Jump to content

RCD 330G


Mihai my
 Share

Postare recomandată

@DomaniG nu sunt icoane. ? .E poza de fundal.Dupa ce pui poza ai "icoane " doar pentru 6 posturi.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, adiserv said:

@DomaniG nu sunt icoane. ? .E poza de fundal.Dupa ce pui poza ai "icoane " doar pentru 6 posturi.

 

E bine și asa decât fără nimic.Ai idee cum se pun acele poze? Din câte am înțeles trebuie downloadate imaginile posturilor de radio de pe pagina de la VW în format .PNG.Dupa le pui pe card împreună cu softul cu care am Schimbat culoare galbena în roșie? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Alegi  5 postiri si inserezi logourile in poza de fundal. (IMG -> Fundal -> Background_list.png). Apoi creezi buton tranparent si il inlocuiesti .?

Lasa  adresa de mail pe pm si iti dau tot ce ai nevoie. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru cei cu NoName 187B cu Skoda sau VW , la mine de aproximativ jumate de an nu functioneaza AA cum trebuie, ba mi se ingheata harta, ba merge localizarea pe harta aiurea , atat cu waze cat si cu maps,  nu stiu ce sa ii mai fac , am pus si alt firmware si tot asa,  aveti ceva idei ce ar putea fi ?  am avut versiunea de firmware 5606 de Skoda, aia dupa ~100 km se bloca tot timpul, am pus un alt firmware, 5518 de vw da modificat cu tema verde, cu asta a mers aprox o luna fara probleme acuma incepe si cu asta sa faca figuri, tot aiurea ma localizeaza, nu pot sa imi dau seama daca e de la telefon sau unitate, cand pun waze-ul sau maps-ul direct pe telefon merg bine. multumesc anticipat  

P.S pe firmware-ul 5518 (luat de pe forum reddit- ii practiv un 5518 de VW modificat de un baiat sa aiba liniile verzi nu rosii )  caliatea audio in timpul convorbirilor e net superioara versiunii 5606 de Skoda. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am patit si eu asta. Am demontat-o si am remontat-o si apoi mers bine. E adevarat am schimbat si telefonul intre timp (S8->S10e) dar nu cred ca a fost vina lui. Am facut si ultimele updates la unitate si n-am avut pb. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc de raspuns Xtremu , ce versiune de firmware ai acum ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Va salut baieti! Pana de curand am avut RNS 510 dar am vandut-o si as vrea sa iau un 330 cu carplay. Ceva sfaturi? Va multumesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Carr are fi cea mai buna si cea mai stabila.  Am citit pe aici de 6RD035187B cu seria aceasta. Este mai ok sa o iau de pe olx unde am vazut ca este 1450 sau sa o comand de pe alie express eu? Am  un golf din 2011, trb sa i fac update de can am citit lrin paginile de aici? Daca da, este cineva care ma poate ajuta ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU ai citit corect privind update-ul de can la masina ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca sunt unele la care primești și garanție... Mai cauta un pic.

La mașina ta nu trebuie update la can gateway 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

14 hours ago, F l o r i n said:

Vezi ca sunt unele la care primești și garanție... Mai cauta un pic.

La mașina ta nu trebuie update la can gateway 

Am primit si la aceasta. 12 luni. Mtumesc frumos de raspuns. ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ardeiash Pe acest forum folosirea nejustificata a quote-ului se pedepseste. Adica:

Butonul Quote/Citat ajută în momentul în care se dorește citarea unui pasaj din alt post (propriu sau aparținând altcuiva), pentru a face referire la el. Acest lucru are sens doar dacă acel post nu este chiar ultimul, în caz contrar acesta se va repeta în mod inutil. Folosirea nejustificata a quote/citatului, va fi sancționată.

