Jump to content

Infotainment / Navigatii / Car Net (Tiguan AD1)


Eugen Popa
 Share

Postare recomandată

Eu m-am saturat de aceste deconectari dupa ce schimbam cablurile odata la 2-3 luni si mi-am luat adaptor wireless de pe aliexpress...

 

https://www.aliexpress.com/item/1005005590446279.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.9a1b1802SicYiN

 

au mai fost niste mici chestiute ciudatele dar dupa ultimul update de android s-au rezolvat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Eu m-am convins ca nu are cablul nici o legatura cu aceste deconectari. Am testat in ultima vreme 2-3 cabluri de calitate si toate fac probleme, insa aleatoriu. De ex am fost ieri la un drum de 250km, la dus nici o problema, la intors se deconecta intr-una la 3-4 minute dupa care revenea in cateva secunde si tot asa....Am dat restart la telefon si reset la unitatea media a masinii si apoi a mers impecabil restul drumului. Deci 100% problema (cel putin la mine) este software. AA si comunicarea cu unitatea masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Salutare tuturor! La masina din semnatura imi arata la "Informatii sistem" o actualizare de soft, insa nu pot instala. Stie cineva unde gresesc? Mai jos atasez poze dupa versiunea pe care o am.

20240605_160816.jpg

20240605_165146.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nenciu Victor

Iti trebuie un card cu noul soft. Vezi la Reprezentanta :D 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Doomy changed the title to Actualizare software (Tiguan AD1)

Nu am slot de card

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

realman_ro

Daca cauti bine (mibsolution) s-ar putea sa gasesti acel update pe care il poti pune pe un stick usb si rezolvi treaba. Sa ma corecteze colegii mai profesionisti daca gresesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,

Am si eu o intrebare:

Se poate face cumva mirroring la telefon, astfel incat sa vezi pe ecranul masinii ecranul telefonului?

Multumesc.

 

Modificat de Mihai ENE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt cateva app care merg, dar nu sunt foarte stabile (daca vrei stream video) . Poti cauta AAAD apk (in caz ca ai tel cu android) iar de acolo ai cateva apk-uri pe care le poti instala: AA mirror, Fermata Auto, etc...

Am folosit in trecut, momentan nu am nevoie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!