Jump to content

'16 Audi A4 B9 2.0 tdi quattro


cristi511

Postare recomandată

Azi, de voie de nevoie, am facut o plimbare in zona de Sud a tarii. Cum e posibil sa NU vrei sa legi 2 zone care aduna 1 milion (daca nu chiar mai bine) de persoane printr-o autostrada...doar Sfintii (politicieni) stiu...

De la Slatina, care are o centura de ti-ar fi mila sa bagi o caruta pe traseu, pana la Pitesti s-a mers efectiv bara la bara...

O alta curiozitate personala este ce Dumnezeu apara "Scutul anti-racheta" de la Deveselu...

Intre timp am depasit 43000 de kilometri si incep sa ma gandesc daca o data cu revizia viitoare sa fac si revizia la cutie. 

In plus, usor usor incolteste ideea unui retrofit la o unitate care suporta AA, recunosc ca nu m-ar deranja Waze direct pe display-ul masinii. :)

 

IMG_20180721_180540.jpg

IMG_20180721_111147.jpg

IMG_20180721_152140.jpg

Link către comentariu

Update: am scapat de un pitic ce imi statea pe neuroni de ceva vreme. In urma interventiilor suferite acum jumatate de an asupra masinii, ramasesera ceva urme/zone de delimitare asa ca ieri am actionat (nu eu) asupra problemei.

 

IMG-20180723-WA0028.jpeg

IMG-20180723-WA0030.jpeg

Link către comentariu

Nu ai mai rezistat cu anvelopele actuale sau treci la alte jante? ?

Link către comentariu

N-am stiut de 245 si mi s-a parut ultra arhi mega imense ?

Oricum, cred ca vor arata intr-un mare fel, mai ales privit din spate, plus stabilitate.

Intrebare, crezi ca iti va creste consumul?

Link către comentariu

Nu, chiar cred ca va ramane la fel sau chiar va scadea putin data fiind diferenta de indici (E vs C).

Ps: tinand cont ca se invarte pe la 7.6%...chiar nu conteaza :)

Link către comentariu

Ma refeream la diferenta dintre 245 si 255 care se va regasi in suprafata de frecare mai mare cu carosabilul ?

Link către comentariu
3 hours ago, cristi511 said:

@Rave tot astept...sa stii :))

 

Am uitat! ? Rezolvam maine, adu-mi aminte! 

Link către comentariu

Sunt pe drum...

Abia saptamana viitoare ma voi bucura, sau nu, de ele :))

Link către comentariu

Wow....scuze dar pe Whatsapp m-ai prins într-o perioadă extrem de aglomerată. Nu stai cuminte. Sa fie primite. Jante...ce jante?

Link către comentariu
On 7/27/2018 at 8:24 PM, cristi511 said:

Nu, chiar cred ca va ramane la fel sau chiar va scadea putin data fiind diferenta de indici (E vs C).

Ps: tinand cont ca se invarte pe la 7.6%...chiar nu conteaza :)

 

Cred ca o sa si simti diferenta...la consum! :) Intre E si C scade cu 0.17 l/100 km.

Link către comentariu
On 7/27/2018 at 8:33 PM, Marius82 said:

Ma refeream la diferenta dintre 245 si 255 care se va regasi in suprafata de frecare mai mare cu carosabilul ?

In principiu suprafata de frecare va ramane aceeasi :) Devine mai lata dar mai "scurta"

 

P.S. Sa le stapanesti sanatos Cristi

Modificat de Ice_2k
Link către comentariu

Mersi frumos! 

Spoiler alert!

Look-uk tintit este ca in pozele de mai jos, pastrand proportiile. :)

 

Screenshot_20180730-122500.jpg

Screenshot_20180730-122603.jpg

Link către comentariu

Superbe, felicitari :D Sa le invarti cu placere :)

PS: @bobalex18 Tu cand? :))

Link către comentariu

Multumesc insa nu sunt cele din poza, aia e doar cu titlu de informare :))

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
  • cristi511 a deschis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!