Jump to content

Inlocuire volan b6 fara comenzi cu volan r-line de golf 7


z3dulik
 Share

Postare recomandată

Normal,  deoarece asa vin si de fabrica... cele care au volan multifuncțional. Cum ti-am explicat, acesta e solutia. Si codezi fără bc instalat pe manete, pe 16.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Buna seara ,am o problema m am tot uitat pe forum dar nimic legat de problema mea. Am eu vw eos 2007 2.0 tsi maxidot dsg padele etc. Am trecut de la volanul cu 8 butoane la cel cu 12 si nu imi merge: comenzi volan, iluminare volan claxon. Modulul meu de volan este 1K0-953-549-AQ care arata  "DA " la senzor g85, si as vrea sa schimb modulul cu unul 1K0-953-549-CF care arata " NU" la senzorul g85. Intrebarea este ce va functiona si ce nu. Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salut are cineva o schema electrica la un volan de passat b8 cu 18 comenzi lam pus pe passat b6 și nu merg luminile comenzile merg dar luminile nu are cine o schema electrica sa leg cumva un fir ceva 

Screenshot_20240617_080337_com.huawei.photos.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Ionel, te rog, fa un efort și pune măcar semne de punctuație...

Trebuie sa desfaci plăcile din interiorul comenzilor și sa le modifici. Ai ceva cunoștințe de electronica și scule, ca să faci asta?

Dacă da, îți dau ce ai de făcut.

Dacă nu, zic sa cauți pe cineva care știe ce are de facut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!