Jump to content

Consiliere achizitie si configurare


laduncaag
 Share

Postare recomandată

In principiu, daca vrei ca frana sa fie mai "moale" o ai pe motorizarea 1.0 tsi de 95 CP, adica frane spate pe tambur (si pe fata disc). Pe motorizarea de 115 CP ai frane spate pe disc (cat si pe fata) si franarea e prompta, va trebui sa te obisnuiesti sa-ti dozezi franarea, sa nu apesi prea brusc. Tot odata, motorizarea de 115 CP vine la "pachet" si cu un sistem de mentinere (la viteza) mai buna in curbe, adica cu un diferential de blocare  electronic XDS, care chiar isi face treaba.

Modificat de Jjohnny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Salutare tuturor, 

Este vreun posesor de Polo 1.0 80 CP care ma poate ajuta cu un feedback despre mașină? Cum se comporta motorul? Știu ca 1.0 TSI este mai puternic însă mă interesează cum se descurca 1.0 80 CP. 

Mulțumesc și aștept părerile voastre. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Salutare,

 

Am recomandat unei prietene sa se uite la Polo ca optiune de masina de oras si am fost surprins sa nu il mai gasesc in configurator... Ce s-a intamplat cu el? ii fac facelift si e suspendat temporar?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am remarcat si eu...din pacate.Cred ca asteapta facelift-ul....un minigolf.Sunt doar cele cu livrare imediata, dar scumpe rau...Acum 3 ani am luat CL cu Composition Media, pachet iarna, oglinzi rabatabile si appconnect cu 12.000 e.Si 1.0tsi 95cp!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!