Jump to content

Schimbare switch pedala de frana


horgarban
 Share

Postare recomandată

On 2/5/2019 at 6:09 PM, pasu said:

L-am scos pe cel vechi prin rotire, nu mai stiu in ce sens. 

La cel nou am tras de parghia aia sa fie mai lunga, are un fel de clicket pe ea, am apasat putin pedala in timp ce am pus switcul la locul lui tot prin rotire invers ca la demontare, dupa care am ridicat pedala de frana astfel incat sa impinga parghia si sa o regleze la lungimea care trebuie, in pozitia de repaus a pedalei. Am pus mufa la loc.

Asa am citit si eu cred ca tot pe acest forum, dar in aria altei masini. Daca am gresit ceva si se poate remedia greseala, va rog un sfat. Daca nu, o sa comand alt switch OE de data asta.

daca ai luat switchul model vechi, trebuia apasata pedala pana la fund.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, multumesc tuturor pentru interventie, s-a dovedit inca odata a fi de real folos. Asadar, plecand de la afirmatia Dvs ca l-am montat gresit, m-am gandit: ma, ce i-am facut, am tras de parghia aia sa fie lunga sa o inchida la loc pedala cand revine la pozitia de repaus. Daca nu a inchis-o cat trebuie? Asa ca azi l-am scos din nou pe switch si am apasat eu pe el sa se inchida la loc, a facut vreo 2 clickuri, s-a scurtat parghia si l-am montat la loc. 

Merge perfect, acum luminile se aprind imediat ce incepe si frana sa actioneze. Concluzia, trebuia montat cum a venit din cutie, fara sa mai traga cetateanul de el, doar plug and play. 

Nu stiu exact ce model este, nou sau vechi, este hella cel de aici, doar ca in realitate arata ca asta

Asadar domnilor, ati rezolvat inca un caz, multumesc inca odata. Daca moderatorii considera linkurile reclama, rog stergeti postul, si scuzati gafa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca este cel din poza 2 este cel vechi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Concluzia este - cumpărați numai switch ul OE. Nu este scump și face toți banii. Restul sunt mizerii. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!