Jump to content

Inca un Seat doborat


toni
 Share

Postare recomandată

Azi am gasit-o si eu lovita in fata blocului :D

La fel ca toni am parcat-o pe dumbrava noua..unde zici ca e A2.. un imbecil care a vrut sa iasa din parcare a dat peste a mea.

L-a vazut un vecin si mi-a zis ca sta la mine in bloc...

Zis si facut..am urcat la el si mi-a zis ca din greseala...

L-a pocnit scurt.....si suficient.

A urmat o reclamatie la politie ca ..vezi doamne..i-am rupt nasul...

A urmat o reclamatie la politie ca mi-a lovit masina si a fugit..etc

I-am luat RCA-ul si i-am zis ca daca il mai vad il spulber....

Astia trebuie baturi rau de tot...

Toni eu zic sa facem 2 garaje in spatele blocului si sa dam foc la trabanturile alea care zac de ani de zile fara sa mearga 1 metru.

Pensionaii astia retarzi vor sa tina "masina" in fata blocului pana se pietrifica...

Modificat de alexdias
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • toni

    8

  • eddie

    7

  • Chera

    6

  • Bogdan_wrc

    5

Top Posters In This Topic

Exact ca in epoca de piatra... te supara unul, ii rupi capul si gata. Foarte constructiv... eventual dupa aia pui intrebarile, sa fie mai distractiv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toni -te rog sa-mi spui unde ti-ai reparat masina si daca s-a schimbat ceva la ea.

Am reusit sa-i fac si eu ceva asemanator cu ce a avut a ta intr-un stalp de parcare. :Driver:

Da, am reparat-o in urma cu cateva luni. Am facut lucrarea la Metrotehnica si a iesit foarte bine, m-as hazarda sa zic chiar perfect :P Nu s-a schimbat nimic, decat indreptat si vopsit.

Scuze de raspunsul tarziu, dar nu am mai urmarit topicul.

@alexdias: nici asa nu se poate domne, vezi sa nu dai peste vreunul mai vanjos care sa te linisteasca. Sunt multi tampiti daca te pui la minte lor nu faci nimic.

Cu toate jafurile de la noi din zona sunt de acord, trebuie facut ceva, in putin si strada devine cimitir de masini.

Eu de mult vreau sa ajung la ADP sa vad daca se poate face ceva, cel putin sa-mi dea loc de parcare numai al meu pe margine drumului.

Macar sa fac o plangere referitoare la rugininaturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu de mult vreau sa ajung la ADP sa vad daca se poate face ceva, cel putin sa-mi dea loc de parcare numai al meu pe margine drumului.

Daca ajungi acolo sa-mi zici si mie ce au zis. Pun un "T" in asfalt si gata. Vad ca se practica pe aici.

Nu conteaza ca e mai vanjos sau mai schilod..important este sa vada ca a gresit si sa nu mai faca :Driver:)

Ce m-a enervat este ca a zis ca din greseala si mai avea un pic si imi inchidea si usa in nas...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toni - multam de raspuns. Spune-mi te rog si daca s-a vopsit toata masina sau doar acolo unde ai avut problema. Au mai trecut ceva binevoitori pe langa masina cu cheia si nu stiu ce sa fac: sa o repar acum sau sa mai astept .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vopsit decat aripa, dar am observat ca au polish-at si usa de langa, probabil sa arate si mai bine partea aceea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

toni..am vazut ca iar ai harjaita masina..pe stanga?

Ce s-a mai intamplat? tot la noi in parcare ai gasit-o?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda, m-am saturat de idotii care trec pe strada asta si nu stiu sa astepte!!!

Cred ca este a 5a oara cand gasesc masina lovita in parcare :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut.

acum 2 luni.duminica dimineata, ma anunta "domnul" portar de la ELECTROMONTAJ de vis-a-vis ca soferul mi-a lovit, si s-a dus

saracu sa anunte la politie."saracu" a intrat pe strada in care tonaj peste 3,5 tone interzis (cu semn) si a intrat in curtea institutiei prin masina mea.

avarie:

aripa dr fata

contraripa

usa dreapta fata

oglinda

mers la politie, luat dovada, mers la generali ( mai aveam o sapt pana la exp casco), mers service PBA.

trecut peste rand, masina bagata in fata la reparatie (bucurie max).luat masina:

luft aripa dr vs capota vs aripa stg (rezolvata cu taica-miu, intru-un stil batranesc :rolleyes:

luft aripa vs usa

usa mai sus decat normal (se inchide altfel)

carcasa oglina neschimbata "sic!" (desi in constatarea de la generali a fost specificata inlocuirea oglinzii

bandou usa spate neschimbata

ps:gasita zgariata aripi/capota fata usi stg fata cotroceni (parca ultra regulamentar) la 300 km dupa ridicarea de la dealer.

f multe zgarieturi mici minuscule, si enervante (culoare magico black).

sugestie : casa la curte GARAJ

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ceea ce este dureros este ca indiferent unde ai parca masina in nenorocitu' asta de oras, esti expus! geme orasu' de marlani fara creier care isi imagineaza ca sunt soferi si, mai mult decat atat, sunt si frustrati...! concluzie: GARAJ! OK, si daca n-ai, ce faci?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

imi pare rau pt leonul tau...mai sunt dobitoci care lovesc si fug. am patit acelasi lucru cu un golf. acum am un toledo,sper sa nu patesc nimic asemanator cu cazul tau..si nu am nici casco :blackeye[1]:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sugestie : casa la curte GARAJ

De unde? Si pe cati bani?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!