Jump to content

A3 Sportback


cogdao

Postare recomandată

Presimt ca acel climatronic o sa vina la pachet cu o consola 2Din pentru ca “Doar asa am gasit, iubi.., ce sa fac? Sunt utile scaunele incalzite iarna!!!:)) Nu am citat din mine, nuu...

Link către comentariu

Bogdane, esti nr.1 la retrofituri si updgrade-uri de pe formul asta ... daca s-ar face un concurs ... l-ai castiga detasat :) ... Bravo Bravo Bravo! ... 

Link către comentariu

Au mai venit din "jucarii", rezistenta auxiliara, maneta tempomat si oglinda electrocrom. Inca cateva sunt pe drum.

ac80f3e3d66bb8eee00b9a09b22cf264.jpg

7915ce30978966ed6d8e7e4f09b9aada.jpg

Link către comentariu

Felicitari pentru modificari ! eu le-am pierdut firul deja :) 

La urmatoarea masina eu zic sa iei doar Şasiul  ca de restul te ocpi tu repede :Driver:   Vad ca pentru tine masina e mai mult decat pasiune , este un "proiect in desfasurare" :) 

Link către comentariu

Pff... dacă-mi poți spune cum asamblezi PTC-ul, ar fi super. Eventual mutăm în privat conversația. O să te rog să faci poze muuuuuuuuulte!

Link către comentariu

Adevarat, la mine masinile sunt constant “under construction” :))

Va voi dezamagi, insa se va ocupa un profesionist de ptc :(

Link către comentariu
On 10/20/2017 at 10:42, cogdao a scris:

Familia s-a marit de curand, am luat pentru sotie un A3 Sportback,

Nu mai incape in vorba ,  tot pentru tine e masina asta :) 

Link către comentariu

De adaptat stiu - ca se ajusteaza "cursa" turometrului - insa gradatiile propriuzise? Sau mizezi pe faptul ca doamna cogdao nu va depasi 6000rpm? :D

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Nu am avut timp de stopuri, am fost ocupat cu A5-ul. Sper sa ajung sa le fac o proba pe facelift, macar sa stau linistit ca nu este nimic in neregula cu ele.

A sosit pachetul de revizie, sa vad cand imi fac timp si pentru asta.

Am luat si maneta de computer bord, probabil cand trece frigul o sa ma apuc sa desfac volanul si sa inlocuiesc tot.

0ff61b06c7de11a5fe18ba68c7ec8cff.jpg

Link către comentariu
On 11/1/2017 at 11:55 PM, cogdao said:

Au mai venit din "jucarii", rezistenta auxiliara, maneta tempomat si oglinda electrocrom. Inca cateva sunt pe drum.

ac80f3e3d66bb8eee00b9a09b22cf264.jpg

7915ce30978966ed6d8e7e4f09b9aada.jpg

NU merge acel PTC sa-l montezi la tine, iti trebuie unul dinala destept, de prin 2005-2006 care lucreazape can, ecutau nu stie sa-l comande pe asta cu relee.

Link către comentariu

Nu esti singurul - si eu ma asteptam la un RNS...

mai Cogdao, RCD, la nivelul tau? ... :scratch:

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!