Jump to content

Retrofit Golf 7 - Faruri xenon OE


dadu
 Share

Postare recomandată

  • 3 months later...

Poate face cineva rost de niste preturi pe codurile astea:

5G1941044C

5G1941043C

:icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sterescugabriel

http://www.ht-onlineshop.de/scheinwerfer-leuchten/aussen/front/5g1941034b-5g1941033b-xenonscheinwerfer-links-rechts-original-vw-golf-7-vii-r/a-79182/ apar jos de tot in lista 

 

Exchange (replacement) part number: 5G1941044C 5G1941043C

 

 

 

Zustand:

Neu, aus Neuwagen demontiert. = New, removed from new cars.

Voll funktionsfähig. Ohne OVP.  = Fully functional. Without box.

Modificat de Sterescugabriel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Credeti ca o sa apara retrofit-uri pentru G7 cu DRL pe LED? Ori ca cele originale pe "patrat" ori ca o linie de led-uri in partea de jos a farului, ca la multe alte masini non-vag, mi se pare ca arata foarte doar o linie simpla cu 8-10 led-uri, sunt foarte vizibile ziua de la distanta mare (avem un Megane ST nou in familie). Cred totusi ca avand in vedere ca in partea de jos a farului este semnalizarea nu ar mai fi loc de "bagheta" de LED.

 

Ce solutii AM de senzori imi recomandati? Mi-as pune ceva pe fata si numai daca pretul e foarte bun si pe spate. Ceva care sa afiseze pe CM, deci perfect compatibili cu cei originali si care sa arate bine in bara.

Modificat de codz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Retrofit implica OEM. Nu, nu cred ca vor aparea retrofit-uri DRL LED pentru Golf. Acelea exista deja pe farurile cu xenon OEM.

Mai mult ca sigur vor aparea aceleasi faruri si stopuri Dectane, Depo, etc si pentru Golf VII, dar alea sunt after-market.

 

Eu iti recomand senzori OEM. Nu cred ca la o masina de ~25k € merita facut economie la 100 de euro si umblat cu chinezarii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu la fosta (O2) nu am facut nici un retrofit sau montat ceva AM asa ca nu am experienta. Intrebam doar ca sa stiu de la cei care au Golf de mai mult timp. Deci de la DRL cu LED imi iau gandul si ma uit la oferte de senzori OEM, adica la reprezentanta sau pe site-urile de afara, daca mai astept mai scad preturile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Intrebare, poate stupida: se pot monta faruri xenon adaptative (originale - adica cumparate de la reprezentanta) daca masina a venit cu halogen?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ai cca 5500-6000€, poti sa le iei si de la reprezentanta..asta daca ii convingi ca se poate, or sa iti spuna foarte siguri pe ei ca nu se poate.

nu, nu fac misto.

Modificat de mike.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, insa la costuri de peste 1500e lejer. Originale nu inseamna neaparat de la reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi, intrebam pentru ca am vazut ca multe dintre masinile pe care le au pe stoc, unele chiat OK echipate nu au xenon, nici macar simplu. Si eram curios care suny costurile ulterioare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La care se mai adauga montajul si eventual o alta centrala electrica, deci daca vrei neaparat xenon mai bine cumperi una la comanda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Evident...eu doar doream sa ii dau un punct de plecare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@TDR: cam asta e si concluzia mea dupa ce am vazut pe aici. Doar am intrebat ca am vazut ca la masinile de pe stoc, cam asta lipseste din ce as vrea ( de restul ma pot lipsi). Si eram curios daca fac vreo branza daca iau un 2.0 TDI cu aprox 23k destul de echipat si pun apoi xenon...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

este adevarat ca farurile bixenonul golf 7 gti sunt plug and play pe golfurile cu faruri standard?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LA nici-o masina de pana acum nu erau plug and play.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa inteleg ca mufele nu se potrivesc, trebuie aduse modificari la cablaj? si aici nu ma refer la spalatoare faruri sau autoleveling. multumesc AL

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare! De ceva vreme tot citesc acest topic si tot nu reusesc sa inteleg. Poate cineva sa spuna clar daca se pot pune faruri cu xenon pe golf 7,eu avand acum faruri cu halogen?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa pui de care vrei, dar pe langa codarile necesare ai nevoie si de modulul respectiv

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt confuz,mai exact vreau sa cumpar doua faruri cu xenon sau bixenon de pe olx si nu vreau sa constat ca nu se pot schimba. De exemplu,le cumpar le montez si dupa aceea merg la un service ptr ceva codari si gata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi sa fie originale. Ar trebui sa vina si cu modul de comanda, iar daca nu, trebuie sa ti-l cumperi separat. Intreaba vanzatorul. Nu stiu sa-ti spun daca iti mai trebuie si ceva fire trase.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!