Jump to content

Coduri piese - Part numbers Golf IV&Bora


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

Salut,

Pentru Golf 4,antena shark fin se poate monta in locul antenei vechi?

Am gasit un cod pentru ea si este:1K0 035 507J dar nu stiu daca ar fi compatibila cu masina mea.

Si la ce pret ar fi una OEM?cele AM sunt bune de ceva?

 

Multumesc

1K0035507J  Antena pavilion pt model echipat cu telefon,240 lei.Varianta af cade,sunt proaste....asemeni montarea unei antene OE iti reduce semnificativ semnalul radio.

 

Am nevoie de codul pentru aceasta piesa. Este piesa care trage carligul de deschidere la portbagaj si este actionata de actuator. Bora 2003 Limuzina

 

Multumesc

1J5827567A  Intaritura tabla panou spate,150 lei,e piesa care iti include si ansamblul ala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1J5827567A  Intaritura tabla panou spate,150 lei,e piesa care iti include si ansamblul ala.

 

Multumesc pentru cod.

 

Piesa de plastic nu are cod separat? Pentru ca am gasit pe ebay doar plasticul, dar nu as astepta pana vine transportul.

Daca nu se gaseste separat prefer sa iau de pe ebay cu 27 de lei si sa deschid portbagajul o saptamana cu cheia decat sa dau 150 lei pe tabla aia.

 

Aici e linkul de pe ebay.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cudritescuvictor

ma intereseaza si pe mine un cod (coduri) pentru macaraua de la usa fata sofer.

masina este o bora 20001, benzina 1.4 16V, motor axp, sasiu WVWZZZ1JZ2W419939. multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit o pereche de faruri de Bora cu proiectoare. Insa nu stiu cum sa ma prind daca sunt de anglia sau normale. Omul nu stie (sau nu vrea sa spuna)

 

Puteti sa imi dati si mie niste coduri de piesa pentru faruri cu proiectoare LHD? Sau cum sa ma prind - daca scrie ceva specific pe ele?

 

merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://vwforum.ro/topic/6834-kit-macara-geam-fata/

 

ma intereseaza si pe mine un cod (coduri) pentru macaraua de la usa fata sofer.

masina este o bora 20001, benzina 1.4 16V, motor axp, sasiu WVWZZZ1JZ2W419939. multumesc!

Gasesti raspunsuri in topic.

 

Am gasit o pereche de faruri de Bora cu proiectoare. Insa nu stiu cum sa ma prind daca sunt de anglia sau normale. Omul nu stie (sau nu vrea sa spuna)

 

Puteti sa imi dati si mie niste coduri de piesa pentru faruri cu proiectoare LHD? Sau cum sa ma prind - daca scrie ceva specific pe ele?

 

merci

Pune-l sa iti trimita codurile de pe faruri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gabi, asta e tot ce am putut sa smulg de la om ca si coduri :(

 

963 596-00, 963 598-00R 2, 963 646-00

 

te ajuta cu ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai degraba sunt numere de telefon decat coduri de piesa.

Trebuie sa fie ceva de genul:

1J5 941 017 AJ

1J5 941 018 AH

1J5 941 017 BE

1J5 941 017 AM xenon pentru UK

1J5 941 017 AN xenon pentru circulatia pe continent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si mie mi s-au parut dubioase :(

 

uite ce am gasit eu dupa codul cu R:

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?4770319-FS-NKIV-Jetta-Stock-Headlights

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?5025249-FS-MKIV-Headlights

 

un soi de part numbers... si NU pentru faruri cu proiectoare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai mult de atat nu am ce face.Daca vanzatorul iti da codurile corecte de pe faruri iti pot spune mai multe informatii,asa nu vreau sa ma pronunt ca apoi sa ma injuri ca te-am indrumat gresit.

Spune-i sa caute pe faruri coduri asemanatoare cu ce ti-am dat eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact asta i-am spus :)

Indiferent, nu te injur, nu as avea motive

Cumva pe etichete sau pe sticle se specifica LHD sau RHD?

 

Intreb pentru ca la cealalta masina din semnatura, pe sticla farului OEM (si parca si pe carcasa) este o sagetuta - stanga pentru LHD si dreapta pentru RHD - asa se identifica cel mai usor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc oricum - si daca obtin ceva mai coerent de la vanzator postez... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi,

Te rog mult,recomanda-mi un ulei de cutie de viteze bun.

A trebuit sa completez ulei in cutie,si i-am completat cu ulei original si de atunci am numai probleme cu ea,in sensul ca agata foarte rau iar cateodata abia intra in viteze.Simptomele astea a inceput sa le faca dupa ce am completat cu niste ulei.

