Jump to content

RCD 330G


Mihai my
 Share

Postare recomandată

Tocmai ce am instalat o versiune de Waze 4.51.0.4, adica vreo 10 versiuni mai in spate fata de actuala la ora postarii. Cand ies de la servici testez si revin diseara cu feedback.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin: Nicio schimbare, s-a blocat in primul minut, ecran negru pe unitate, n-a mai mers deloc, chit ca am deconectat telefonul si reconectat ... ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu inteleg de ce până acum câtva timp a mers perfect Waze si acum dintr o dată  e nefunctional....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti idee daca pe acest model se poate monta si senzori parcare ? Senzorii sunt AF.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Afișează senzorii de parcare... Dar numai sistemul original, cu ops. Cei AM nu. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi poate explica si mie careva de ce până acum  ceva timp Waze funcționa perfect si acum face figuri ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Danut, citeste cateva pagini mai in spate sa vezi ca suntem multi cu problema asta. Cativa dintre noi am incercat diverse metode alternative, la unii au dat rezultate, la altii in schimb, nu. Incearca-le si tu, poate ai mai mult noroc.

Eu personal m-am resemnat, astept versiunea 10 de Android, anuntata pentru Samsung undeva prin Ianuarie, poate o sa rezolve problema cu Waze pe Android Auto...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am instalat si eu o unitate RCD 330 plus Desay. Sunt multumit de ea, se misca foarte bine in comparatie cu vechiul RCD510. Bluetooth e rapid la conectare si nu mai tiuie intre melodii sau cand volumul este mai redus in timpul unei piese. Cea mai buna parte mi se pare bine-inteles apple car play, care e foarte utila pe partea de navigatie. Rezolutia este si ea mult superioara.

Din cate am vazut insa, acum trebuie sa ma conectez direct la unitate la bluetooth, si nu la masina cum faceam inainte. E vreo posibilitate ca bluetooth sa treaca mai intai prin masina? E util la convorbiri ca pot sa raspund si sa schimb intre BT sau private call direct din tastele de pe volan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ultimu_neuron -"E vreo posibilitate ca bluetooth sa treaca mai intai prin masina?" -Nu, nu este.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Proboema la waze am avut și eu. Rămâne în spate săgeata se bloca. Apoi l-am trimis la garanție. Au făcut update de software. Atât. Merge impecabil. Am făcut vreo 3000 km în vacanță chiar după update. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar de unde ai luat aparatul de a avut garantie? Astea nu sunt chinezisme luate de pe OLX sau comandate in China?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! Am un Passat B7/2012 si as vrea sa achiziționez RCD 330G Plus varianta B. Eu am microfonul masinii. Dupa ce schimb unitatea, o sa-mi folosească microfonul mașinii sau al RCD-ului?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si se aude mai ok decat micorfonul masinii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi am trecut si eu de la Carplay la Android auto odata cu schimbarea telefonului.In prima faza Waze nu functiona dar apoi am intrat in setarile telefonului la baterie si am setat ca Waze sa fie activ in permanenta.La un drum de 25 km Waze s-a comportat impecabil,nici urma de lag sau vreo intarziere.Telefonul este Xiaomi Mi9t Pro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si la mine se comporta excelent la dumuri scurte, dar daca merg de ex. 100 km si mai si intru in oras,  se blocheaza si am setat si eu sa fie activ in permanenta , eu am telefon Samsung cu Android 9, . sunt curios daca cei cu Huawei sau alte marci au probleme , dar repet , pe drumuri lungi , cel putin 100 km. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Observ ca s-a dat drumul la Android 10 pentru Samsung, iar in changelog apar si ceva modificari la AndroidAuto. Diseara cand plec acasa testez noua versiune si revin cu feedback. Mentionez ca am si eu Waze lasat activ in permanenta, nu am probleme in afara oraselor, dar in Bucuresti si Brasov cel putin, se blocheaza si devine inutilizabil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Există si unități Rcd330g plus "fake"? Daca da, cum iti dai seama?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, nu exista asa ceva. Sunt prea ieftine sa incerce cineva sa le copieze, cum e cazul RNS510. Umbli la Settings - System Information si la Device part number trebuie sa iti apara codul OEM al produsului: de exemplu, 6RD035187B.

PS: Nu am apucat sa testez inca Waze pe AA cu Android 10, astazi incerc. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi am facut si eu update la Android 10 si am o problema cu ecranul rcd-ului.In Android auto nu imi afiseaza decat partea stanga a ecranului iar partea dreapta ramane neagra.S-a lovit cineva de problema asta?Vad ca daca misc telefonul in diferite pozitii isi revine apoi face din nou.Sa fie de la cablu?Ciudat este ca pana la update am folosit acelasi cablu fara nicio problema.

Modificat de sofo_bogdy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am patit niciodata si nici nu am auzit de asa ceva. Daca spui ca misti telefonul si isi revine, mie imi suna clar a problema de mufa sau cablu. Incearca cu alt cablu in prima faza, apoi revino aici daca nu se rezolva, fa si o poza la ecran sa vedem mai clar despre ce e vorba.

Aseara pana acasa si azi-dimineata pana la munca, Waze'ul a mers mult mai bine, doar cu ceva lag ieri, unde ramasese in urma sageata cu masina fata de pozitia din realitate, dar si-a revenit dupa 2-3 minute. A mai facut cineva din cei cu probleme update-ul la 10 si pot confirma vreo imbunatatire, sau e doar coincidenta la mine ? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru S9 mai trebuie sa astept pana in ianuarie dupa android 10 , sunt curios daca schimba ceva 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Faceti update la ultima versiune de android auto: 4.9.594934, a fost intr-adevar o versiune la care ramanea waze in urma sau nu mergea deloc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai nou, Android 10 vine default cu AA si nu mai merge dezinstalat fara root la telefon. Am facut update la versiunea postata de tine, se pare ca exact azi e release date-ul oficial pe apkmirror. Il testez cateva zile si revin cu feedback, mersi de sugestie! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!