Jump to content

Coduri piese - Part numbers Golf IV&Bora


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

bbogdanmircea

Salut.

Am inteles dintr-un post anterior ca ptr motor AXR codul de planetara ar fi

1J0 407 271 FN, dar in vagcat apare si un cod cu QX in coada tot ptr AXR ai idee de la ce poate sa fie acel cod?

 

Si a doua intrebare poti sa-mi dai codurile ptr capetele de planetara dinspre roata si dinspre cutie tot ptr AXR, respectiv preturi ptr planetara si capete de planetara?

Merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe negru imi trebuie.Ms.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1J0863359E 2QL si 3B0868445  B41

@eXperience88,serie caroserie........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, un cod te rog pentru soclu amortizor de soc spate-sus pentru amortizor pe gas.

 

WVWZZZ1JZ2B007471

 

mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog sa imi spune-ti, sunt diferente la amortizoarele de pe spate la Golf 4, intre unul pe benzina 1.6 16v 105cp,AZD si celalalt pe motorina 1.9 TDI, 90CP, ALH? Am un prieten cu diesel(recent adus) si vrea sa schimbe amortizoare spate(care sunt ok, originale) cu unele sport.Merg montate de pe diesel pe cel pe benzina? Cu stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu nevoie de o poza din etka cu etrieru din spate si cu toate
componentele lui care se pot comanda la wv, inclusiv codurile. Imi merge
pistonasul greu si vreau sa schimb piesele care actioneaza pistonasul.

 

Golf 4 1.4 16v BCA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut...un cod va rog pt reglajul la oglinzile electrice pt o bora...mentionez ca al meu...la care am reusit sa raman in mana cu rotita de reglaj...am doar L-0-R dar am si incalzire si sunt fara rabatare...Ms.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi!Spune-mi te rog codurile(original si pe producator) si preturile pentru urmatoarele repere:

-releu pompa secundara aer

-pompa secundara aer

Masina este un Passat 3B3 an 2002 cod motor ALZ 1.6 benzina.

Multumesc anticipat. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi,

Cat ulei intra intr-o cutie de viteze de 1.6 cod ERT?

Azi am verificat uleiul la cutie si este cu foarte putin sub buson si vreau sa te intreb daca are ceva daca se afla acolo.

 

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1,6 sau 1,8 l maxim in functie de cat de dreapta e masina.

Daca e cu foarte putin sub busonul de umplere...nu e nici un fel de problema.

Scoate din cutia veche 100 grame de ulei,vezi sa nu aiba reziduri in el si completeaza cu masina dreapta pana da pe dinafara.

(stiu ca parca la vechea cutie ai schimbat uleiul recent)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog cod pentru yaw rate senzor g202 pentru golf 4 alh  WVWZZZ1JZ2P035059

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o problema am si eu daca se poate, ma intereseaza daca fuzeta de la g4 1.9 tdi se potriveste cu cea de la gloful meu 1,4 16v, mi-au zis cei de la service ca s-a stricat filetul in care se fixeaza etrierul prin cele 2 suruburi de prindere si eu am gasit la un prieten o fuzeta in stare foarte buna.

va multumesc , o zi buna !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merg toate inafara de R32 si anumite GTI-uri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine ma poate ajuta cu o informatie? caut un vas spalator pt vw bora break, 1,6 16 v, 77 kw, an fabricatie 2000. cineva mi-a facut o oferta de 200 ron. mi se pare cam mult pt un vas. are cunostinta cineva de astfel de piese?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

caut de mult capace centrale pt jante golf 4 .aveti idee de unde pot comanda? sunt exact ca in imagine scz dk am postat gresitpost-118725-0-65262200-1375443550_thumb. codul este 1jo601149a

Modificat de mirrage_91
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine ma poate ajuta cu o informatie? caut un vas spalator pt vw bora break, 1,6 16 v, 77 kw, an fabricatie 2000. cineva mi-a facut o oferta de 200 ron. mi se pare cam mult pt un vas. are cunostinta cineva de astfel de piese?

Ai xenon ? sau faruri normale

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi,

Garnitura dintre planetara si grupul din cutie se poate gasi de cumparat?

Ca la de cate ori am dat jos cutia,ultima oara am reusit sa rup aceea garnitura si astazi am observat ca mai scapa niste vaselina pe acolo si nu as lasa asa.

Si inca ceva:daca talerul de la placa de presiune este noua,tija din cutie care actioneaza ambreiajul este in regula,la fel si rulmentul de presiune in treapta a5a rulmentul de presiune se poate invarti??

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uite codul la garnitura 1H0407309A este garnitura dintre flansa de la cutie si planetara

la intrebarea 2 fi putin mai explicit

Modificat de robert r.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dumitrualexander

Imi puteti spune si mie, va rog, codul pentru bujiile ce vin in echiparea de fabrica la masina din semnatura? Si stie cineva ce diametru au locurile pt tweetere la aceeasi masina?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am faruri normale

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Pentru Golf 4,antena shark fin se poate monta in locul antenei vechi?

Am gasit un cod pentru ea si este:1K0 035 507J dar nu stiu daca ar fi compatibila cu masina mea.

Si la ce pret ar fi una OEM?cele AM sunt bune de ceva?

 

Multumesc

Modificat de SSRAZVAN
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am nevoie de codul pentru aceasta piesa. Este piesa care trage carligul de deschidere la portbagaj si este actionata de actuator. Bora 2003 Limuzina

 

Multumesc

post-14011-0-08448500-1375642295_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!