Jump to content

Coduri piese - Part numbers Golf IV&Bora


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

va rog un cod pentru Rulou porbagaj Golf 4 variant,2003 an fabricatie ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt 6 modele in functie de culoare si daca masina are plasa despartiroare,costa 1200 lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi,

ma ajuti te rog cu un pret pt sistem macarele usa?

mi s-a rupt unul din suportii de la geamul fata, usa pasager si se pare ca si cablul s-a indoit cam aiurea.

mi s-a spus ca trebuie schimbat tot ansamblul.

este si cu suporti de plastic si suporti metalici?

multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

V10-6212 pe VAICO si mai e un producator mai ieftin AIC COMPETITIONS care fac seturi complete pe macarale.

 

post-64586-0-94337200-1372766745_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ms mult Gabi, m-ai salvat !

cel de la Vaico e la jumate de pret fata de original...

dau o bere  :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt 6 modele in functie de culoare si daca masina are plasa despartiroare,costa 1200 lei

Eu doresc sa stiu ce cod are.Masina are si plasa despartitoare ,iar ruloul este de culoare neagra.

Deci:  Codul pentru Rulou cu plasa despartitoare,culoare neagra pentru Golf 4 Variant,an fabricatie 2003.Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si daca nu imi lasi seria de caroserie eu de unde vrei sa ghicesc?Lasa seria de caroserie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si daca nu imi lasi seria de caroserie eu de unde vrei sa ghicesc?Lasa seria de caroserie.

ok  WVWZZZ1JZ3W124116.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut gabi

poti verifica daca franele spate (portetrier, etrier) difera de la golf4 normal la cel cu tractiune integrala 4motion?

discurile am inteles ca sunt diferite dar ma intereseaza daca si celelalte piese au alte coduri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La tractiune fata exista un sistem de franare spate care este compatibil cu tractiunea x4.DAR si pe spate la tractiune x4 sunt 2 sisteme de franare din care doar 1 e identic cu tractiune fata,exact cum ti-am explicat mai sus.Unele au 256 mm altele 239 mm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut...cine imi poate spune si mie va rog codul pt senzor temperatura combustibil pt un vw bora 1.9 85 kw 2001 cod motor AUY si poate imi aratati si niste poze cum ar trebui sa arate. Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, despre clapeta aceea este vorba. mi-a ramas blocat portbagajul, din fericire pe pozitia inchis.La service mi-a aratat care e buba, s-a rupt levierul de deblocare, care e dintr-un material casant. am cautat sa gasesc pe la magazinele de piese auto, inclusiv cele online dar pare sa nu se gaseasca asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1J6827565B GRU (doar pt hach si nu pt combi)360 lei nou si mai trebuie si vopsit la culoarea masinii.

Daca ai noroc gasesti la dezmembrari la culoarea masinii tale.

post-64586-0-00437800-1372936749_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

imi puteti spune si mie cod pt switch usa stanga fata si spate pt masina din semnatura

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gabi, nu stii care coduri de bobine de inductie intra in programul de recall de la vw? pt golf 4 1.8T

multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar la G5 GTI stiu ca a fost un astfel de program pt benzinare......de G4 nu am auzit nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva un cod pentru soclu de semnalizare bifazic? vreau sa fac pozitiile sa mearga pe semnalizare, am golf 4, am citit pe passat forum despre asa ceva si am comandat un soclu ce scria acolo ca merge ( 3b0-953-123-d ) dar nu e cel din poza mentionata si nu ma ajuta, nu intra in soclul semnalizarii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gabi, nu stii care coduri de bobine de inductie intra in programul de recall de la vw? pt golf 4 1.8T

multumesc.

 

Iti zic eu,intra in recall toate bobinele de inductie de pe motoarele 1.8T mai putin prima generatie de bobine care vin prinse in suruburi.

Daca ai motor AGU cum am eu NU intra in recall,daca ai tip cu bobine de generatie mai noua alea intra toate.

Am fost la reprezentanta pt acest recall,dar nu mi le-au schimbat si au dreptate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SL1210, am sunat si eu la reprezentanta si au spus ca intra a mea. am AUM motor.

una din bobine era beru, schimbata in urma cu 2 luni, dar mi le-au schimbat toate 4 pana la urma...

ms de info

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut gabi.ai idee daca pot gasi set de garnituri pentru pompa tandem la un golf 4 tdi 101 cod AXR.ajuta-ma te rog.imi curge pompa pe la capac

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu se gaseste decat garnitura dintre pompa tandem si chiulasa....

 

si nu e o idee buna sa desfaci pompa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,daca se poate un cod pt capacele laterale ce vin la scrumiera din spate si butonul de inchidere al capacului de la cotiera.(Bora 2003)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!