Jump to content

Codari diverse/Setări Vag-Com Octavia2


cutcutro
 Share

Postare recomandată

Nu ma refer ca-l trage inapoi, cursa de sus pana jos ci ca dupa ce tin apasat lung pe butonul din telecomanda pt portbagaj masina da drumul la portbagaj nu? ( cat sa pot eu sa-l ridic sus ). Dar daca eu nu-l deschid, dupa o anumit timp 1-2 minute nu ar trebui sa se se armeza iar si odata cu asta blocanduse portbagajul ?

NU merge, trebuie sa-l inchizi tu..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pff am stat cu impresia ca are o problema ceva, un safety sistem in caz de deschidere accidentala ... Era frumos daca era asa .

Multumesc de lamuriri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marianionut38

revin cu o intrebare ca am vazut ca nu s-a mai raspuns, cum se poate activa la flash sa comute cu proiectoarele? ca in filmarea din urma cu cateva pagini?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai explici odata pe inteles? 

 

sau te referi ca daca atunci cand ai faza scurta si proiectoare aprinse si dai flash-uri sa se stinga proiectoarele si sa se aprinda faza lunga si sa revina? 

 

e o setare in 09 Central electronics - poriectoare oprite cu faza lunga aprinsa

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marianionut38

In urma cu cateva pagini este un filmulet cu o skoda o2 care, atunci cand este cu proiectoarele aprinse si face flash, se stin proiectoarele, ai luat mana de pe maneta de flash, se reaprind proiectoarele, ca la ambulanta, se comuta faza lunga cu proiectoarele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, asta este ce ti-am explicat si eu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ma refer ca-l trage inapoi, cursa de sus pana jos ci ca dupa ce tin apasat lung pe butonul din telecomanda pt portbagaj masina da drumul la portbagaj nu? ( cat sa pot eu sa-l ridic sus ). Dar daca eu nu-l deschid, dupa o anumit timp 1-2 minute nu ar trebui sa se se armeza iar si odata cu asta blocanduse portbagajul ?

NU merge, trebuie sa-l inchizi tu..
La mașina mea MY2005 așa face. Descui portbagajul, dar dacă nu apăs pe butonul de pe portbagaj în 2 minute, se încuie la loc. Adică intredeschis, dar butonul de pe portbagaj nu mai funcționează ca să descuie. Și nu poți să-l ridici. Modificat de mario75
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interesant, oare ai ceva custom ? sau asa a fost de cand ai luat-o ? iar daca asa a fost de cand ai luat-o cum de alti nici nu stiu de asa ceva. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

octavia owner

daca nu se deschide nici o usa/haion timp de 2 minute de la deschidere cu telecomanda, se incuie inapoi. In cazul asta, la deschiderea individuala a haionului, fiind partial deschis/impins, se incuie inapoi in aceasta pozitie, deci nu-l trage nimic inapoi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 minute..... ? mai putin ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

20 secunde

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am nimic custom. Poate doar alarma AM pe CAN. Dar sunt aproape sigur că făcea și înainte. Dar dacă testezi, trebuie să ai răbdare. 20 de secunde e prea puțin. Mai degrabă 2 minute. Începi cu un timp mai mare și scazi cate 30 de secunde. Știu că am încercat după 1 min 30 secunde și nu se încuiase. Alteori deschis din greșală din casă și până coboram îl găseam încuiat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 minute..... ? mai putin ....

 

 

20 secunde

 

parca 30 sec, Andrei.... oricum, nu am stat niciodata sa cronometrez... dar ideea este ca e mult mai repede de 2 minute. In doua minute, au timp sa iti culeaga multe din masina, daca aceasta a fost descuiata accidental... acesta fiind rolul functiei - sa incuie masina daca a fost descuiata accidental

 

Nu am nimic custom. Poate doar alarma AM pe CAN. Dar sunt aproape sigur că făcea și înainte. Dar dacă testezi, trebuie să ai răbdare. 20 de secunde e prea puțin. Mai degrabă 2 minute. Începi cu un timp mai mare și scazi cate 30 de secunde. Știu că am încercat după 1 min 30 secunde și nu se încuiase. Alteori deschis din greșală din casă și până coboram îl găseam încuiat.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stimati colegi, bine am inteles ca exista o functie care inchide geamurile automat dupa ce inchizi usa din telecomanda, fara a mai apasa alte butoane?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doar daca montezi alarma cu modul inchidere geamuri.

Sau alte 2 variante :

- inchidere normala, tii apasat pe butonul de inchis pana se inchid geamurile

- activare functie confort in Convenience si apesi butonul inchis pana pleaca geamurile in sus, pe urma dai drumu la buton si ele se vor inchide singure complet

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe byte-ul asta trebuie sa umblu pt functia confort?? daca nu, cum ii spune exact la functia ce trebuie sa o activez. Multumescpost-136115-0-37675800-1434657733_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, bit 6

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi, a functionat ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 un saft  sal de curand am instalat vcds varianta 12.12.3 pentru a activa functia cornerig la o octavia fl fabric 2011,nu ma descurc deloc cu programul in sensul ca nu pot sa ajung la acel meniu unde trebuie sa bifez acele casute de activare .....mentionez ca acum incerc prima data sunt incepator in astea poate ma ajutati cu un sfat ceva   va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intra in 09-centrala electrica, la Long coding

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu as zice ca nu intrii pe acolo ca sunt cunoscute problemele la codarea byte 18, si poate din greseala modifici si pe ala.

Du-te la cineva care stie ce face.

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Stimati colegi, bine am inteles ca exista o functie care inchide geamurile automat dupa ce inchizi usa din telecomanda, fara a mai apasa alte butoane?

Baieti, exista aceeasi posibilittate dar pt. coborarea geamurilor din telecomaanda, faara sa tin lung butonul?
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, nu ai ce codare sa faci, in acest sens.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

La Octavia 2 FL se poate activa din vag-com aprinderea ambelor becuri pt marsarier ? am tot cautat pe internet dar nu am gasit ceva concret

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar trebui sa fie default.

Cel putin la mine asa a fost de cand am luat masina.

Si nici n-am vazut pana acum vreo octavia indiferent de model, la care sa se aprinda o singura lampa.

Nu cumva de refreri la cele de ceata?

Modificat de loghy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • kthor changed the title to Setări Vag-Com Octavia2

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!