Jump to content

Karoq - discuții generale


zorro00
 Share

Postare recomandată

A mea a sosit de cateva zile la dealer, azi o ridic :), comandata pe 22 decembrie ..2017

 

Modificat de mdan123
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

 A venit si a mea ieri! Are cauciucuri Nexen 215/60/16. Spuneti-mi, va rog, masina se poate echipa cu anvelope de iarna 205/55/16? La momentul potrivit, fireste...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu. Trebuie sa respecti dimensiunile omologate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si a mea a sosit de o luna. intre timp am facut 1200 km. Cauciucuri 215/60/r16 , Nexen HD Plus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Pentru cine doreste informatii despre modelul Scout, le gasiti in configuratorul vecinilor moldoveni.

skoda.md

Nu mai cita inutil postul anterior, se sanctioneaza!

Modificat de vdragos
Quote inutil
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut!

Nu am gasit pe nicaieri sa ascult sistemul Canton pe Karoq. 

La un dealer am asculat sistemul standard dar nu prea mi-a placut cum suna. Bass mai deloc iar inaltele erau cam aiurea.

La Tiguan, sistemul standard se auzea mult mai bine.

 

Are cineva Canton pe Karoq sau a ascultat pe undeva? E diferenta mare fata de standard? In afara de bass..

Modificat de Marius117
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Poate ca umblase cineva si dereglase sistemul, eu am simtit diferenta intre sistemul de baza si cel optional

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Marius117 - am avut eu la teste Karoq cu sistem Canton. Suna excelent și pe radio și pe streaming de pe Zonga. 
Aceeași experiență și pe un Kodiaq. Eu zic că merită investiția.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Dintre cei care asteptati masinile ce se mai aude ? Nu mai scrie nimeni impresii despre modelul asta . Am facut ieri un drive test cu un astfel de model motorizare 2.0 tdi 150 cp 4x4 cu dotari fara numar pretul ajungea pe la 38.000 de euro . Masina merge grozav este silentioasa cutia de viteze schimba impecabil dotari de siguranta foarte multe si destul de eficiente . Sunt interesat de o astfel de masina dar vreau una pe benzina DSG tractiune fata as cumpara diesel dar dupa scandalul si tendinta pietei parca nu  mai renteaza  . Problema este ca  iar avem un model nou aparut pe piata , dupa experienta cu Octavia 3 cumparata in 2014 si problemele avute la ea parca as astepta varianta cu facelift , mai elimin  problemele din  asa zisa" boala copilariei" .

Modificat de Teodoreanu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Karoq Style 1.0 TSI DSG FWD cu destule optionale merge fara cusur si tot ce este pe ea functioneaza foarte bine:)

Modificat de Epo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Drumuri bune si fara probleme sa ai . Este ok  1.0  tsi se descurca ? De curiozitate ce consumuri ai ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se descurca, personal pana in 4000 rpm mi se pare mai fasnet decat un 1.4 TSI pus pe 4x4 manual( panoramic,7 locuri) de pe Kodi.

Consum extraurban 2 persoane si bagaje (portbagaj plin ) intre 6.2 si 7.8 iar urban long term 8.4, varfuri pe distante scurte 10.4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, cei care sunteti in posesia masinii, aveti probleme cu deteriorarea pielii volanului ? (colegii cu kodiaq au)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca a fost un lot cu probleme; mie mi-au schimbat volanul pe garantie la masina din semnatura (volan si schimbator cu urme de uzura dupa ~12.000km).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca a fost doar un lot cu probleme. La mine deja se exfoliaza al doilea volan :)

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine doar maciulia de la schimbător s-a deteriorat puțin?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fiind in garantie, se poate plati pentru volanul sport daca tot iti fac comanda pentru altul ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La cehi a aparut deja in configurator 1.5 TSI DSG 4x4 pe Style si 2.0 TSI DSG 4x4 Sportline.

Sa speram ca se va putea comanda si la noi cat mai curand.

Modificat de Marius117
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva daca motorizarea 1.5TSI DSG 4x4 vine cu ambreiaj uscat DQ200 sau cu ambreiaj umed?

Am intrebat pe email la Skoda Cehia si m-au trimis la plimbare, adica la dealerul local. Dealerii de la noi nu prea stiu exact; se cam contrazic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Orice 4wd pe orice platforma primeste ambreiaje umede. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!