Jump to content

Coduri piese - Part numbers Golf IV&Bora


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

Unde? Electricianul mi-a spus sa fac asa

Ma poti ajuta u cu schema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit ulei pe bujia 1 ..si ma gandesc ca poate fi de la ``garnitura capac culbutori ``  , are cineva codul , pt masina din semnatura . Va multumesc !

Modificat de VS-69-MMM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cod sonda lambda Golf 4, 1.4 16V AXP, inainte de catalizator (la iesire din galerie) - sonda cu 5 fire -
 
06A 906 262 AF
0 258 007 061
 
Eu am pus alt tip dar care e compatibil cu mentiunea ca trebuie sa pui mufa cea veche ca originala era mai mica, insa din pct de vedere electric si functional e identic.
http://www.expressauto24.net/LAMBDA-SENSOR/PROBE-5-WIRE-Audi-Seat-Skoda-volkswagen-0258007351

 

 

 

post-14627-0-52972800-1370163497_thumb.p

post-14627-0-97059700-1370163927_thumb.p

Modificat de Latty
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Am si eu nevoie un cod pentru un furtun care iese din clapeta de acceleratie din spatele acesteaia pe diagonala in jos spre stanga (cum te uiti la masina, nu am gasit in niciun program de piese acest furtun) si de o schema cu montarea lui (sau o poza cu locul unde trebuie sa intre in celalalt capat) si de asemenea de o schema de montare a furtunului de vacuum 036103493CR (iese dintr-o sonda din partea stanga spate a galeriei de admisie-cum te uiti la masina si vreau sa stiu unde trebuie sa intre), pentru modelul din semnatura, cod motor BCB, 2006. O sa atasez si poze ca sa va dati seama mai usor despre ce am vorbit.

Multumesc anticipat.

Modificat de Adryan1987
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Revin cu modificari dupa pozele facute :D:


Am si eu nevoie de niste detalii de montare a furtunului de vacuum 036103493CR, cred ca asta este, daca nu va rog sa ma corectati(iese dintr-o sonda din partea stanga spate jos a galeriei de admisie-cum te uiti la masina- si vreau sa stiu unde trebuie sa intre), pentru modelul din semnatura, cod motor BCB, 2006. 


Multumesc anticipat.


post-91630-0-69807100-1370196346_thumb.j

post-91630-0-24711600-1370196356_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi,

 

Ma poti ajuta cu o informatie, legat de timoneria la VW Bora ? ...se pare ca exista doua modele si ma refer la partea din capat, asta: 1J0711893 si alta mai subtire la care nu ii stiu codul, sau o schema cum ar arata variata a 2a de timonerie, cred ca e de pe cutia cu 6 trepte, motor 1.9 tdi de 131 cp sau ceva de genu.

post-90737-0-17975300-1370201618_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

 

Am nevoie de codul plasticului dintre rc gamma si cd player. Nu sunt sigur dar sper sa existe asa ceva.

 

merci 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Revin cu modificari dupa pozele facute :D:

Am si eu nevoie de niste detalii de montare a furtunului de vacuum 036103493CR, cred ca asta este, daca nu va rog sa ma corectati(iese dintr-o sonda din partea stanga spate jos a galeriei de admisie-cum te uiti la masina- si vreau sa stiu unde trebuie sa intre), pentru modelul din semnatura, cod motor BCB, 2006. 

Multumesc anticipat.

Furtun epurator,iti vine din epurator in carcasa filtrului de aer.

Salut Gabi,

 

Ma poti ajuta cu o informatie, legat de timoneria la VW Bora ? ...se pare ca exista doua modele si ma refer la partea din capat, asta: 1J0711893 si alta mai subtire la care nu ii stiu codul, sau o schema cum ar arata variata a 2a de timonerie, cred ca e de pe cutia cu 6 trepte, motor 1.9 tdi de 131 cp sau ceva de genu.

sunt 2 modele:1 cu timonerie cu transmisie prin bieleta,2 cu timonerie cu transmisie prin cabluri selectoare.Nupoti folosii piese de la 1 la 2 sau invers.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles, multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi ,

 

Spune-mi si mie te rog daca poti vizualiza informatia , vreau sa schimb suportul motor de pe partea soferului , cel de langa baterie , si  dogbone-ul , ala de sub masina de langa racordul flexibil de sub motor , zi-mi si mie te rog cate suruburi trebuie sa schimb pentru fiecare in parte , wvwzzz1jz1d385011  .

 

Multumesc frumos.

Modificat de rusen
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu trebuie schimbate suruburile.

Tampon motor stanga:N  90596902 (2 bucati),N  10209603(2 bucati)

Tampon antibalans:N  10268302 (2 bucati),N  90597001(1 bucata),N  10246603(1 bucata)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc frumos,am inteles ca,daca nu le schimb risc sa-mi cada motorul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suruburile care vin in bloc si consola de fixare a tamponului de motor....alea sunt mai pretentioasa si trebuie schimbate.