Din cate am inteles trebuie un 75w90?API GL4 SAU GL5?si ce producator imi recomanzi?

 

Cred ca uleiul original e mineral si nu are ungere pinioanele.Ma insel?

 

Mersi mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca Swag-ul asta 10921829.Nu cred ca este de la ulei ci pur si simplu a fost o coincidenta faptul ca a inceput sa faca cutia figuri odata cu schimbarea uleiului (completarii cu ulei).

Vezi totusi sa nu fie alta cauza:timonerie,circuit hidraulic ambreiaj..etc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aurelian.paratu

salut gabi

am un golf v 1,4 tsi si imi da eroare in bord de la usa de la sofer,se pare ca sa dus acel mechanism care inchide usa....are pe el niste circuite si s au dus acele circuite.......cele care citesc usa deschisa,inchidere centralizata.....doresc si eu un cod si un pret estimativ

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca Swag-ul asta 10921829.Nu cred ca este de la ulei ci pur si simplu a fost o coincidenta faptul ca a inceput sa faca cutia figuri odata cu schimbarea uleiului (completarii cu ulei).

Vezi totusi sa nu fie alta cauza:timonerie,circuit hidraulic ambreiaj..etc. 

Mersi Gabi dar mai mult ca sigur este din ulei ca pana sa ii completez cu ulei OEM mergea absolut impecabil,si dintr-o data a inceput sa agate destul de rau si faza e ca nu face chiar tot timpul.

Schimb uleiul maine si te anunt sa vad daca sa schimbat ceva.

 

Inca o data multumiri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand i-am cerut codurile, omul s-a pierdut in ceata. Sigur era ceva neinregula undeva.

 

Intre timp pentru cei interesati - farurile mele (hella oem) au pe partea de sus a sticlelor niste sageti astfel: stanga - 3 sageti spre stanga masinii, dreapta doua sageti spre stanga masinii si una spre dreapta (asta la LHD)

iar codurile de mai sus 9alea ciudate) se gasesc pe capacele spate ale farurilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut colegi. am nevoie si eu de codurile pentru discurile frana spate la masina din semnatura, precum si placute frana spate. marca ATE. nu stiu daca trebuie cu indicator uzura. VIN: WVWZZZ1JZYU015678.

(nu stiu daca asta de pe auto-karma se potriveste> cod 24.0109-0123.1  409123)

Modificat de georgeiasi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce nu oferiti datele celor de la Karma sau de unde vreti sa achizitionati piesele.....sa va scape de nelamuriri?

1J0 615 601 N  disc frana spate

1J0 698 451 P set placute spate

Baga codurile astea acolo si o sa iti scoata echivalente pe ce producator vrei.

Nu ai senzor de uzura spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi,

Daca se poate te rog codul de piesa al carcasei cu termostat care este prinsa pe chiulasa si in care vin toate furtunele de la radiator.Golf 4 serie WVWZZZ1JZWB048305 cod motor AKQ.

 

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi!

Te rog frumos sa ma ajuti si pe mine cu codurile pentru furtunurile de benzina tur si retur pe original.

Am nevoie de furtunurile scurte(max 30 cm)pozitionate in coltul din stanga sus al motorului (1.6 16 V AUS) ce se leaga prin coliere odata in capatul furtunelor de tur-retur ce vin pe sub masina de la rezervor si in cealalta parte sub carcasa filtrului de aer in capatul rampei de alimentare(sper ca zic bine.e vorba de doua stuturi care sunt pe piesa care contin injectoarele).Mentionez ca imi umezeste furtunul la capatul dinspre rampa si se si vede o ciupitura de la capatul furtunului pana sub colier.

Te rog frumos sa mi spui si pretul pentru garnitura dintre clapeta de acceleratie si carcasa filtrului de aer.(codul gasit de mine este 036 129 625 H) Sper ca e corect.

Ai idee daca cumva se gaseste arcul de la incuietoarea capotei.(arcul mic care tine tensionat carligul de care tragi in momentul cand vrei sa ridici capota).

Multumesc anticipat si scuza-ma pentru deranj.

Modificat de VICANO88
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atasez si o poza cu furtunele cu pricina.Furtunele sunt cele indicate de sageata.

 

 

post-114650-0-65115300-1377456126_thumb.

Modificat de VICANO88
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@FloNick,sunt 3 modele la AKQ in functie de anul fabricatiei/seria de caroserie :032121111P,032121111S,032121111BA.

 

 

036133321AS  Furtun combustibil tur/retur la rampa injectie 400 lei.

036129625H garnitura admisie corp clapeta filtru aer carcasa.

Nu gasesti separat arcul ala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!