Jump to content

O3 FL 2.0 TDI DSG 4x4 184CP Combi


dod0

Postare recomandată

In iulie am dat avansul pentru un O3 FL 2.0 TDI DSG 4x4 184CP Combi.

Culoarea este gri quartz si nivelul de echipare este Style, plus urmatoarele optionale:

  • Jante 17" antracit
  • Faruri LED cu AFS
  • Stopuri LED
  • Bolero
  • Kessy
  • Scaun sofer cu reglaj electric
  • Oglinzi exterioare cu functie antiorbire si pliabile electric
  • Parbriz incalzit
  • Podea variabila portbagaj
  • Sistem depozitare flexibil sub acoperirea portbagajului
  • Trapa portbagaj electrica
  • Elemente suplimentare protectie sasiu
  • Duze parbriz incalzite
  • Senzori parcare spate
  • Volan sport multifunctional cu padele
  • Smartlink

Vin de la Octavia 2 FL 2.0 TDI DSG 140CP, deci este un upgrade consistent, avand in vedere 4x4 + 184 CP.

Deja nu mai am rabdare, iar termenul de livrare este undeva in Octombrie (sau chiar inceput de Noiembrie).

Abia astept sa o prezint si in realitate :)

 

Modificat de dod0
Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
  • cristi511 a deschis acest topic

Masina a venit, este in curtea Avia Pantelimon. Saptamana viitoare o ridic pentru ca maine plec in luna de miere :)

Prima poza.

21556976_10210229973961609_34643473_o.jpg

Link către comentariu

Masina era deja configurata? Fara de estimarile initiale a venit f repede.

Sa te plimbe fara probleme!

Modificat de andrei0241
Link către comentariu

Ce o sa te mai distrezi in luna de miere gandindu-te la masina! :)) 

Sa o stapanesti sanatos si casa de piatra!

Link către comentariu
4 hours ago, andrei0241 said:

Masina era deja configurata? Fara de estimarile initiale a venit f repede.

Sa te plimbe fara probleme!

Chiar nu știu cum de am avut norocul sa vina după mai puțin de 2 luni. Eu cred în Karma și părerea mea e ca o merit,  d-asta a venit asa de repede :))) 

Modificat de dod0
Link către comentariu

Masina a fost programata la un coating ceramic la dyc garage. Revin cu poze saptamana urmatoare. 

Link către comentariu

faina combinatie - am avut ocazia sa petrec niste sute de km pe drumuri cat se poate de diverse la volanul unei o3 tdi 150 4x4, si se misca destul de fain, e drept, cu manuala - asa ca imi dau seama cum merge ce ai tu

o chestie nu mi-e clara - luna de miere - adica tu + skoda? :D

Link către comentariu

Primul review.

Masina pare foarte bine construita, usile se inchid cu un sunet foarte placut, iar la trecerea peste obstacole/gropi nu se aud zgomote dubioase, troncanituri etc.

Farurile LED imi plac maxim, reactioneaza instant cand vrei sa dai un flash sau pui faza lunga, nu exista acel mic delay ca la bi-xenon.

Interiorul este foarte calitativ, iar ecranul Bolero este foarte ok in ceea ce priveste inregistrarea atingerilor. Imi place ca poti customiza extraordinar de multe lucruri din setarile lui.

Benzile LED de pe usi mi se par foarte reusite si de bun gust.

Sistemul de sunet mi se pare mai ok decat cel de pe O2 FL tot cu Bolero. Bass-ul este mai puternic, nu mai simt nevoia unui subwoofer cum aveam pe fosta masina. Ma bucur ca nu am irosit banii pe Canton.

Noaptea se observa parbrizul incalzit, acele mici punctulete din el, nu deranjeaza, dar se vad destul de clar.

Nu pot sa spun ca m-am bucurat de tot potentialul masinii, pentru ca o las moale in perioada recomandata de "rodaj". Am bagat o singura data in S pana acum si nu am depasit 3500 de ture.