Fiind un user nou, considera asta primul si ultimul tau avertisment pe aceasta tema si iti sugerez sa citesti Regulamentul forumului inainte de a mai posta ceva. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut colegi , de cateva zile mi-am achizitionat un 330g plus 187b  , am achizitionat si un can cu terminatia E la final pentru baterie ,a meu fiind cu C la final  

le-am lasat la un baiat sa mi le monteze dar zice ca pe radio ramane eroare in vcds si pe toate 8 boxe , in prima faza s-au sters erorile cand a luat borna de la baterie , dar cand pune contactul si reponeste masina iar apare eroare la radio si pe difuzoare , trebuie facuta ceva codara ( din cate am vazut si citit pe forumuri ) dar care sunt pasii mai exacti pentru codare ? am 8 difuzoare  + aplificator sub scaun dar nu e dynaudio 

si am mai observat ca in bord nu mai functioneaza acea busola de la gps 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Busola de la gps nu mai e(nu stie sa trimita inform catre cluster). Cat despre boxe da un scan cu vcds si discutam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Xtremu am facut cum ai zis si din pacate tot asa , merge cat merge dupa care incepe  sageata de la navi sa raman in urma cu vreo 100 de m fata de pozitia reala iar dupa un timp se blocheaza si imaginea,  deconectez teleofnul il conectez inapoi si am imaginea pe negru , practic nu mai pot folosi android  auto . 

Mai sunt alti colegi aici pe forum care au intampinat asemnea problema ? Multumesc ! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am patit la fel, 3 luni am avut probleme maxime. S-a lasat cu reinstalari de telefon, update firmware rcd, update android auto, nimic. Vinovatul? Tune in radio pe care il tineam in paralel cu navigatia. Nu ma intreba de ce, dar dupa dezinstalarea acestuia si trecerea pe o alta aplicatie de radio online, totul e normal. 
Acum, in afara de waze/maps, mai folosesti si altceva in android auto? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am patit la fel  cu waze dar maps functioneaza foarte bine, nu stiu ce sa ii fac.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai folosesc nimic in afara de waze , si nu am pe telefon instalat tune in radio, am incercat sa vad cum merge si maps-ul dar si ala ramanea in urma pozitionarea la un moment dat  , am pus si telefonul sotiei, tot acelsai model ca si al meu, S9 si cu telefonul ei s-a blocat . cred ca o sa incerc sa pun un firmware de vw . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Băieți, mie îmi suna a o problema de soft pe undeva, ori la versiunea de Android de pe telefon, ori la unitate. 

Pe scurt, povestea mea: am trecut de la iPhone, unde carplay'u se mișcă senzațional pe RCD330, la S10+ și întâmpin și eu problemele voastre. Waze'ul merge maxim 3 minute și ingheata, Maps uneori merge, alteori da rateuri și asta...

Am vrut sa dau retur telefonului pe motivul asta și sa revin la noul iphone, dar am încercat și pe Huawei'ul P30 Pro al nevesti-mii și face exact la fel, de unde deduc ca e o problema de Android 9 sau softul unității. 

E ceva ciudat, pentru ca acum ~6 luni am mai încercat de pe un Huawei P30 non-pro și totul a mers flawless. Nu mai știu ce sa cred... ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca stau sa ma gandesc  cam de cand am S9 imi face figuri , posibil sa fie de la Android 9  , la unitate am schimbat 3 firmware-uri si tot asa face . Restul colegilor de aici care aveti telefoane cu Andoid 9 nu aveti probleme ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S10 am si eu, s9 sotia. La ambele facea probleme care duceau android auto spre inutilizabil. Si la maps si la waze se bloca, ramanea in urma cursorul fata de pozitia curenta, aveam doar sunet fara imagine, etc. Am scris mai sus care a fost problema, o alta aplicatie care in combinatie cu waze/maps dadea rasol. 
Vedeti ca mai e o setare la power savings care trebuie activata, si anume ca android auto, maps, waze sa fie puse in lista aplicatiilor ce nu sunt puse fortat in sleep pentru economisirea de energie. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!