Jump to content

Golf 6/Jetta - Retrofit


kadettro
 Share

Postare recomandată

Jetta 5c este "jetta 6" .si uitate pe vortex era un topic,nu.l gasesc akm ca sunt p tel, in care zicea ca footrestul sport nu se mai potriveste pe jetta 6

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate sa-mi zica si mie daca se poate face retrofit pentru light assist pe o jetta 6 ? eu am deja pe masina oglinda interioara heliomata cu senzor ploaie si lumina. (ca idee arata precum kitul de pe bold ). trebuie schimbata oglinda cu alta care are light assist sau se introduce undeva (camera sau senzorul) pentru light assist ? si ce modul ar mai trebui ? daca poate cineva sa caute in etka sau in alt program. multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai vad ca este alt model de oglinda . pe asta care il am eu merge pus? sau trebuie celalalt model de oglinda? marius eu am modelul de oglinda care ti l'ai cumparat si tu 

Modificat de bosseby
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu stiu ca este nevoie de mai mult decat de oglinda. Parbrizul cred ca trebuie schimbat si nu stiu daca bcm-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum nu stiu daca orice centrala electrica de pe golf 6 suporta light assist, a ta e HL possibil sa mearga, Al Bundy , Florin stiu exact ce si cum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

parbrizul nu are nici o treaba . ca nu am vazut sa fie ceva diferit fata de cele cu senzor lumina, ploaie. ideea era daca se poate pune pe oglinda actuala, sau trebuie schimbata cu alta? de genul cum e in linkul lui marius  http://www.motor-talk.de/bilder/innenspiegel-vw-golf-6-automat-abblendend-light-assist-g40212216/bildschirmfoto-2011-08-01-um-19-20-37-i204077471.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru driver assist system se foloseste o camera integrata in oglinda si comunica pe can.

 

daca vb de main beam assist atunci camera comunica cu controlerul de la usa soferului.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e beam assist , e light assist. inchide faza lunga la viteza peste 60km/h daca detecteaza lumina in fata 



deci... trebuie sa schimb oglinda sau are si asta loc pentru aceasta camera ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti trebuie si footrest, care mai costa si ala.. Eu am pedale de la alex si arata bine :) acceleratia ar trebuii sa o pui si cu ceva adeziv, eu asa am facut, am vrut sa fiu mai sigur.

 

Voi monta si eu pedale de la Alex, trebuie sa demontezi pedala de acceleratie ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, e mai bine sa o demontezi, lucrezi mai usor asa. grija mare, are niste cleme de plastic sub care se pot rupe.

 

ai aici un tutorial :    

Modificat de prunaionutz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu vad sa trimita in Ro cei de la srs-tec. sunt cam scumpe dar imi da un sentiment de siguranta mai mare decat FunTuning sau ceilalti cu 130€...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie mi-a facut oferta de replici de praguri cineva de la rolest, am gasit un anunt..era postat pe 4tuning si am vorbit putin pe mail cu o persoana.

L.E. Parca am citit undeva ca srs-tech lucreaza cu fibra..

Modificat de prunaionutz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe site ei zic

High quality german glass fibre reinforced plastic (GRP)

 

Sunt singurele replici pe care le vad cum arata pe o masina. Avantajul este ca vin si cu materialele de montaj incluse.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adevarat, insa la pretul aberant la care sunt originalele, merge o derogare :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Materialele de montaj sunt 4 suruburi si un tub cu silicon, replici am avut si eu pe golf puse si nu si-a dat seama nimeni de nimic, nici macar aia de la reprezentanta, sunt identice cu cele originale, mai putin pe interior.

Modificat de kadettro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@kadettro, multumesc de feedback! Suntem cativa pe aici interesati de ele :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi poate confirma cineva ca asta: 

 

5K0 807 521 AA 9B9 

 

 e codul pentru difuzorul spate de R Line?

 

 

 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • GabiB77 changed the title to Golf 6/Jetta - Retrofit

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!