Sunt foarte incantat si multumit de masina pana acum.

 

Am vorbit cu Al Bundy, va incerca sa ma ajute cu inchiderea portbagajului electric din telecomanda/buton. Asta este singura modificare ce vreau sa o aduc masinii.

 

In ceea ce priveste coating-ul ceramic, am renuntat la idee pentru ca e pacat sa faci asa ceva unei masini noi. Mai ales in tara noastra, unde se fura la materiale si lucreaza la masina tot felul de dubiosi.

 

Edit. 

Folie LATI voi mai pune, dar la primăvară cand se întorc caldurile. 

Modificat de dod0
Link către comentariu
12 minutes ago, dod0 said:

 

Benzile LED de pe usile interioare mi se par foarte reusite si de bun gust.

 

In ceea ce priveste coating-ul ceramic, am renuntat la idee pentru ca e pacat sa faci asa ceva unei masini noi. Mai ales in tara noastra, unde se fura la materiale si lucreaza la masina tot felul de dubiosi.

pe usile exterioare nu sunt benzi led? ;)

coatingul ceramic tocmai la masina noua este mai indicat, cat ai vopseaua in stare buna. doar nu o sa aplici peste o vopsea de 10 ani, plina de defecte zi zgarieturi.

de dubiosii care fura materiale nu pot sa ma pronunt, face referire la dyc garage?

Link către comentariu

Mulțumesc pentru corecția legata de ledurile de pe uși. 

Nu denigrez nicio afacere. Cine vrea sa lucreze cu dyc va lucra cu dyc. 

+poza de zi. 

20170921_131332-2013x1133.jpg

Modificat de dod0
Link către comentariu

nu e vb de denigrare ci de informare.

poate ajuta pe altii care au fost sau vor sa mearga.

 

frumoasa culoarea in razele soarelui

Link către comentariu

Părerea mea despre ei este subiectiva, din cauza ca nu am fost clientul lor. 

Nu mi-a plăcut locația, oamenii care făceau lucrarea, faptul ca totul trebuia urgentat și trebuia sa dai un avans pentru programare,pe sistemul "luați acum ca mâine nu mai gasiti". 

De asemenea, iar subiectiv, erau mașini în locație făcute și nu era nimic deosebit, sticlele cu nanolex erau cam pline pe acolo pentru cât spunea ownerul ca se folosește la fiecare masina. Pe mine asta ma duce cu gândul la cost cutting romanesc. 

Eu nu cred ca merita sa strici lacul original al unei mașini într-un service obscur cu o procedura în care nu ai încredere. 

Daca o speli singur și aplici ceara ajungi tot acolo. De zgârieturi oricum nu te salvează decât revopsirea. 

Link către comentariu

Mulțumesc! 

Prima chestie "enervanta". La schimbarea în marșarier apare imediat pe ecran poza cu masina și se da radioul mai încet, insa după ce termini manevra și bagi în D sau P durează cca. 10 secunde pana ca ecranul și sunetul sa revină la imaginea /sunetul anterior. 

E vreo setare chestia asta? Pe superb se întâmplă aproape instant. 

Link către comentariu

Gandeste-te la o parcare in loc mic, faci 3,4 manevre inainte -inapoi. Nu ar fi mai enervant sa se activeze senzorii / radio /senzorii / radio / etc ? 

Link către comentariu

@dod0 da, am observat si eu chestia asta, este cam deranjant, eram obisnuit cu boleroul de la vechea O2 FL unde dupa 1-2s revenea radioul, la versiunea asta noua de multe ori apas acel X din dreapta sus ... nu mai am rabdare sa treaca cele X secunde :)

Ai si o poza din lateral cu masina ? Ma intereseaza cum se vad acele jante de 17, culoare inchisa ... Merci!

Modificat de aureliandan
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!