Jump to content

Coduri piese - Part numbers Golf IV&Bora


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

 2 si 3 pe fata nu exista si nu sunt livrabile.

Da o fuga la magazin si cere seturile de reparatie pentru etrieri.Sa iti dea pe Ate,Trw,FTE,BUDWEG CALIPER.

fata.pdf

spate.pdf

post-64586-0-63800300-1392371719_thumb.j

post-64586-0-52377600-1392371720_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Servus  !

Ma puteti ajuta cu codul  pentru pompa de apa pentru VW Golf IV  1.4 16V , cod motor AKQ ,( WVWZZZ1JZYDO28177 ) . Am cumparat de pe ebay kitul de distrubutie ( CT957WP1 ) cu tot cu pompa insa se pare ca pompa nu se potriveste. Multumesc 

Modificat de VS-69-MMM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal . Un cod oem si firma pt lambda 2 aia de la catalizator  (motor 1.4 16v ape, vin wvwzzz1jzyw558784) Multumesc.

Modificat de ovidiu94
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Servus  !

Ma puteti ajuta cu codul  pentru pompa de apa pentru VW Golf IV  1.4 16V , cod motor AKQ ,( WVWZZZ1JZYDO28177 ) . Am cumparat de pe ebay kitul de distrubutie ( CT957WP1 ) cu tot cu pompa insa se pare ca pompa nu se potriveste. Multumesc 

E bine ce ai luat.

 

Sal . Un cod oem si firma pt lambda 2 aia de la catalizator  (motor 1.4 16v ape, vin wvwzzz1jzyw558784) Multumesc.

06A906262AF inainte de catalizator.

06A906262AH dupa catalizator

Beru,Bosch,Ngk.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua!

Pt.Golful meu, 1.6 i bcb din 2003, seria vin WVWZZZ1JZ3W660723, se poate codul motorasului V71 si eventual un pret orientativ pt piesa. Din pacate am fost la reprerentanta, au recalibrat-o dar tot nu functioneaza. Acestia mi-au spus ca piesa ar fi vreo 750 lei si ca trebuie schimbata.

Multumesc frumos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  servomotor pt. recircularea aerului  1J1907511A lei 680.

Vemo V10-77-1002 lei 230,Valeo 509572 lei 375 (nu mai este livrabil),Topran 111 094 lei 260.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt ok cele vemo sau topran? Multumesc frumos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna GABIVVX,

 

Uite ca ajung din nou la tine cu o rugaminte.

 

Sunt intr-o dilema trebuie sa schimb conductele de frana dintre motor si punte spate, respectiv  punte spate pana la roti.

Intrebarea este  se gasesc originale gata  bercuite si indoite, daca ai timp si nu e mare deranjul imi poti da si mie ceva coduri?

Ori poate e mai simplu sa optez ptr a le cumpara  bercuite  si apoi sa le indoi eu.

 

Tu cum ai proceda?

 

Masina este un Sharan 2001  1.9 TDI PD 85 KW    KBA  0603 567  ori  0603 AEA

 

Multumesc mult Sorin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Clasica problema a Sharanului...conductele de frana.

Sa imi lasi o serie de caroserie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da da clasica, la fel ca si teava de bronz  ptr  stergatorul de luneta... momentan sunt la servici si nu am nici o copie a certificatului la indeman , o voi trimite mai tarziu cand ajung acasa , multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut Gabi. pune te rog o poza si un cod pt acel capitonaj - carton de deasupra mecanismului stergator parbriz. (de sub ornamentul de plastic de la baza parbrizului).mersi mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc GABIVVX, asa m-am gandit si eu cand am comandat kitul insa problema e la garnitura , mecanicul spune ca nu se potriveste garnitura , cu pompa noua pierde apa si cea montata pe masina nu . Ar fi fost ideal daca ar fi facut o poza la pompa veche sau sa scrie undeva codul de pe ea .  Dupa o cautare pe dupa codul motor si sasiu pe net am gasit ca e alta care arata diferit si la garnitura . Sa fie oare asa mare diferenta intre cele doua ?

post-23102-0-88822100-1392749273_thumb.j

post-23102-0-00660200-1392749366_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. As dori sa-mi confirmati  daca este bun sau nu codul  pentru bucse mari bascula pline (gen cele de pe R32,TT, Cupra) pe Lemforder! 8N0 407 181 B. Multumesc.

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc GABIVVX, asa m-am gandit si eu cand am comandat kitul insa problema e la garnitura , mecanicul spune ca nu se potriveste garnitura , cu pompa noua pierde apa si cea montata pe masina nu . Ar fi fost ideal daca ar fi facut o poza la pompa veche sau sa scrie undeva codul de pe ea .  Dupa o cautare pe dupa codul motor si sasiu pe net am gasit ca e alta care arata diferit si la garnitura . Sa fie oare asa mare diferenta intre cele doua ?

Ai montat pompa noua si pierde apa....sau crezi ca o sa piarda apa?

Eu am montat Hepu care are garnitura plata nu garnitura de cauciuc.Pompa mea originala avea garnitura de cauciuc.

Jumatate din firmele care fac pompa de apa o fac din cauciuc si jumatate cu garnitura plata care etanseaza mult mai bine.

Daca stai in dubii sa montezi pompa cu garnitura plata....monteaz-o fara nici un fel de retinere si mergi pe mana mea.

Salutare. As dori sa-mi confirmati  daca este bun sau nu codul  pentru bucse mari bascula pline (gen cele de pe R32,TT, Cupra) pe Lemforder! 8N0 407 181 B. Multumesc.

27132 01 este codul de Lemforder pt TT,R32.

post-64586-0-03663200-1392791479_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A fost montată pe mașină și pierde apa. De asta ma gândeam ca poate nu o fi pompa potrivită. Problema este de fapt forma garniturii, la pompa veche are garnitura rotunda la asta ce am cumpărat-o eu e cu asa cum se vede și în poza.

Gesendet von meinem Android mit Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am senzatia ca nu a fost montata garnitura bine.

Sa nu zici ca vorbesc din carti...uite aici poza cu pompa mea veche originala scoasa de pe masina. (mi-am adus aminte de ea ca a ramas la deseuri la job).

post-64586-0-23913400-1392793278_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acelasi lucru il cred si eu . O merg sa vad ce pot rezolva la service ( ca sa nu mai platesc odata ) si revin cu un raspuns . Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut colegi as vrea si eu sa aflu codurile pentru :

Golf 4 1.6 16v cod AUS an 2001 serie WVWZZZ1JZ1W226668

 

-Stica oglinda stanga si dreapta  sa fie incalzita , reglaj electric si albastru intunecat (heliomata ) si aici vreau sa imi ziceti si cum sunt oglinzile convexe ,asferice .

-Pompa de apa spalare  faruri 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 1J1857521C  geam oglinda (asferic-unghi mare) incalzit, cu placa portanta; stanga,  nuantare albastru

 1J1857522E geam oglinda convexa incalzita, cu placa portanta; dreapta,nuantare albastru

Pump for headlightwasher system  3B7955681

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi Gabi pt cod. e bun. L-am pus pe google si am gasit si o poza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Am o mica problema, trebuie sa-mi schim MAF ul si am gasit Pierburg la 250 lei doar senzorul dar nu stiu daca este bun pentru masina VIN WVWZZZ1JZ492685  in oferta spune ca este pana la serie sasiu 1J-4-300 000.

 

Daca imi trebuie alt MAF va rog un cod de piesa.

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Gabi!

 

Am rezolvat problema cu conductele de frana optand ptr Kunifer10, astfel nu voi mai fi nevoit sa recontrolez starea conductelor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!