Jump to content
Mihai my

RCD 330G

Recommended Posts

costy277

Salut ,am achizitionat modelul din imagine.Cum pot avea acces la mirrorlink cu un huawei nova 5t

IMG_20200606_201807.jpg

costy277

Sau nu functioneaza decat la modelel care au butonul din dreapta APP?

adiserv

E prima versiune de Rcd(A), si mirrorlinkul posibil sa nu fie compatibil cu telefonul.Ai incercat sa legi telef la Rcd? Daca nu merge se rezolva cu easy connect.

Cele cu buton de App au carplay sau/si android auto.

AndreyPH

@adiserv, despre ce aplicatie easy connect e vorba ? In Magazin Play este una "Easy connection" dar are numai recenzii negative si toti spun ca nu merge. 

bgd_b92
Posted (edited)

E prea complicat, si da fail ; am avut si eu pe golfuri rcd 330+ si m`am chinuit mult, cu aplicatia LG si inca una pt mirrorlink, ( adica 2 aplicatii rulate simultan ) am reusit pana la urma sa fac mirror la waze, dar nu mai aveai acces deloc la ecranul telefonului, nici sa schimbi melodia sau ceva, apoi trebuia sa apesi de mai multe ori pe un buton ca sa iesi din mirror....nu merita deranjul si nu este deloc practic. Cel mai bine iti cumperi varianta cu android, da, cel cu buton APP daca vrei musai asa ceva.

Edited by bgd_b92
  • Upvote 2

costy277

Eu am reusit cu easylink dupa ce am facut update,tot versiunea A am si eu.Problema este la posturile de radio in sensul ca nu are functia TP ,de cautare automata a posturilor de radio cand treci dintr-o localitate in alta.Sau poate are cineva vreo solutie la problema asta?Iar la antene eu pe passat am 2.Am pus adaptor de l 2 la 1 dar imi da eroare pe vcds Antena shortcut to groud,acum conteaza care antena o conectez la rcd cea alba sau cea maro-crem?

adiserv

@AndreiPH- update de soft la RCD si instalat o vers de EASYconn pe telefon(nu cea din market, ca nu e ultima)

@costy277- Nu are TP. nu ai ce solutie sa ai. Cu conectarea antenelor-verifica pe care ai semnal mai mult si pe aia o lasi conectata (sunt 2 antene AM si FM)

Gelu

Si eu am eroarea de antena. In ultimul timp am renuntat sa mai folosesc radioul (receptia nu este extraordinara, nu are TP, numele posturilor nu apar la favorite, etc). Avand modelul cu CarPlay folosesc aplicatia TuneIN Radio (necesita conexiune permanenta la internet). Nu exista termen de comparatie intre radio nativ si TuneIN in ceea ce priveste calitatea sunetului.

neflictus
Posted (edited)

Ca o concluzie:

Daca ar fi sa achizitionez o unitate de genul asta, ar trebui sa optez pentru 330 Plus, 187B, Noname.

Asta ar fi cea mai buna solutie momentan ?

Trebuie ca telefonul sa fie conectat cu un cablu USB pentru a prelua apeluri sau acestea pot fi facute doar cu ajutorul conexiunii bluetooth ?

Edited by neflictus

emilmusat
Posted (edited)

cablu usb iti trebuie doar pentru Andorid Auto , Car Play sau Mirrorlink,  in rest , apelurile sau muzica prin bluetooth merg fara cablu

Edited by emilmusat

WAUZZZ

salut, oare cu can 7N0 907 530 H pot folosii rcd330 plus ? sau trebuie schimbat pentru a nu imi descarca bateria.

multumesc

spido

Da, merge. Vor ramane niste erori,dar nu deranjeaza/cauzeaza probleme..

F l o r i n
17 hours ago, WAUZZZ said:

salut, oare cu can 7N0 907 530 H pot folosii rcd330 plus ? sau trebuie schimbat pentru a nu imi descarca bateria.

multumesc

Daca vb de masina din semnatura...2008...nu trebuie inlocuit. Pune o scanare a masinii,  sa vedem exact codul can ului tau

WAUZZZ
Posted (edited)
On 7/12/2020 at 8:56 AM, F l o r i n said:

Daca vb de masina din semnatura...2008...nu trebuie inlocuit. Pune o scanare a masinii,  sa vedem exact codul can ului tau

7N0 907 530 H acesta e codul can-ului meu, problema s-a complicat acum ca am dynaudio, si caut o varianta ok de radio, am incercat cu rcd360 sau rcd330 si se aude un bazait in boxe desi am facut modificarile cu sistem audio de skoda. 

Am revenit momentan la rcd 510 original al masinii.

Stiti ceva player compatibil cu dynaudio ?

WhatsApp Image 2020-07-16 at 22.05.01.jpeg

WhatsApp Image 2020-07-16 at 22.05.14.jpeg

Edited by WAUZZZ

andrei_221

RCD360 NU suporta Dynaudio. e versiunea LITE a lui RCD330

doar unele modele de RCD330 suporta Dynaudio si trebuie codate din VCDS

WAUZZZ
Posted (edited)

6rf035187e Am inteles de pe alt forum ca acest model ar merge, l-a testat cineva de aici?

Edited by WAUZZZ

WAUZZZ

Revin cu informatii: cu radio din poza codat cu sistem normal fara dynaudio cand e dat volumul la minim sau oprit, se aude un bazait in toate boxele.

Dupa codare cu dynaudio si restart (10 sec buton) nu mai este sunet deloc, desi cand butonam prin meniul lui clickul acela de la butoane se auzea in boxele din spate, dar fara sunet de la radio sau muzica de pe card.

acum ma gandesc daca sa cumpar un rns315 sau versiunea de rcd 330  6rf035187e despre care am gasit 2 persoane pe alt forum care spun ca le merge bine. ( ei au mk6 ).

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_116a.jpg

raresmuresan92

Salutare, am un NO NAME rcd 330 si astazi am ramas cu butonul de power in mana, s-a rupt.

Am cautat pe internet si am gasit doar un anunt pe olx, dar nu raspunde domnul in cauza.

Stiti pe cineva care repara navigatii de genul?

Multumesc.

8607F1AE-8DB4-4AF0-AC5F-2DBE392D1BDD.jpeg