Jump to content
catalinmiti

Golf 7R Deep Black Pearl

Recommended Posts

catalinmiti

Si poze de la fata locului

BE679B4B-76DD-4A9A-A8D2-E36CCB957159.jpeg

45FD7967-92E8-415C-B891-A47E02551223.jpeg

3CAD2806-8B79-4BBB-B44F-10E5E9F9B8F6.jpeg

F0A17130-B6D8-4F96-9ED1-9EA68077F660.jpeg

mad_kat

Trebuie musai hartie de la ei si garantie pe piesa. Daca iti cade pompa dupa doua luni, ce faci? Oricum, eu m-as adresa ANPC. Cu cat oamenii cand patesc magarii d-astea tac si suporta, cu atat nu vor disparea aceste practici.

• Thanks 1

catalinmiti

Sunt total de acord cu tine. La ANPC am vrut sa apelez cand ma acuzau ca asa am adus masina. Dar acum ce pot sa fac la ANPC ? Sunt total de acord ca trebuie sa avem pretentii de la prestatorii de servicii, pe banii nostri pt ca altfel, daca lasam lucrurile cum le fac ei, vom ajunge si mai rau si cu preturi si mai mari.

mad_kat

Poti ajunge cu lucrare facuta "pe naspa" nementionata in fisa de service, si pentru care nu se acorda garantie. Should be enough.

Cred ca o sa imi iau inima-n dinti si imi fac singur revizia la haldex, am citit si vazut detule, incat sa am incredere ca o pot face corect.

• Upvote 1

catalinmiti

Poti face singur, chiar este super simplu si nu ai ce sa gresesti. Indicat ar fi sa ai elevator sau capre, adica sa fie masina orizontala cand faci nivelul.  Ca sa am totusi ceva la mana, azi le-am cerut documentele cu lucraea si garantia. Astept raspuns si sper sa fie ultima interactiune cu ei. 

Rave

Și cu acestea fiind zise haideți sa continuam discuțiiile astea in topicurile dedicate lor

Si/sau

Începe sa devieze discuția prea mult pe zona tehnica și în cea de plangeri/nemulțumiri legate de service-uri încât sa nu-și mai aibă locul în această arie. 

Multumesc! 

catalinmiti

Am mai scapat de un pitic azi. De anul trecut ma deranja capacu de la stergatorul spate. De la UV s-a decolorat in timp si mereu imi atragea atentia. Si stergatorul era Bosch si scria mare asta pe capatul sau. Asa ca am luat capac nou si stergator nou, original. Apoi am facut ca si la parbriz, curatat si dat cu rain repellent. B2CD05B9-0665-486F-BF9A-F655609139C9.thumb.jpeg.d8c9ccdb8cd7d6b9bb05379b9ae7b465.jpeg

8C66F32E-1E55-4BDA-9C43-DC30286CF768.jpeg

• Upvote 6

Silviu_7
Posted (edited)

Care este codul capacului? Se schimba greu?

LE - se vede codul in poza.

Edited by Silviu_7

catalinmiti

Se schimba super usor, se incepe din stanga, si se ridica spre bratul stergatorului. Costa vreo 20 de lei

catalinmiti

Azi am mai scapat de inca un pitic. Stand cateva ore in asteptarea reparatiei am rasfoit un catalog de accesorii si am remarcat ceva ce uitasem demult. Si cum mi-am reamintit de acest produs, am zis sa il iau. Asadar dupa o asteptare de 4 zile la Urgent Cargus ( si muulte telefoane si insistente pt a le repara greselile... se tin ghinioanele dupa mine de vreo 2 saptamani- aseara mi s-a si stricat laptopul) abia acum a ajuns la mine: cablu lightning pt conectarea la carplay. Finisare super calitativa, se simte a produs premium. Capete de aluminiu si invelis textil. Si cel mai important, este scurt si nu sta insirat in masina. 

B4DBBD79-877F-425A-A014-2891CB5A991C.jpeg

B12B85BE-2742-4231-A176-31404DC3CB46.jpeg

D3FFAF8D-0CD4-49DD-84A7-2263FD2BFA0A.jpeg

CA225624-8BA0-4942-8448-AE7CAE33E605.jpeg

1C981669-8535-4AD8-9562-AEA95C66BF83.jpeg

• Upvote 4
  • Like 1

mad_kat

In general am o problema in a da banii aiurea pe produse supraevaluate. Insa asta arata al naibii de bine!

catalinmiti

Este destul de supraevaluat ca pret, gen 220 sau 170 in catalogul cu accesorii. In schimb, eu l-am gasit pe net mult mai ieftin si l-am luat. 

moguai

Dar merge? Te intreb pt ca la mine doar cablul original apple a mers, am schimbat vre o 3 non apple dar f bune, genul asta cum ai tu si nu vedea telefonul. Cum am pus originalul, pac a mers instant carplay

catalinmiti

Inca nu l-am incercat la masina, dar la laptop merge. 

LE: l-am incercat la masina si functioneaza normal. 

moguai

Tare dubios, poate depinde si de telefon. 

catalinmiti

Nu stiu ce sa zic. La mine e normal sa mearga, pana la urma este un cablu oficial, de 200lei.