Jump to content

Inca un Seat doborat


toni
 Share

Postare recomandată

Foarte nasol, eddie, imi pare rau :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • toni

    8

  • eddie

    7

  • Chera

    6

  • Bogdan_wrc

    5

Top Posters In This Topic

Da, trebuie schimbata aripa spate, haionul, si sa vedem ce-o mai fi dupa ce o "desfac".

Mai rau este ca nu pot pune benzina, mi s-a blocat usita de la rezervor ( probabil s-a stricat incuietoarea). Sincer nu stiu unde s-o duc la facut. Am fost in cateva service-uri, am stat de vorba cu sefii de service dar nu m-au convins. La intrebarea mea: Ce facem daca n-o sa-mi placa cum a iesit? raspunsul a fost unanim: ""Nu se exista sa nu va placa" :). Bine, spun eu, dar daca prin absurd ( :P ) n-o sa-mi placa? Raspuns: Pai faceti reclamatie. Poftim cultura. Asa ca nu stiu cum sa fac. Lucrarea necesita cunostinte serioase si multa finete.

@horry Ce-ai vazut tu e ornamentul tobei finale. :)

Modificat de eddie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e greu....stim ca e greu..succes oricum!

dar avem siguranta ca va iesi bine. ca trebuie sa iasa bine :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...da lung mai e ornamentul ala :D

incearca cum intri de la transformator(acolo la giratoriu) pe nicopole imediat pe dreapta. Acolo e un service bun, oameni de treaba, nu stiu insa daca se ocupa de tinichigerie...dar macar te pot trimite la altii care stiu ei ca se ocupa cu asa ceva...

oricum ai grija unde o duci, ca trebuie lucrat finut pe acolo pe unde se inchide usa, haionul...

bafta

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mergi la TESS , acolo fiind cel mai scump ar fi cazul sa fie si meseriasi. Din auzite la Ono-Serv sunt ok cu vopsitoria.. dar nu stiu la partea de tinichigerie cum stau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu neparat ce e cel mai scump e si cel mai bun. mai ales daca vb de dealeri VW.

ps: mie cand a fost nevoie de acordul unui deviz de reparatii pt un G4 nici nu mi-au acceptat la firmde asigurare delareul Vw pe motiv ca are preturi prea mari. dar deja o dam in :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eddie, imi pare rau pt necazul tau. Din pacate, nu este primul si nici ultimul. Nicaieri nu ai masina in siguranta, cu exceptia propriei curti sau propriului garaj. Ghinion curat ! :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai grija unde repari masina sa intorci priviri si dupa reparatie... Pacat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O voi duce ori la Tess ori la MaxiPaint. La Tess o duc doar daca va lucra personal la masina mea Dl Telea ( asa cum mi-a promis). Am primit referinte foarte bune despre Maxipaint. Ma duc astazi sa vb cu ei.

Modificat de eddie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ia zi eddie, cum sta masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Doamne si nu credeam ca o sa postez aici ;)

Astazi pe strada Polizu ma oprisem 3/4 pe bordura, cand a trecut pe langa mine un Logan rosu (OT - 33 - MYM) care mi-a zburat oglinda si si-a vazut linistit de drum.

Rezultatul: geamul oglindei ciobit in doua locuri, masca de plastic pare ok. Trebuie sa vad daca am nimerit firele de la incalzirea din oglinda.

E cum e mai rau: oglinda e ciobita, dar parca pentru 2 ciobituri nu as face toata miscarea cu politie + casco + service. Dar in mintea mea e ciobita si ma enerveaza la culme.

Ce e cel mai meserias e ca tocmai imi schimbasem suportul de pahare care era stricat, imi montasem cotiera si spuneam ca o sa ma bucur si eu de masina fara sa am nici o "pasarica". Dar iata ca nu e asa! ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu mi-am gasit masina lovita in parcare, azi dimineatza.

bara fatza e zgariata, probabil in urma contactului cu vreo dacie papuc ceva, ca doar ceva metalic ar putea face asa ceva.

am fost deja la politie si la generali, urmeaza partea a doua, distractia in service ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:scratch:

bai...si prietenul meu Jays cu leonul l-a gasit zgariat ieri...ce draq se intampla cu Seaturile?? imi pare rau sa aud asta.. aveti grija..ma duc sa bag Ibiza la garaj!!

prsupun ca aveti Casco, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nasol! Ce altceva poti sa mai zici!

Si reply-ul asta e pentru toti!

