Jump to content

'16 Audi A4 B9 2.0 tdi quattro


cristi511

Postare recomandată

Din pacate asta e riscul de a avea o masina oarecum scumpa cat si frumoasa.. la bloc (dar mai ales in romania), invidia si prostia e mare.. mare rau .

Trece-o la "to-do  pe casco" dupa trecerea iernii .. nu are rost sa te enervezi ca nu rezolvi nimic.

Modificat de bubu182
Link către comentariu

@bubu182 o voi face acum fiindca am deschis deja dosar pentru geam si stalp...

@cogdao cam asa ceva...

@Luciosu se rezolva insa nu e ceea ce ti-ai dori sa patesti, indiferent de marca autovehiculului.

Fiindca cu prostia, ignoranta dar mai ales cu invidia nu te joci am decis ca dupa ce readuc Audiul in starea initiala il voi parca la curte, oarecum definitiv pentru urmatoarele luni. 

Masina sotiei "a platit" deja pretul cu o zgarietura de o frumusete rara (usa si aripa) asa ca a mea era dezvoltarea normala si logica a evenimentelor. 

Politia zice ca nu are ce face, camere nu pot pune...sa-mi bag...:banghead:.

Oricum planul era sa stam cat mai putin aici iar acum suntem siguri de asta. 

 

 

 

Link către comentariu

Frumoase cadrele, felicitari!

Cat despre zgarietura...asta sa fie singura patanie pana la primavara ;)

Link către comentariu

Pai astea sunt, de acum, setul de iarna :wub:.

Multumesc tuturor pentru aprecieri!:emthup:

Link către comentariu

cele din ultima poza sunt de la s4. si eu le caut. am gasit in "state" la 1900 de euro (echivalent dolari) cu tot cu cauciucuri. erau noi - sunt 2000 de km, de la o masina comandata si pana la livrare proprietarul comandase altele. am renuntat datorita transportului

 

am vazut pe olx fake cu 600 de euro :)))

 

superbe pozele si masina. vai cat imi plac farurile cu led

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos ! F frumoasa masina :) cat despre zgarieturi si altele..nu are rost sa te consumi..daca te incalzeste cu ceva eu mi-am gasit masinile lovite de 3x in parcare :)) si cand zic lovite..erau binisor ( indreptat/schimbat element + tinichigerit + vopsit ) - bineinteles autori necunoscuti..

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

I-am executat azi o spalare temeinica ( in limita solutiilor din spalatorie) exterior si interior.

Desi imi place ca masina sa fie curata mai tot timpul trebuie sa recunosc ca n am rabdarea sa iau tot felul de solutii si sa pierd ore in sir la spalatorie doar ca sa fie curata timp de 5 minute. 

Ceea ce am facut si cu Leonul este faptul ca nu sterg masina ci o las sa se usuce de la "ea putere". Asadar nu exista vreo urma de "panza de paianjen"  ceea ce e bine.

In ianuarie probabil ca voi rezolva cu geamul, capota potbagajului si stalpul C. 

In rest astept ca un copil zapada...ca doar e rost de distractie nu? :D

Craciun fericit si un an nou plin de impliniri va doresc!

IMG_20171223_144159.jpg

IMG_20171223_144114.jpg

Link către comentariu

Hai ca pana la urma diesel este mai ok pentru rulajul de >20k/an. Ziceai ca mergi mai putin, sau nu te mai dai jos din ea? :)) 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • Rave a închis acest topic
  • cristi511 a deschis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!