Jump to content

Sfaturi achizitie jante


psebi
 Share

Postare recomandată

Nu pot pune imagine, sunt utilizator al forumului pana intr-un an vechime

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe tinypic.com poti uploada poza apoi adaugi linkul aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Are cineva un link sau poza cu golf 7 Gti cu rotile si jantele standard? cele R17 Brooklyn 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In link sunt jante Santiago 19" (optionale in tarile cu apa calda).

 

Acestea sunt Brooklyn

0_dd55f_77df4750_XL.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut,

 

Va rog sa imi spuneti daca pe Passat B6 2007 , 1.6FSI 85 KW pot pune pentru iarna jante de tabla pe 15 cu anvelope 195/65/R15 de pe Octavia 2 Facelift. Pentru vara masina este echipata cu jante de aliaj 205/55/r16.

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu incap jantele pe 15 ating de etrier, minim 16.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa pui o poza mai mare?

Rar modelul pe la noi :D. Am avut si eu Vision, doar de 17" si cu interiorul negru.

 

16bxcsp.jpg

10n7vbc.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O intrebare scurta,daca se poate.

As dori si eu O SINGURA janta model Atlanta 5x112 R16( Click model ).Aveti idee unde as putea gasi?Toti care vand vand doar set de 4...Stima.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!Vreau sa-mi cumpar un set de  jante tekno pt golf4/bora stie cineva daca sunt bune? ca firma, rezistenta. etc...stima!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreo idee ce cod de culoare au jantele? Catalunya cred ca se numesc.

post-79990-14157918858472_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

As ridica si eu o intrebare si sper sa obtin ceva pareri solide :)

Luam in conisderare jantele de tabla. Anvelope de iarna. Se echilibreaza pe 0. La reverificare tot pe 0. Deci presupunem ca sunt bine echilibrate.

Ce se intampla cand punem capace pe aceste jante de tabla? Logic practic vor cauza un dezechilibru exterior vs interior.

Ce parere aveti? practic ar trebui echilibrate rotile cu capace pe ele sau folosite rotile fara capace. Dar totusi ele vin asa si din fabrica pe unele echipari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Capacul daca este OK nu este crapat, deformat , el este echilibrat din fabrica, din turnare, se muleaza perfect , este usor, nu are cum sa influenteze negativ o roata. Si eu am capace ,nu sunt noi dar sant OK si nu am nici un simptom in rulaj, chiar am mers acum o saptamana cu viteza de 140km lpe autostrada , nu am sesizat nimic in rulaj. Mentionez ca am si doi soricei prinsi de janta pe spitele de la capac, diametral opus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Jantele astea oare sunt OEM?  In poza vad cod stantat pe ele: 5e0601025m. Si inca o intrebare, capacul central poate fi schimbat cu unul vw?

Pe site la skoda apar cu alt cod: 5E0071494A 8Z8

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi, cautasem dupa cod dar nu prea apar pe alte siteuri.. in timp ce daca ma uit dupa cod-ul de pe site la porsche le gasesc si pe ebay etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt jante special concepute pentru iarna (pe care se pot monta lanturi), au J6 si ET48 ceea ce inseamna ca o sa intre mai inspre amortizor iar cauciucul (205/55 R16) va sta putin mai umflat datorita latimii mai mici a jantei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles, multumesc. O sa mai caut sa vad ce mai gasesc.. caut ceva 6.5J x 16 (parca astea sunt cele standard) sa le pun la vara pe golf 6 si au aparut alea intre timp si nu stiam ce sa fac.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Cine ma poate ajuta si pe mine cu niste sugestii de jante pe 16" pentru un b6 variant mocca brown? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta ce-ti place tie, 5x112, pe 16' sau 17', orienteaza-te spre ceva OEM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut. Am si io o mica intrebare. Am cumparat de curand niste jante de Pontiac pentru Jetta mea, toate arata ok,un pic lacul sarit,da' se rezolva. Una din ele, insa are o portiune din buza rupta.Unde as putea in Romania sa repar aceasta janta si sa iese ca noua? Multumesc.

post-17538-0-15692400-1424121511_thumb.j

post-17538-0-68224200-1424121530_thumb.j

post-17538-0-60778400-1424121551_thumb.j

post-17538-0-86581300-1424121570_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut !


Am o intrebare. As dori sa imi cumpar niste jante pentru un audi a4 b7 avant.Vreau niste informatii despre dimensiunile care ar trebui sa le aleg. Am gasit niste jante et50, 6jx16H2, cu cauciucuri 205/55/16,nu freaca nimic, nu ating nimic?  Ce parere aveti? Sunt ok ?


Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Urmărește et original și sa fie exact sau apropiat. De ce nu îți cauți ceva mai lat un 7j, 7,5j? Eu mi as pune 215 la anvelope pe o mașină ca a ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

215 nu le am trecute in talon, dar sunt trecute acolo la portiera ( unde sunt toate dimensiunile de roti de la producator ) .Daca te opreste RAR-ul, nu e problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

În talon trebuie ca sa fie legal. În cazul asta pe 205.55.16 poți pune pe 6,5j - 7j ca sa fii în parametri dați de producător.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!