Jump to content

'16 Audi A4 B9 2.0 tdi quattro


cristi511

Postare recomandată

Revin cu un mic update despre anvelope: inca mi se par extrem de silentioase iar cat priveste aderenta pe ud zic ca este la acelasi nivel cu cea oferita de P7. Foarte multumit de alegerea facuta, pana acum. Astept zapada! 

IMG_20171109_122255-1587x1190.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Cum ai reusit? :((

p.s. Mama inca ma injura cand ma duc la e, ca de ce mi-am luat Bemveu si nu Haudi :))

Link către comentariu

Nu stiu cum sau ce s-a intamplat. Cand am parcat mi-a sarit in ochi...o sa vad maine pe lumina care e situatia...

 

Link către comentariu

Liviu, apreciez imaginatia dar nu e cazul. 

Masina a stat parcata pe marginea unui drum european vreo 5 ore, drum pe care trec sute de masini grele pe ora si mii de turisme. A fost parcata aproximativ perpendicular pe directia de deplasare cu flancul stang expus.

Asadar, urmeaza sa vad cum rezolv problema asta. :)

(Pdr + vopst in reprez)

 

IMG_20171119_084042.jpg

Link către comentariu

La recomandarea lui @75NOR voi merge la Turbocon iar ulterior, pentru vopsea, la ETG Pitesti.

Multumesc insa in acelasi timp e un cosmar...ma stresez prea tare cand se intampla cate ceva si uit ca pana la urma urmei este doar un fier...

 

Link către comentariu

Te inteleg perfect...chiar daca am o masina sensibil mai ieftina decat aa ta, si eu sunt foarte stresat de locurile unde imi las masina, mereu pachez la marginea parcarii, imi fac scenarii in cap...

Sper sa iasa cat se poate de bine reparatia

Link către comentariu

Este absolut normal sa ai grija de ea excesiv, mai ales daca ai muncit mult ca sa ai fix pe ACEA masina. Se repara nu e bai.

Modificat de ShadoWzZ
Link către comentariu
5 hours ago, cristi511 said:

 insa in acelasi timp e un cosmar...ma stresez prea tare cand se intampla cate ceva si uit ca pana la urma urmei este doar un fier...

Oh da, I feel you :( 

Sorry de ce ai patit. Varianta mai low cost este PDR + retus cu vopsea, il poti ruga tot pe Mihai sa-ti aplice retusul, sigur are o mana experimentata la din astea. In fond, risti doar vreo 60Ron cat parca mai era un kit retus vopsea. Poate scapi de vopsit

Link către comentariu

@75NOR  știu că nu e locul, poți să oferi mai multe informații despre acest kit de retuș. am o zgârietură superficială pe ușă și aș vrea să scap de ea

Link către comentariu
5 hours ago, bobalex18 said:

 mai multe informații despre acest kit de retuș.

Kit .

il comanzi si de la reprezentanta.

Link către comentariu

Dupa discutii purtate cu persoane avizate am ajuns la concluzia ca e nevoie sa apelez la servicii se tinichigerie clasica. Nu e ceea ce speram..dar asta e. :)

Intre timp, pentru ca o "bucurie" nu vine niciodata singura, am mai primit un "cadou":

 

IMG-20171124-WA0026.jpeg

Link către comentariu
On 11/9/2017 at 19:58, cristi511 a scris:

Revin cu un mic update despre anvelope: inca mi se par extrem de silentioase iar cat priveste aderenta pe ud zic ca este la acelasi nivel cu cea oferita de P7. Foarte multumit de alegerea facuta, pana acum. Astept zapada! 

IMG_20171109_122255-1587x1190.jpg

Ce indica martorul acela din dreapta frecventei radio?

Link către comentariu

Geamul acela spart e cel din spate? Ala cum naiba a mai crăpat? Cât ghinion ai avut cu bubele astea!... Te costa o groaza de bani cele 2 reparații, bani dati din buzunar, asta daca nu ai CASCO. Oricum, astea sa fie toate evenimentele!

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
  • cristi511 a deschis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!