Jump to content

Zgomot motor 1.2 12V


psiro
 Share

Postare recomandată

Am tot citit cum ca este normal ca un motor in trei cilindri sa se auda ca unul pe motorina, insa este normal ca pe interiorul capotei motorului sa nu se afle nici un material protector la zgomot? Ma refer la un polo happy.

Se poate pune asa ceva? Stiti pe unde si la ce pret se gaseste?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

normal ca se poate pune material protector, eu la modelul meu am asa ceva pe capota. am observat ca modelele noi se simplifica din ce in ce mai mult, nici amortizor la capota nu are, unele n-au nici scut motor...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu zic ca nu e nevoie....chiar nu este....ai are izolare fonica si termica catre habitaclu...

si daca o calci mortoru iti da un zgomot placut urrechilor :emthup:

stai calm :D si eu eram nedumerit inainte sa mi-l iau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Masina e destul de bine izolata fonic. Sa vezi cum fac alte masini la 3000 de turatii fata de polo happy.

Si sa vezi ce frumos face motorul la 175 km/ora si 5700 turatii pe minut. Ca de aia-i motor sa urle.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, motorul nu se aude mai deloc. Nici nu incape comparatie intre diesel si benzinarul acesta.

Mai mult parca s-ar auzi evacuarea, cand e calcata masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!