pentru lampa indicator airbag Pasager.... cred ca e aceea care se afla in setul de butoane de deasupra  navigatiei.

wvwzzz3czfe400305

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, 

 

stie cineva cum se numesc suruburile sau suportul de prindere pentru protectia de plastic sub masina, din partea incercuita in poza? Cred ca trebuie sa le schimb pentru ca tot pica suportul. 

Multumesc!

 

2020-09-11_8-38-29.thumb.jpg.83d042d6de137aecfe4e2e0ea4d35772.jpg

Modificat de sgabriel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, ma poate ajuta cineva cu un cod pentru husa ce acopera volanul la un digital dash, passat b8 gte?

dig.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

@mottanu Nu gasesti doar husa. Aceasta vine in amsamblu - lipita de trimul de plastic. Pentru ceasuri digitale codul e :

20191121_153904.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
mosnegutudaniel

Salutare. Mă poate ajuta cineva cu un cod OEM pt parbriz heliomat la Passat B8, dacă tot s-a crăpat ? Mulțumesc !

Screenshot_20201009-123231_Chrome.jpg

 

?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@mosnegutudaniel pune seria de sasiu intr-un pm ca de altfel este 300 sau 2500 lei fiind 4 modele complet diferite. ( la GTE sa nu te sperii ca te costa 2500 lei... na, ti-a trebuit fita)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Dragoș Pahonțu

Hello,

 

Tocmai am ridicat recent VW Passat B8 facelift din Rusia unde pachetul pentru drumuri grele este standard. Mă ajută cineva sa descifrez aceste trei buline de pe amortizor /galben/albastru/verde

 

 

rsz_img_20201020_161229.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dragoș Pahonțu
On 9/8/2020 at 1:55 PM, AndreiZi said:

image.thumb.png.d6ffd457009f991f2967d4c5a21c4ea1.png cf schita

@AndreiZima poți ajuta pentru cod suspensie drumuri grele? Ce culori are trebui sa fie pe amortizor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Are cineva un cod pentru plasa de portbagaj OEM sau macar dimensiunea? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, cea pentru bagaje/cumparaturi in 4 carlige, tot gasesc diverse plase dar nu am dat peste cea OEM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara.

Poate sa ma ajute cineva cu un cod pentru mecanism selector DSG, pentru 

passat B8 dsg 2.0tdi: wvwzzz3czfe400305.

 

am gasit 2 coduri potential ok dar nu sunt sigur 100% de ele:

3Q1173023Q si 3Q1713023AC.

eu am acum pe masina 3Q1713023C si am ceva probleme cu switchul.

Multumesc frumos

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut

La busonul de ulei de (de umplere ulei motor) este garnitura sau ceva? La mine nu e si ies vapori de ulei si se murdareste in jurul lui.

Pe online nu m-am dumirit da sunt sau nu garnitura.

Mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@MCornelaceeasi problema aveam si eu. Cumpara 06K 103 485 C - in jur de 50 lei pe original si se rezolva. Are o garnitura inclusa.

Modificat de BTeo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!