Jump to content

Retrofit navigatie RNS850 (Touareg 7P)


ANdi B.
 Share

Postare recomandată

Buna seara. Ok, multumesc frumos de informatii. O sa-l caut din nou in bord. Inainte sa va intreb am demontat ornamentul lateral de la sigurante si ornamentele de sub volan si panoul de comanda lumini, dar nu am vazut doar unitatea de park senzori..., eram pe aproape, dar  nu destul de aproape. 

FE10F8D2-0150-4724-B4FE-CD39D5EEA44A.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e ascunsa, nu prea ai acces sa o vezi - sus in stanga, bagi mana prin spate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Dupa ce am citit indicatiile voastre, am desfacut si a doua oara ornamentele din partea inferoara a bordului, dar fara succes...., sunt multe module cu relee, in aceasta zona dar cel de CAN, nu este...doar modulul de parksenzori am gasit, care teoretic este exact in locul descris de @ANdi B. O sa incerc sa caut o carte service, poate gasesc informatii, unde este montat modulul CAN. Multumesc de ajutor. 

800B7C1F-305C-4998-9B63-C1F8F31568F9.jpeg

7B51C615-B55B-4723-A1C3-E17EBAAD2268.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acela e modulul de parcare

can-ul este sus, in spate...un pic ascuns

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, multumesc. Teoretic l-am “gasit”, mai bine spus l-am pipait unde este..., sa vad cum ajung sa-l scot de acolo, am incercat sa marchez cu sageata pe poza... Ca de la ceasirile din bord nu este acces. 

DE8BE7F6-205D-4ECA-90B2-685688EF4EBB.jpeg

87CDCECD-50D4-4BAA-8AAC-9DB1C1CE2BCE.jpeg

E46308DA-82F1-482D-B00C-B8EA42F10A7E.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Salutare!

Ma poate ajuta cineva cu manualul de instalare de la Kufatec pentru cablajul RNS850?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!