Jump to content

Golf 6/Jetta - Retrofit


kadettro
 Share

Postare recomandată

merci... sa inteleg ca am nevoie de 5K0 955 453 B pentru a monta bara de GTI, da? Pot sa-l incluiesc inainte de a lua bara si sa raman momentan cu bara stoc? cei care l-ati luat: rezervorul vine la pachet cu tot cu gatul de sus sau se potriveste cel actual? (din poza pare sa se potriveasca)

 

sonda (pompa) banuiesc ca se potriveste, nu? are gaura pentru spalatoare faruri cel de GTI? trebuie astupata sau trebuie numai gaurit daca se doreste asa ceva?

 

merci

 

LE: in poza vad 2 modele, dar dupa cod sunt 3... rezervorul de 5,5l - 1k0 955 453 S - se potrveste pe bara de GTI?

Modificat de GabiB77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vine cu tot cu gatul de sus si tot ce este montat pe vasul cel vechi se potriveste pe vasul cel nou.

 

daca VIN-ul masinii dupa care s-a facut cautarea are spalatoare presupun ca si rezervorul respectiv are gauri pt spalatoare..

 

L.E. cel de GTI e cel de 4.5L

Modificat de prunaionutz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

l-am gasit pe cel de GTI-GTD la 160 lei, nu stiu cine spunea ca e mult mai scump...

 

AM insa o nelamurire, vad ca sistemul de prindere e altul (se prinde parca de suportul de proiector din bara de GTI), sigur pot sa pun vasul de GTI la mine pe masina fara alte modificari, si sa raman momentan cu actuala bara stock?...

Vad ca voi aveti benzinar, eu am diesel si la prima vedere nu vad sa am loc acolo prea mult incat sa pun vasul asta de 4,5 litri (in poza se vede ca partea (2) din vasul de 4,5l e sus)... la GTD o fi altfel acolo?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma batea gandul sa pun volanul de pe Beetle.

IMG_3063.jpg

Toata lumea cu R/GTi/HL :D . Daca tot este cazul de schimbat airbagul atunci poate merge si cel de Beetle. :D

http://pgperformance.com/oem-new-beetle-2-flat-bottom-steering-wheel-with-air-bag.html

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam, mie mi se pare scos din desenele animate butucul central asa mic si rotund cum e, desene in care se incadreaza beetle-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie nu mi se pare cu nimic special, nici macar prin faptul ca e diferit.

Adica, grip-ul de pe volan e la fel de bun/prost ca pe un volan MF imbracat in piele, airbagul mi se pare meschin, iar spatiul ala de jos arata nasol, asta, ca sa nu zic "butucanos" de-a dreptul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inseamna ca nu va place nici cel de pe GTi 7   :))

volkswagen-gti-concept-6-960x497.jpg

 

De acord ca nu se potriveste cu interiorul de Golf. Se incadreaza mult mai bine in bordul de beetle. 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare

Daca montez stopuri oem cu tehnologie led imi da eroare de bec ars?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca masina e mai veche de jumatatea lui 2010, nu se pot coda si vor da eroare, daca e mai noua, atunci se pot coda pe masina si nu dau eroare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca are Ego, o centrala care merg stop urile LED..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un retrofit pedalier gti din aluminiu ptr golf 6 costa 660 ron in reprezentanta.am inteles ca ar functiona perfect cele de pe skoda octavia 2 Codurile de la pedale: 1Z1 064 200 - 3 bucati - acceleratie complet, frana si ambreiaj - de la reprezentanta Skoda.pretul ptr codul skoda e de 258 ron cu tot cu tva.codul de skoda se potriveste perfect pe folf 6? a facut cineva mutarea asta?!am inteles ca ar merge si dc asta e adevarul inseamna ca o forteaza grav vw cu marketingul incat sa puna o asa mare diferenta pe acelasi obiect dar branduit diferit

post-119733-0-51080900-1368169931_thumb.

Modificat de guesswh0
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

corect, sunt in dubiu dc acceleratia functioneaza sau se potriveste perfect la acest cod de skoda

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

prunaionutz

Eu am facut retrofit de la un coleg de pe forum, m-a costat 330 RON cu tot cu transport si pachetul contine pedale frana-ambreiaj, footrest si CAPAC pt acceleratie.

 

Pana acum ale mele sunt ok, capacul a avut nevoie si de ceva lipici dar per total sunt multumit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta cred ca e diferenta. La skoda e capac, iar la VW vine cu totul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai in poza aia pare ca ii toata pedala!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu la colegul e capac la acceleratie dar la skoda e cu totul pedala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci cumpara-le pt ca se potrivesc perfect pe VW.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa comand si eu de la el;)



Eu am facut retrofit de la un coleg de pe forum, m-a costat 330 RON cu tot cu transport si pachetul contine pedale frana-ambreiaj, footrest si CAPAC pt acceleratie.

 

Pana acum ale mele sunt ok, capacul a avut nevoie si de ceva lipici dar per total sunt multumit.

Modificat de guesswh0
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare

Fiid un topic de retrofit vrea sa intreb si eu colegii mai cunascatori de un retrofit care doresc sa il fac

Am un golf 6 de 80 cp si ma gandesc sa pun toba de tsi (122cp)

Intrebarile ar fi:

1) Se poate monta ( ma refer aici daca o sa fie plug&play) in afara de decupatura in bara spate pe unde o sa iasa evacuarea

2) Castig oare vreun cal putere prin schimbarea asta

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

In legatura cu bara fata de GTI OEM pentru viitor care se apuca de asa ceva sa stie la ce sa se astepte . Pe langa bara cu proiectoare , grile ,capacele de spalatoare aveti nevoie de suporti de spalatoare gti , suporti pentru proiectoare , chiar daca aveti vas de lichid de HL sau TL trebuie inlocuit cu unul de GTI , nu intra proiectorul de la pasager , mufe pentru proiectoare si mufe pentru vasul de spalare , cele standard sunt mai scurte . Armatura masinii trebuie inlocuita sau decupata putin la margini , dupa placul fiecaruia ...

O sa revin pe topicul meu si cu rezultatul final . Spor la modificari acum ca stiti toate cele necesare  :icon_thumleft:

 

poti sa fii putin mai explicit cu "armatura masinii trebuie inlocuita sau decupata"?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • GabiB77 changed the title to Golf 6/Jetta - Retrofit

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!