Nici in tamponul de cutie original,nu iti vin suruburile si nu au o specificatie ca pierzi garantia la piesa daca nu schimbi suruburile...asa ca...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut GABI!

Te rog frumos,daca se poate, sa-mi spui si mie preturile pentru urmatoarele piese:

Flanse amortizor stg+dr (Lemforder)

Rulmenti flansa amortizor stg+dr (ce imi recomanzi)

Bielete antirului (Lemforder-metalice)

Bride prindere bucse bara stabilizatoare (ce marca vin si cu suruburile mai lungi dar fara bucsa deoarece am achizitionat bucsele pe original)

Masina este un Golf 4 1.6 16V cod motor AUS.An fabricatie 2001.

Multumesc anticipat.

Modificat de VICANO88
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Salut! Revin cu modificari dupa pozele facute :D:

Am si eu nevoie de niste detalii de montare a furtunului de vacuum 036103493CR, cred ca asta este, daca nu va rog sa ma corectati(iese dintr-o sonda din partea stanga spate jos a galeriei de admisie-cum te uiti la masina- si vreau sa stiu unde trebuie sa intre), pentru modelul din semnatura, cod motor BCB, 2006. 

Multumesc anticipat.

Furtun epurator,iti vine din epurator in carcasa filtrului de aer.

 

Salut! Revin cu niste precizari:

La modelul asta nu stiu daca se poate prinde in carcasa filtrului de aer pentru ca acolo imi intra deja un alt furtun de la busonul de ulei (vezi img Ventil buson ulei si furtun aer din ETKA atasate), dar tot in acelasi ETKA arata un alt furtun de aer din piesa care banuiesc ca este aia la care ti-am facut poza, careia ii spune separator de ulei, dar la care nu arata unde intra- vezi img separator de ulei și furtun aer 2, iar furtunul cu pricina arata ca in ultima poza atasata (din cate am observat eu cand am scos manaria de furtun pe care o am in prezent, cand acceleram ieseau niste gaze arse cred sau ceva de genu, iar acest furtun era introdus la teava care vine de la EGR si intra in clapeta, EGR care era lipsa, care banuiesc ca a fost anulat). Problema e ca nu gasesc traseul acelui furtun, cred ca m-ar ajuta si niste poze de la un motor identic sau o intalnire cu cineva care are acest cod motor din Galati ca sa ma lamuresc. 

Astept si alte lamuriri. Multumesc mult.

post-91630-0-14469700-1370287376_thumb.j

post-91630-0-96563100-1370287388_thumb.j

post-91630-0-60147600-1370287399_thumb.j

post-91630-0-87043600-1370287411_thumb.j

post-91630-0-89794200-1370287425_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,cod cablaj tempomat

 golf 4 benzina?

cod motor AUM.

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut GABI!

Te rog frumos,daca se poate, sa-mi spui si mie preturile pentru urmatoarele piese:

Flanse amortizor stg+dr (Lemforder)

Rulmenti flansa amortizor stg+dr (ce imi recomanzi)

Bielete antirului (Lemforder-metalice)

Bride prindere bucse bara stabilizatoare (ce marca vin si cu suruburile mai lungi dar fara bucsa deoarece am achizitionat bucsele pe original)

Masina este un Golf 4 1.6 16V cod motor AUS.An fabricatie 2001.

Multumesc anticipat.

Set flanse fata (st + dr cu 2 rulmenti inclusi)110 lei pachetul.

Bieleta antiruliu 58 lei bucata.

Verifica bridele de pe masina,e posibil sa ai bride cu cocoasa din fabrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspuns.Am verificat bridele de pe masina si sunt fara cocoasa si bucsele au venit cu cocoasa.Am vazut pe autokarma kit reparatie bucse bara stabilizatoare si acolo vine brida cu surub si bucsa pe febi.Gasesc separat doar brida cu surub.Daca da ce firma le produce.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1J0411336D sau SWAG 32 92 3366 lei 22 bucata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

am nevoie de codul la ornamentul de plastic, in forma lunguiata, ascutita, care se afla pozitionat pe aripa stanga, in zona coltului parbrizului / practic inchide coltul din stanga jos de la parbriz. ornamentul este vizibil fiind prins chiar de aripa stanga deasupra coltului parbrizului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1J0819447E B41  capac negru aripa stg. fata (inchidere grila apa parbriz) 20 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi. Pentru seria de sasiu: VWVZZZ1JZ1W262427 - Bora TDI - imi poti spune codul modulului de confort?

multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1J0959799AH02K.Daca ai probleme la el vorbeste cu Florin de pe forum...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gabi te rog frumos ,da-mi si mie o schema cu,tamponul motor stanga,de pe partea soferului cu tot cu suruburile de pe acolo,iti multumesc anticipat

Modificat de rusen
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!