Jump to content

'16 Audi A4 B9 2.0 tdi quattro


cristi511

Postare recomandată

@loghy :emthup:

...siiiiii prima iesire la zapada. Trebuie sa recunosc ca mi-am dorit sa ninga doar ca sa ies la "joaca". :Driver:

Masina este delicioasa (pentru un diesel) iar sistemul de tractiune 4x4 combinat cu destula putere = :wub:.  Nici nu indraznesc sa ma gandesc cat de frumos este cu +3000 de ture in fiecare treapta...

Nu am avut curaj insa sa ma "dau la urs fara bata" decat intr-o parcare de la uzina, convenabil goala si fara imperfectiuni. :)

Si, cateva poze "after party":

 

IMG_20180116_002218.jpg

IMG_20180116_002242.jpg

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
  • cristi511 a deschis acest topic

Mersi @Ice_2k! App, cine ti-a facut sedinta foto din parcarea etajata?

Fiindca avem o spalatorie self-wash noua in oras am profitat de vremea frumoasa si am dat jegul jos + spalat presuri si aspirat interiorul. E relaxant sa le faci cu mana ta, fara graba. :)

 

 

 

IMG_20180127_161245.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Ne pregatim de sezonul primavara toamna 2018 cu: placute+ senzori fata/spate.

 

IMG-20180206-WA0013.jpg

IMG-20180206-WA0015.jpg

IMG-20180206-WA0014.jpg

Link către comentariu

33k. Am pus o frana mai lunga pe autostrada si au inceput sa huruie asa ca...le-am schimbat. Mai duceau cateva mii de km...vreo 2 3. :)

 

Link către comentariu

eu am 45k km și e quattro (trebuie să le uzeze mai repede) și se mențin foarte bine. joi merg cu ea să rezolv huruitul panoului de deasupra boxelor din spate și îi rog să le verifice.

Link către comentariu

Urmeaza si altele, dar in masura timpului si a banilor disponibili. :)

Intre timp masina aduna km intr-un ritm din ce in ce mai rapid. Doar daca era benzina...:wub:

Link către comentariu

Daca venea stopul alb din fabrica, acum pariu ca erai in cautare de folie rosie ?

E frumos cum e acum, dar parerile sunt oricum subiective, tie sa-ti placa si bani sa ai de modificare. 

Modificat de Liviu_sbn
Link către comentariu

Bun, am notat parerile voastre. :)

Imaginea cu A5-ul a fost pusa cu nota informativa, ideea era de a se vedea stopurile clare. Ele exista in catalogul de accesorii pentru ambele modele ( A4/A5) si deci au cod de piesa.

A4 -> 8W5052100

A5 -> 8W6052100A

Astea sunt codurile, pentru curiosi/doritori.

Si ca sa raspund intr-o nota amuzanta, cele mai ieftine sunt cele de pe masina :)) . 

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
  • cristi511 a deschis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!