Jump to content

O3 FL 2.0 TDI DSG 4x4 184CP Combi


dod0

Postare recomandată

Azi mergem la Al Bundy sa activam cornering și închiderea portbagajului electric din telecomanda. :)

Link către comentariu

 

Închiderea din telecomanda/buton done. 

Cornering nu am reușit sa activam. 

Nu știu de ce am primit down vote pentru postul de mai sus. Elegant. 

Link către comentariu

Bine de stiut ca se poate activa, e o chestie utila, probabil e disponibila si pentru alte modele din grup!

La Octavia nu sunt senzori pentru deschidere/inchidere cu piciorul?

Link către comentariu
On 9/22/2017 at 3:50 PM, dod0 said:

Mulțumesc! 

Prima chestie "enervanta". La schimbarea în marșarier apare imediat pe ecran poza cu masina și se da radioul mai încet, insa după ce termini manevra și bagi în D sau P durează cca. 10 secunde pana ca ecranul și sunetul sa revină la imaginea /sunetul anterior. 

E vreo setare chestia asta? Pe superb se întâmplă aproape instant. 

Din cate stiu, are legatura cu viteza de deplasare. Daca plec in forta, dispare repede mesajul/imaginea. Sub 10 km/h parca se activeaza senzorii. Si daca stau in coloana sunt destule momente cand apare imaginea daca ma apropii mult de ala din fata (crede ca-i obstacol) si daca se merge incet ramane activ mesajul (pana il inchid din buton).

Acum, sper sa nu ma insel si sa zic prostii, eu am senzori fata/spate, vad ca tu ai doar spate. Poate au folosit aceleasi setari, deh, cost-cutting.

Link către comentariu

Am văzut ca difera, dar nu am reușit sa îmi dau seama cum și când. 

Mai pățesc uneori sa bag în marșarier și sa nu apară pe ecran funcția, dar sunetul sa se audă. 

Sau ca sunetul sa se audă în continuare după ce am băgat în D de câteva secunde.

Link către comentariu

Azi am spălat singur masina la o spălătorie diy Socar (cea de la morarilor). 

Nu m-aș angaja pe post de spălător auto, cred ca mai am nevoie de training...

+ o poza :)

20170930_191520-3238x813.jpg

Link către comentariu

Am încheiat și cu înmatricularea. 

Masina are 700km, de abia am reușit sa ma plimb cu ea, abia saptamana viitoare iese la drum mai lung. 

Urmează debadge și scos stickerele cu Avia. 

De asemenea sunt în căutarea unui odorizant mai profi cu aromă de "masina noua". Provizoriu am luat un California Scents cu aromă "Newport new car", dar e cam anemic și nici mirosul nu prea ma inspira. Am auzit ca cei de pe la reprezentante folosesc un odorizant tip spray care tine foarte mult, știe cineva ceva în sensul asta? 

+poze cu actuala și fosta. 

20171007_190553-2016x1512.jpg

20170815_164453-1612x1209.jpg

Link către comentariu

Consumul cam crescut în primii kilometri. Mai jos de 9/100 nu prea am văzut în București, chiar și cu trafic mai lejer. Asta în D, pe S deja stam pe la 10/100.

Link către comentariu

Dar de ce iti este frica de reprezentanta? Merita cerut un pret: 6V0061104. Si ai grija ca poti folosi respectivul produs doar pe mocheta!

Link către comentariu

Isi luase un cunoscut asa ceva de la reprezentanta. Nu-mi aduc aminte pretul dar nu cred ca era mai scump decat pe Superskoda.

Link către comentariu

@sebip unde ai gasit codul ala? codul inscris pe ele (montate pe O3) este: 5E5867574  9B9 

Am cumparat si pentru mine acum 2 sapt de la Brady cu 28 lei bucata :)

 

Link către comentariu

Ciudat, sunt tare curios care e diferenta intre ele si de ce e asa scump pe superskoda comparativ cu aici si pe link-ul tau. 

Link către comentariu

Sau de aici , cod 6V0061104 8,84€

LE: PS: frumoasa masina!

Modificat de ToniM
Link către comentariu

Holy shit, thx guys. 

Eu am văzut prețul de pe superskoda și m-am oripilat, mai ales ca e vorba doar de o singura bucata, nu de doua cum vad ca se vând la mama lor. 

Voi apela cu încredere la dealerii noștri. 

Thx again. 

 

Si o poza cu masina proaspăt spălată personal aseară. 

Funny story, niste băieți isi spalasera mașinile și au crezut ca e înțelept sa fumezi lângă pompa de benzina. 

20171010_211159-2016x1512.jpg

Modificat de dod0
Link către comentariu
On 10/11/2017 at 2:37 PM, dod0 said:

Caut asa ceva pentru organizarea bagajelor/cumparaturilor in portbagaj, stiti unde pot gasi la noi (nu la reprezentanta evident)?

http://www.superskoda.com/Skoda/OCTAVIA-III/Octavia-III-practical-cargo-flexible-element-original-Skoda-Autoas

Sau ceva echivalent dar la fel de eficient.

Salut,

Inainte sa dai comanda, verifica in portbagaj. E posibil se le ai deja acolo. Am atasat o poza cu locul in care ar trebui sa le gasesti.

 

20171017_115942.jpg

Link către comentariu

Hey. 

Nu am acele lucruri în portbagaj, din cauza portbagajului variabil, pe doua nivele. 

Link către comentariu

Azi am folosit pentru prima data smartlink. Mai încercasem în trecut cu un alt cablu, dar nu recunoștea telefonul. 

Android auto funcționează perfect, am Google maps, waze, play music si contacts puse frumos pe display. 

O singura mențiune, aplicația trebuie cautata pe net pentru ca pe play store nu este disponibila în România. 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!