Jump to content

Probleme Hayon (Touareg 7L)


flash099
 Share

Postare recomandată

Am si eu o mica problema...am un touareg 2.5 tdi din 2006 si nu stiu cum sa deschid geamul de la haion...se poate bloca?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! Si eu am avut aceeasi problema, chiar nu am stiut decat dupa doi ani ca se poate deschide geamul de la haion. Eu am avut un fir intrerupt care se afla undeva in dreapta pe sub plafoniera. Iti recomand sa mergi la un service si sa incerci sa deschizi geamul din vag-com. Apoi trebuie verif cablurile. Eu am fost la un service local in Constanta, mi-au dat plafonul jos si au refacut legatura de la firul intrerupt. Cred ca s-a intrerupt din cauza ca se tensiona tare in momentul in care se deschidea geamul. Sper sa rezolvi problema. Seara buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Care telescop sustine hayon-ul, dintre cele doua? Nici la mine nu ii sustine greutatea hayon-ului si as vrea sa dau comanda de telescoape inainte de a desface masina.

Dupa schimbarea telescoapelor defecte, hayon-ul se ridica singur dupa deschidere?

 

post-3988-0-62913200-1436989065_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Nici mie nu mi se mai deschide luneta, haionul funcționează normal

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
Master Auto System

Conductorii(firele) daca sunt pozate de patul de cabluri care are o forma semirotunda nu are cum sa se rupa insa pozitionarea gresita a acestora(palasticele care compun patul de cabluri) sau lipsa lor cu siguranta in timp mai lung sau mai scurt poate duce la retezarea acestora

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Imi cer scuze ca am deschis un nou topic,dar imi poate spune cineva unde se afla modulul de confort ce comanda deschiderea portbagajului,nu se mai deschide nici luneta,nu ia comanda nici din actuatorul de pe portbagaj,nici la butonul din usa,se deschide doar mecanic din interior. Mentionez ca la scanarea cu Vcds nu da nici o eroare iar din Output test se deschide,nu are fire rupte,verificata instalatia la haion. Modelul este 2.5 tdi din 2005

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

În portbagaj, pe partea dreapta 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Am si eu o nelamutire cu deschiderea lunetei. Ea se deschide si din telecomanda? Sau doar din butonul de sub stergator. Nu reusesc sa o deschid. Am verificat firele nu se vede nimic rupt. Stie cineva unde sa masor sa vad daca am un fir intrerupt? Sau ma gandeam ca poate e o setare din bord pt ca nici portbagajul nu il pot deschide din buton (el functioneaza cand apas pe el doar sa inchid) si ma gandeam ca e ceva o setare cu deschis/inchis usile. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Și eu ma lovesc de o problemă asemănătoare,  nu se deschide geamul de la haion și nici stopul suplimentar de frână,  bănuiesc că sunt ceva fire întrerupte la trecerea flexibilă.  A desfăcut cineva acolo, trebuie demontat și ceva parte din tapiseria plafonului?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, verifica cablajul, in zona balamalelor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu da quote la postul anterior ,este impotriva regulamentului ! 

 

Mulțumesc,  bănuiesc că cel din dreapta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
On 1/23/2007 at 10:55 PM, b_o_g said:

eu am avut problema asta la golful meu dupa ce mi-am instalat alarma in romania. am mers din nou la ei si au mai legat dezlegat doua fire si s-a rezolvat.(eroarea mi-o arata in comp de bord)

Salutare. Am cumpărat de curând mașina Touareg 7L și nu îmi merge deschidere ușă portbagaj din butonul de la ușa șofer. Din buton de pe ușa portbagaj merge. La diagnoza nu îmi vede nimic. Ceva păreri aveți.? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Portbagaj electric inteleg? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Nu scuze. M-am exprimat greșit. Se deschide din mânerul exterior de lângă număr dacă apăs cu mâna dar am și buton interior pe ușa șoferului. Apăs pe cel de la ușa șoferului și nu se întâmplă nimic. Nici pe tester nu vede nimic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu face nimic. Acel buton doar autorizeaza deschiderea daca masina e incuiata din interior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am înțeles. Mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutare. Am un toureg 7l 3.0, cu haion electric. Problema care am intampinat o de cand l am achizitionat este ca haionul se deschide doar cu ajutor, iar la inchidere cand apas pe buton nu face absolut nimic.. merge inchis doar manual. Am verificat pe tester si nu am eroare. Am verificat pompa tot prin tester si functioneaza. Daca stie careva o rezolvare va rog sa ma ajutati ca nu mai stiu ce sa ii fac..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Va salut am si io o problema la mașină Tuareg 2012 motor 3000 245cp cei din service mia cerut 400€ la portbagaj am schimbat mânerul care descui si de atunci ìmi arată in bord dezchisa usa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Salut. Am desfacut spoilerul de deasupra haionului pentru ca nu mi merge stropitorul din spate si am observat o componenta electrica ca si un fel de antena, este prinsa de un suport de cauciuc, are un cablu electric destul de rigid si in capat un fel de pastiluta cam de 1cm ca si un fel de senzor.  Am urmarit unde merge cablul si problema e ca acolo unde intra pe la balamaua din dreapta, pare foarte ros posibil sa fie chiar intrerupt. Ma poate ajuta cineva sa mi spuna oare ce rol are acea piesa? Masina este Touareg 7L 2009. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!