Jump to content

itp picat noxe mari polo 9n 2006 1.2 12v


Traian rab
 Share

Postare recomandată

salutare oameni am si eu o problema cu un polo din 2006 am foarte mari trepidatii masina este tunata are 2 tobe sport noi puse in germania si jante pe 16

am schimbat bobine

bujii

masina are motor de 1.2 12v 144.000

tremura numai cand sta la relanti la rece sta la 800-900 si cand ajunge la temperatura omptima de functionare tremura toata si sta la 600 rpm 

astept parereri va rog frumos 

toate reviziile sunt facute la timp bag ulei bmv 5w30 linglife dar o sa trec la ravenol cat de curant 5w30 este fabricat in germania si se poate verifica dupa seria asa mam hotarat 

am deschis acest topic pentru ca as dorii sa stiu cauzele ca sa stiu cu ce ma confrunt , nu vreau sa bag bani la alti in buzunar mai mult decat trebuie (mecanici)

as dorii sa stiu de ce mi-au iesit noxele asa mari oricum am rezolvato pe anul acesta dar tot nui in regula , baieti de la itp au si service si mi-au zis sa am grija sa nu intre benzina in ulei ca ii problema mare atunci 

pentru acesta reparatie cat ar fi un pret rotund va rog vreau sa ii specific ca o sa ii schimb si distributia tot ki-tul lantul ,pompa de apa si mam gandit sa ii schimb si ambreajul pentru ca atunci cand ii in treptele 1,2,3,4 si la viteza de 30,40,50 la ora se aude un frecat de undeva tot atunci cand masina este la temperatura optima adica 90 de grade. multumesc frumos 

astept parerile voastre .cu stima !

 

Modificat de Traian rab
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma poate ajuta si pe mine cineva va rog !

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Ai masurat compresia?Ai facut o diagnoza?Iti mananca ulei masina?Ai incercat sa identifici sursa acelui frecat?Ambreiajul este pe duca?Despre preturile aferente o sa te interesezi in zona ta si alegi cel mai corect calitate/pret.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta un mecanic bun si lasa prostiile cu rivanoale, serii si Germania

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce imi plac mie masinile astea asa zis "tunate" :).

vezi poate a scos si catalizatorul in procesul tuningului ?, in rest ce zic colegii...diagnoza, se schimbva ce e de schimbat, se rezolva probleme de relanti si poate se aduce masina la starea initiala. CIne stie ce modificari sunt facute siu pe partea de motorizare.

Modificat de jhonutz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • NuCeTaNu a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!