Jump to content

Pierdere antigel


bladerunner
 Share

Postare recomandată

  • Replies 496
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    27

  • mihaiionascu

    24

  • alexanderdj

    13

  • rica_42

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Urmareste cu atentie traseele trasate de mine din schema.Poate iti pierde pe la furtunul inferior de la radiator,sau pe la teava metalica care se mufeaza in bloc cu un oring de cauciuc.Nu imi pot da seama din pozele tale pe unde pierde.

post-64586-0-75735300-1334995489_thumb.p

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aici in poza asta se observa mai bine, nu pot sa imi dau seama din schema, totusi pare ca e pozitia 11 marcata de tine

post-14579-0-19364800-1334997023_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gabi m-am uital la a mea..ca are acelesi motor ca mine...din poza lui pierde pe la teava de metal care intra in bloc...cea cu albastru indicata de tine...

se schimba oringul acela? vad ca in schema apare ca si reper separat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numai pe original la reprezentanta sau la un magazin care aduce piese originale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am o mica pierdere de antigel pe la unul din furtunele care duc la motor este acel furtunas care este invelit cu o protectie si cam la 1000km completez cu 100g de antigel furtunul e ud mereu am sa fac o poza sa o pun sa va dati cu parerea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alexanderdj

Inlocuieste furtunul daca nu mai tine zeama inauntru cum ar trebui! :|

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am facut niste poze cu furtunul care il gasesc mereu umed de antigel as vrea sa stiu ce cod are sa fac comanda sint in franta si as vrea sal comand din tara ca aici nu gasesti nimic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca lasi o serie de caroserie si faci o poza cu furtunul respectiv ..rezolvam problema cu codul. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dsc06207z.jpg

Uploaded with ImageShack.us

este vorba de furtunul din imagine cel cu izolatie seria la caroserie este wvwzzz1jz3w122870 as vrea sa stiu si un pret multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gabi nu imi dau seama din schema care ar fi furtunul spunemi tu codul te rog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde iti intra furtunul respectiv,in racitorul de unei unde iti vine filtrul de ulei?Nu imi dau seama bine din poza.Ai schema atasata..te ghidezi dupa aia.

Pozitia (14) 1J0 121 058 AG in jur de 10 euro si pozitia (5) 1J0 121 049 G in jur de 50-60 euro iti vine tot ansamblu cu teul de plastic si coliere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dsc06215y.jpg

Uploaded with ImageShack.us

este vorba de primul furtun cel de sub firul verde cu izolatia din plastic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt furtunele de la racitorul de ulei,ele sunt singurele dein zona respectiva.Ca sa fim siguri fa o verificare astfel:furtunul care vine spre motor ..chiulasa si intra in carcasa termostatului este pozitia 14,furtunul care pleaca spre botul masinii radiatoare si iti intra in teul care se pune pe furtunul superior de la radiator este pozitia 5.Verifica ce ti-am spus sa fim siguri..care furtun iti trebuie:ala care duce spre motor sau ala care duce spre furtunul mare de radiator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este vorba de furtunul care duce spre motor si care intra intro bifurcatie cu alt furtun linga termostat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pozitia 14 din schema..10 euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De unde as putea sal comand sa mil poata trimite in franta?si se pierde mult anigel la schimbarea lui?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa cumperi 1 litru de G12 antigel sa completezi.Parca stai in Guatemala :lol:.Cum draq nu gasesti un amarat de furtun de cumparat?Incearca la o reprezentanta volkswagen apropiata de tine sau la un magazin mare de piese auto.Gasesti si pe net site care se ocupa cu trimiterea pieselor prin posta.Simplu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salut!

am si eu o problema odata la 5 luni sau la 4-5000 km (aproximativ) completez cam 500 g de antigel imi poate spune cineva kum sa remediez aceasta problema???

va multumesc!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Intai incearca sa reperezi pierderile de antigel. Zone cu pete albe, uscate.... daca nu se vad cele recente.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am sa ma uit si am sa revin k informatii noi.

multumesc de sfat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi unlocked this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!