Jump to content

Golf 6/Jetta - Repere / accesorii OEM


psyk3
 Share

Postare recomandată

Are cineva idee pana la urma daca airbag-ul de G6 (volan fara piele/comenzi) se potriveste pe acela de GTI?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dumnezeule ce preturi. Am trecut azi pe laPBN ca eram la politie si ma plictiseam pana treceau cele 3 ore ca schimbam carnetul si am intrebat cat e un voln de gti, raspunsul a fost ca e 25mil el+25 airbgul. mi se pare colosal, ce-i drept eu voiam volanul de GTI fara comenzi si cum nu am precizat, cred ca ei mi l-au zis pe ala cu comenzi cu tot. Sa zicem ca mai scadem 10mil maxim, desi cred ca e mai putin diferenta. tot rezulta mult de tot. Pe ebay era volanul cu tot cu airbag sub 500 de euro din ce tin minte. Ma gandeam asa odata poate daca am bani sa il schimb, ca m-am suit azi iar in GTI si nu-mi mai luam mana de pe volan :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva idee pana la urma daca airbag-ul de G6 (volan fara piele/comenzi) se potriveste pe acela de GTI?

din spusele unui coleg de pe forum a facut operatiunea asta si nu s a potrivit airbagul de la volanul lui clasic la cel de gti si a trebuit sa comande si airbag de gti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Are cineva idee cat costa la dealer tava de portbagaj si aparatorile de noroi? Se pot procura de undeva mai ieftin?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am luat aparatori de noroi originale, de fapt se cheama sorturi, de la Porsche: 200 lei cele de pe spate (2 buc.). Luneta tot se stropeste in mers, ce-i drept, se simte o diferenta, dar problema nu se rezolva complet. Cand ploua si mergi cu viteza trebuie sa folosesti permanent stergatorul spate. La octavia, la viteza nu folosesc deloc stergatorul.

Le-am montat singur, sunt foarte usor de montat. Am optat pentru originale, intrucat am inteles ca e varianta cea mai buna, randament mai mare.

Covorul de portbagaj l-am luat de acolo de unde a recomandat si AlBundy, inclusiv presuri de interior de cauciuc. Covorasele de panza cu care a venit masina le-am donat de noi. E diferenta mare de pret fata de originale, si calitatea e foarte buna. Recomand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

perdea, jaluzele luneta ?

unde as putea gasi si cat costa

[sunt contra foliei mai ales pe luneta]

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jaluzea luneta mi-am cumparat de la Metro cu cca 25 RON si avem pe 3 dimensiuni: 95 cm,100cm si 105 cm parca. Este retractabila si este foarte buna, mai ales impotriva taranilor cu faza lunga sau faruri dereglate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

bogdan2, aici se discuta de accesorii originale - fara a discredita alegerea ta sau calitatea produsului cumparat

sorinz, exista aici un topic dedicat accesoriilor, promo lifestyle, samd by VW si nu numai... daca te uiti cu atentie in pdf-ul cu accesorii vei gasi codurile dorite.

Cu ele, mergi la un dealer si ii soliciti un pret... Cred ca aceasta info poate fi data si prin telefon

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce inseamna fara O2FL? De unde le pot lua? La dealer sunt 400 lei.

Fara=fata, scris din greseala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As dori un sfat de la cunoscatori. Vreau sa montez huse pe scaune si m-am lovit de doua probleme:

1. Nu stiu sa demontez bancheta spate (sezutul).

2. Nu stiu sa scot afara suportii de plastic ai tetierelor.

Vreau sa demontez scaunele pentru a intinde cat mai bine husele pe ele. Multumesc anticipat celor amabili sa-mi raspunda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As dori un sfat de la cunoscatori. Vreau sa montez huse pe scaune si m-am lovit de doua probleme:

1. Nu stiu sa demontez bancheta spate (sezutul).

sezutul de la bancheta din spate se demonteaza prin tragere in sus(sunt 2 cleme,una in stanga si una in dreapta).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spune-mi te rog, cele doua cleme sunt in portbagaj sau in habitaclu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in habitaclu,tragi de "sezut" in sus odata din stanga odata din dreapta.(tragi din partea care este spre scaunele din fata)

bagi mana sub bancheta pe acolo si tragi in sus

post-48963-1287915504_thumb.jpg

Modificat de GL-17-SEP
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc. Poate stie cineva si de suportii de plastic ai tetierelor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

titisor, ce legatura au intrebarile tale cu topicul de fata?

Rog mai familiarizeaza-te cu Regulamentul, postarea intrebarilor, deschiderea topicurilor, samd

Considera asta ca un avertisment

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iata niste preturi cu tot cu TVA penrtu cateva accesorii ce m-i s-au parut interesante:

1K0 9470 105 G

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

cum arata plafoniera ambient?

Modificat de boys
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum ma numar printre posesorii de golf 6 caruia i s a furat oglinda,prin urmare a trebuit sa mi cumpar alta la loc pana face decont casco.pretul ptr oglinda dreapta 200 ron.sugerez si celorlalti colegi dc stati prin jungla asta numita bucuresti sa vi le gravati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stai linistit ca si asa tot se fura,nu ai vazut masini cu alte numere pe oglinzi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stai linistit nici nu se compara numarul celor furate gravate cu cele negravate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bara fata / spate de R se poate monta? Cam care ar fi preturile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!