Jump to content

Coduri piese - Part numbers Golf IV&Bora


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

Salut Gabi!

 

Ma poti ajuta te rog cu un pret si un codul pentru luneta spate la un golf 4. Seria de sasiu este: WVWZZZ1JZ3D006739. Poti sa-mi spui te rog daca sunt mai multe tipuri de lunete (calitate sau specificatii diferite) ? Merita sa o schimb la PBN/PBV sau Midocar ? Sau as putea schimba in alta parte la un pret mai mic dar la aceeasi calitate ? Poti sa-mi spui (daca stii) alte locatii de incredere unde se poate face aceasta operatiune (repet, la aceeasi calitate, atat a lunetei cat si a manoperei ca cea din fabrica)?

 

Multumesc!
 

Modificat de waf
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1J6 845 051 H lei 1000 OE sau SAINT GOBAIN lei 580 (echipare de original).

Cauta pe net sau la centre mari care se ocupa cu geamuri.....nu merita sa faci lucrarea la reprezentanta pt ca este foarte scump...in jur de 1600-1700 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa ma ajuti cu un pret estimativ pt scut metalic OEM de Octavia1?Daca gasesti si prinderile e perfect,sunt 5 ,2 in lonjeroane,3 in puntea fata.

 

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

900 scutul si 400 lei acaretele lui de prindere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut ajuta-ma si pe mine cu niste sfaturi pentru arcuri pe spate la t5

 

VIN: WV2ZZZ7HZ4H050988

 

am gasit OE si inca 2 producatori, unul care costa 300 lei bucata, si cica ar face numai arcuri, nu am retinut numele, dar s-ar merita ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

7H0511115AF lei 460 bucata (D1: 12,4 mm, D2: 20,6 mm, D3: 13,2 mm, Lungime: 262,6 mm, Diametru axa 1: 169 mm, Masa: 4,71 kg, Marcaj culoare: galben, Multiplu: 3 dungi)

SACHS 994 184,SPIDAN 85525,TRW JCS879

Banuiesc ca vorbesti de   LESJÖFORS (Suedia) 4295060 lei 260 bucata, varianta HD, sarcina axa spate pana la: 1720 kg

LESJÖFORS sunt foarte bune (otel Suedez) si face pipi cu jet pe multi producatori de arcuri mult mai renumiti ca el.

Parsonal nu am avut probleme niciodata cu ei si nici nu am auzit pe cineva sa fie nemultumit de calitatea lor.

http://www.lesjofors-automotive.com

Sa iti mai faca la magazin cateva verificari de compabilitate dupa codul OE.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa traiesti, ma duc sa ma interes maine de LESJOFORS

 

pe spate am arcurile rupte de vreo 3 ani.... la un moment dat chiar ma contraziceam cu taicamiu si ziceam ca e a naibii de joasa t5-ul, am vazut altele care sunt ridicate de fund in sus :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Vreau sa imi montez incalzire in scaune la golful din semnatura, am butoane si instalatie! Ma intereseaza un cod pentru pernele de incalzire, eventual un pret! Se gasesc cam greu! ms



si am nevoie si de pinii care vin in panoul de siguranta, am instalatia originala, dar nu am pinii! au si acestia un cod?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi!

 

Poti te rog sa imi spui codurile oem pentru:

 

-arcuri fata spate golf 4 1.6 16v bcb

-arcuri fata spate golf 4 1.8 turbo

 

De asemena ar fi ideal daca mi-ai putea spune greutatea pe punti la ambele masini (1.6 16v si 1.8 turbo).

 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Vreau sa imi montez incalzire in scaune la golful din semnatura, am butoane si instalatie! Ma intereseaza un cod pentru pernele de incalzire, eventual un pret! Se gasesc cam greu! ms

si am nevoie si de pinii care vin in panoul de siguranta, am instalatia originala, dar nu am pinii! au si acestia un cod?

1J0963555B  Rezistenta incalzire sezut scaun (pt un scaun)460 lei.

1J0998381 Set complet incalzire scaun (pt un scaun)925 lei.

Vezi incalzite de Logan/Renault..e mult mai ieftina.

Salut Gabi!

 

Poti te rog sa imi spui codurile oem pentru:

 

-arcuri fata spate golf 4 1.6 16v bcb

-arcuri fata spate golf 4 1.8 turbo

 

De asemena ar fi ideal daca mi-ai putea spune greutatea pe punti la ambele masini (1.6 16v si 1.8 turbo).

 

Multumesc!

Sunt mai multe modele in functie de echiparea masinii.Despre greutate ...nu iti pot spune nimic,

post-64586-0-35461400-1372060298_thumb.j

post-64586-0-99300200-1372060300_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bbogdanmircea

Salutare GABI:

M-ar interesa si pe mine cat ar costa niste telescoape fata cu arcuri flanse rulmenti, tot ansamblul adica de la roata si pana sus. pe KAYABA daca se poate

Exista posibilitatea de a cumpara amortizorul si arcul gata asamblate ca sa fie mai usor montajul, sa nu mai trebuiasca presa de arcuri?

VIN-ul masinii este:

 

WVWZZZ1JZ3W536754

 

Merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi!

Daca poti, imi zici si mie un cod si, eventual, niste preturi pentru furtunul din poza? Este cel de servo, care este putin umed.

Mersi, o zi buna!

post-88833-0-17873700-1372248279_thumb.j

Modificat de sebax
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Potoleste-te cu furtunul ala.Varianta numai pe original este in jur de 600 lei si vine tot ansamblul de la pompa de caseta de directie.Poti apele la o firma care repara furtune de presiune dar costa si acolo ceva bani.

E boala comuna la G4/BORA faptul ca furtunul respectiv este umed exact la bucla respectiva,dar nu trebuie sa iti faci griji pt ca pierde o cantitate nesimnificativa de lichid servo...maxim 4-5 grame pe an,si in consecinta nu renteaza schimbarea lui doar pentru ca are un aspect inestetic de umezeala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, mersi de explicatii. Nu am decat sa verific nivelul lichidului de servo periodic. Asta e, am mai invatat ceva despre Bora mea!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare. Sper ca nu postez aiurea insa vreau sa cumpar niste jante de tabla pt Golfu meu si codurile de pe jantele alea sunt  2150949 primul cod, 8Z0601027 al doilea. Intr-o poza am vazut sigla de Audi. Vroiam sa intreb daca stie cineva cu certitudine daca se potrivesc jantele astea cu codurile astea la masina mea. Le iau prin curier si nu as vrea sa le iau degeaba.  

Ce ar trebui sa scrie pe jantele alea ca sa fiu sigur ca se potrivesc la masina mea ?

Modificat de sandilidavid
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Totusi, Gabi, da-mi un cod pentru furtunul ala, in caz ca o sa castig la loto..:)

VIN WVWZZZ1JZ2W585625

Mersi, o zi buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1J0 422 893 GK circuit presiune 870 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutari!

poate cineva sa ma ajute cu un cod pentru manerul de la portbagaj pentru un Golf MK IV Hatchback? Caut de ceva vreme... Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi, Gabi, la fel de prompt ca de obicei.

O zi buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutari!

poate cineva sa ma ajute cu un cod pentru manerul de la portbagaj pentru un Golf MK IV Hatchback? Caut de ceva vreme... Multumesc anticipat!

Ce maner,clapeta de deschidere exterioara?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu,aia e doar pt motorizare AQN.Tie iti trebuie numai codul dat de mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!