Jump to content

Golf 6/Jetta - Retrofit


kadettro
 Share

Postare recomandată

In poza zice "or" si vad o singura piesa. Probabil la R e nevoie doar de una, la R-line de doua.

golf-vi-r-line-umr%C3%BCstung.jpg

Ce nu stiu este daca poate sa fie refolosi de pe bara stoc holder-ul.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca "or"-ul ala e de la faptul ca cine a facut poza aia nu e sigur de codul piesei.

Pentru 5K0 805 903 F 9B9 care vine pe bara de R tocmai am primit pret de la PBN - 621,57 lei.

Restul sunt pe thread-ul meu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am gandit si am ajuns la concluzia ca nu merita bara fata de r-line decat facuta pe asigurare.

Pe langa bara in sine (400ron cea mai ieftina) mai trebuie achizitionate piese in valoare de 160euro + vopsirea te duce duce la pretul unei buze Votex vopsita.

Vizual mi se pare ca aduce mai mult prelungirea Votex decat accentuarea nervurilor laterale la R-line.

Rezultatul pe culoare inchisa:

golf-005-4530.jpg

Bara de R in schimb este cu totul alta poveste si parca imi lipsesc niste drl-uri :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te plictisesti in casa te apuci si faci prelungire din fibra de sticla la cea oem exact dupa modelul R :D si gata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prelungirea, nu stiu daca e Votex, am vazut-o acum ceva timp cu un pret de 250, parca 300 lei... dar fara praguri nu stiu cat de bine ar da

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aia de 300 de lei e replica dupa cea originala Votex, nu stiu din ce e facuta dar la pretul ala clar merita incercata!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa vad daca o mai gasesc pe undeva... stiu ca am vrut s-o iau in primavara trecuta, dar am renuntat la proiect

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti dai seama :)) . La un asa pret nu gasesti nici jumatate de prag original de R.

Poti gasi totusi praguri originale de gti/gtd

http://www.ebay.de/itm/Originale-VW-Golf-VI-6-GTI-GTD-Seitenschweller-NEU-TDI-/180924970612?pt=DE_Autoteile&hash=item2a1ff7f674

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O oferta foarte buna pentru cine vrea conversia:

http://www.ebay.de/i...d=110633599999

Legat de replicile pragurilor de R

http://www.golfmk6.c...ead.php?t=36398

Personal mi se pare ca merita. Ce nu merita este pretul lor original :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut ! o intrebare: pentru pedalele sport .de gti daca nu ma insel. la pedala de acceleratie se poate schimba doar capacul sau trebuie schimbata toata pedala ? multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alex (b_76_jaf) aduce ornament care se pune peste pedala originala.

Pe original iti vine pedala completa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai si ornamentul care se pune peste pedala, nu este original ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa iei de la Alex sau sa comanzi pe cod de Skoda (mult mai ieftin decat la VW).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai e tot original sau nu ? cum e mai indicat ? de schimbat ornamentul sau toata pedala ? voi ce spuneti ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LA Alex sunt OEM dar calitativ corespund cerintelor de calitate pentru piata Chineza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am gasit pe e-bay in germania  set de 65€ cu transport . tot kitul 2 pedale + acceleratie (capac). ce parere aveti ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti trebuie si footrest, care mai costa si ala.. Eu am pedale de la alex si arata bine :) acceleratia ar trebuii sa o pui si cu ceva adeziv, eu asa am facut, am vrut sa fiu mai sigur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dap, pana la urma mai bine iau pedala cu totul. dar nu stiu ce footrest trebuie, ca stiu ca nu se potriveste pe jetta oricare. vazusem pe vortex unu spunea. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dap oameni buni dar footrestul la jetta 5c nu se potriveste cel de pe golf.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care se potriveste la jetta VI? Cel de pe golf VI?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • GabiB77 changed the title to Golf 6/Jetta - Retrofit

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!