Eu ma gandesc ca poate am facut bine ca mi-am mutat masina din fata blocului (de pe trotuar unde riscam sa ma trezesc cu poster pe parbriz de la politia comunitara) in spate, unde parca nici nu se mai pune atat praf pe masina si e oarecum mai in siguranta ca nu trece atata lume pe langa ea sa imi fac griji ca o gasesc zgariata sau cu oglinda rupta cum am patit la masina de servici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi tu, eu in spatele blocului am gasit-o lovita. fericiti sunt aia care au garaj sau stau la casa. asta e.

da, am casco, ca e luata pe leasing.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si nu parcheaza de obicei aceleasi masini langa tine? Acum nu stiu cat de mare e blocul tau si cate masini sunt pe acolo dar la mine am cam aceeasi vecini in dreapta si in stanga mea; eu un dead end sau cum ii zice, adica nu intri acolo decat sa parchezi... Si incerc sa o parchez lasand cat mai mult loc si in dreapta si in stanga. Si intotdeauna pliez oglinzile!

Din pacate cam asta e maximum ce pot face pentru a avea cat de cat siguranta ca macar cu usa nu sunt lovit de cei din jur.

La serviciu avem o parcare mare, si langa mine sunt de obicei parcati colegii de la firma... si sunt sigur ca si ei au grija de masinile lor ca si mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Cristian Nastase: cat de rau ti-a zgariat-o? Trebuie sa schimbi tot spoilerul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, am rezolvat deja cu toate actele... ufff cata alergatura. noroc ca aia de la generali sunt super de treaba. recomand pentru casco, mai ales ca au si decontare directa.

mi-au dat bara fatza la inlocuit, astept sa vina bara, ca am facut comanda luni.

problema e ca acum 2 zile m-a pocnit una in spate, la o trecere de pietoni. am franat brusc, pentru ca mi-au sarit oamenii in fatza, si normal, ea neavand nici macar abs, pentru ca mergea cu o rabla de bmw de 20 de ani, s-a oprit in mine.

n-am mai fost la politie, aveam ceva de rezolvat. nu se cunoaste foarte tare, dar am 2 urme de 1 cm unde mi-a luat vopseaua de pe bara.

o s-o rezolv pe casco, cand oi avea timp.

am ajuns sa-mi para rau ca am masina noua, in bucurestiul asta unde conduc toti ca draq.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Cristian Nastase:

"am ajuns sa-mi para rau ca am masina noua, in bucurestiul asta unde conduc toti ca draq."

Bine zis!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, doar 30 RON. Atat primeste orice nenorocit conducator de harb sau taxi sau orice care iti face zob masina. Asta pentru ca traim intr-o tara fara guvernanti. Se pare ca nu conteaza cine guverneaza, tot rahat au in cap. In alta tara, individul avea de suferit urmari financiare usturatoare.

Cat despre calcatul in picioare asta ar trebui s-o faca statul prin metodele deja inventate de altii. Dar care stat? Oamenii sunt foarte ocupati cu borduri, Magheru, etc. Asta e viata.

Haha... dobitocii care-ti fac masina tomberon scapa cu 30 RON si cu RCA-ul, in timp ce pentru viteza pe DN sau autostrada, in plin camp unde n-ai sanse sa dai peste ceva, iei 500-800 RON + stat pe bara 3 luni :offtopic:

Bine ca l-au prins, dar ai grija unde o repari, ca o sa fie ceva probleme la inchiderea portbagajului si a usii dreapta spate, ca s-a indoit tot stalpul ala....sa gasesti niste meseriasi care lucreaza finutz

De obicei, cand lucreaza pe CASCO si nu se uita la bani, tinichigiii taie orice element de caroserie strambat sau rupt si il inlocuiesc cu unul nou, pe care-l sudeaza de restul - cel putin la Citroen asa i-am vazut facand

Nicaieri nu ai masina in siguranta, cu exceptia propriei curti sau propriului garaj.

Nici macar acolo nu e in siguranta, cine stie ce tampit arunca vreun pietroi peste gard :P

Eu am fost mai norocos, doar o zgarietura pe toata lungimea laturii stangi a masinii, de la stalpul fatza pana langa stop; cel mai probabil vreun tzaranoi care crede ca a mostenit locul ala de parcare de la strabunicu-sau si e dator sa-i invete minte pe toti. Noroc ca n-a avut forta si am eliminat zgarietura cu polish. Daca prind vreunul din ei asupra faptului, procedez ca Alexandru Radulescu :P

~Nautilus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

crezi ca merita sa faci puscarie 20 de ani pentru un dobitoc ca ala?

vorbesti cu politistii sa se intoarca putin cu spatele, ca ai ceva de discutat cu ala... :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rupt capul..la taranii care zgarie masinile..eu daca il vad pe vr-unul ca zgrie o masina,chiar daca nu este a mea..ii rup capul!! :))

Modificat de Havoc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mah...io nu ii rup capul... da` daca vad vreunu... sigur nu ii e bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

He-llooo ... inapoi la subiect

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Toni -te rog sa-mi spui unde ti-ai reparat masina si daca s-a schimbat ceva la ea.

Am reusit sa-i fac si eu ceva asemanator cu ce a avut a ta intr-un stalp de parcare. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!