Jump to content

Golf 6 2.0 TDI - Candy White


florinpbv

Postare recomandată

E 2.0 tdi...intretinuta exemplar.

Sotia are permis si conduce golful , eu am si masina de munca ..din pacate clasa mica.

O cutie pana la urma nu necesita revizii, impozit etc....dar iubesc masina aia ( Superbul) ...mi-am dorit mult timp un passat b 5.5 si seamăna mult :)

Link către comentariu

Subscriu! Eu primele 10 luni le-am facut cu Golf-ul si cu un carut care, pliat, era aproape cat tot portbagajul de lat si lung. Apoi am trecut la Leon care e doar cu 30L mai mare si tot a fost ok.

Apoi, cand a disparut carutul din schema, am scapat si de nevoia de a pune diverse pungi la picioare, in spate stateau doar copilul si cainele asa ca puteam sa ma folosesc si de spatiul de la picioare fara probleme.

Ideea e ca oricat spatiu ai avea tot o sa vrei mai mult pentru ca e foarte usor sa umpli un spatiu cu chestii de care poate nu ai chiar neaparata nevoie. Dar... tu decizi! :) 

Link către comentariu

Nu-i asculta! iti trebuie o masina mare , minim Touareg , preferabil Q7 !!! Iti spun din perspectiva unuia  cu un pitic de 1 an  si un catel de 50kg :) ..si a mea e si variant...

NU lua in considerare ce am scris mai sus ...incerc sa ma justific pe mine ca ma uit de Touareg si Q7 sa inlocuiesc golful:))) ...au dreptate colegii..nu ai nevoie de mai mult de golf pentru 3 membrii  ....o sa vezi dupa ce trece iuful asta si se face piticul mai mare (cam pe la 3-4 luni se mai stabilizeaza situatia) .

Link către comentariu
  • 1 month later...

Am reusit sa imi fac timp pentru schimbul placutelor spate.

Am pus originale Vw, cu tot cu montaj costurile ajungand la 350 lei :) ...si ce mici sunt...?

Screenshot_20181008-211135_Photos.jpg

Link către comentariu

Fiindca trebuia sa spargem gheata cu iesitul (#bebemic) si pentru ca toamna frumoasa...am zis sa plecam nu foarte departe si am ales Sovata ( Moieciu, Bran , Fundata exclus :)

Drumul a fost Brasov- Sighișoara -Sovata ...peisaje superbe in aceasta perioada.

Dupa cei aprox 200 km bc imi arata 4.5l/100. Ma mir...de obicei sar de 5% in ext. 

Daca ajungeti in zona va recomand ( fara sa fac reclama) - Boutique Hotel Fabesca . Totul e la superlativ. 

http://www.fabesca.ro

Weekend plăcut!

 

Screenshot_20181012-171811_Gallery.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am comandat si eu in sfarsit tipsurile  originale de Skoda Yeti, urmeaza o revizie ( dupa aprox 9000km, dar vine iarna si e mai bine asa) si apoi trecemla anvelopele de iarna.

Am cerut pret si pentru pedalele Oem ( fara footrest) dar pe cod de Skoda, iar pretul este foarte bun 330 lei ( #vineMosu' )

Link către comentariu

330 e un pret bun, pe ebay le gasesti cam la 90 de euro plus transport, ca ma uit si eu de ceva vreme. La mine, acoperitorile chinezesti sunt foarte bune cu exceptia pedalei de acceleratie, care din cand in csnd iese din clipsuri. Diferenta de pret este mare, cele chinezesti costantand 85 de lei, incluzand footrestul, dar mi s-a cam pus piticul si mie... Poti sa ceri un pret doar pt pedala de acceleratie si sa imi lasi un mesaj pe privat?

Link către comentariu

Iarasi la plimbare = soselele din Ro= piatra in parbriz

Recomadare pentru un parbriz ok? Saint Gobain ? 

Ideea e ca aiba si dimensiunile celui original, pentru ca am auzit ca deobicei sunt ceva mm mai mici.

Link către comentariu

Am si eu la Tiguan asa ceva... doar ca nu a inflorit asa tare. Daca nu pleaca mai departe, o lasi in pace si mergi asa, daca pleaca, nu ai de ales (cel putin inainte de ITP) si il schimbi.

Link către comentariu

Eu am patit la fel si m-am dus sa repar fisura, se introduce o rasina si nu-i mai da voie sa se extinda.

Link către comentariu
On 10/28/2018 at 9:30 AM, florinpbv said:

Iarasi la plimbare = soselele din Ro= piatra in parbriz

Recomadare pentru un parbriz ok? Saint Gobain ? 

Ideea e ca aiba si dimensiunile celui original, pentru ca am auzit ca deobicei sunt ceva mm mai mici.

Saint Gobain sau Pilkington

cele de Golf 5 sunt cu cativa mm mai mici, dar pot fi montate si pe Golf 6. cei de la centrele de parbrize le recomanda daca vrei aceeasi marca la un pret mai mic

Link către comentariu

O sa il schimb tot cu unul de golf 6. 

Pilkington cu soclu pt senzori, acustic etc 770 lei

Link către comentariu

Sa spalam " frigiderul" :)

cica asa li se mai spune celor de culoare alba.

20181104_134812.jpg

Modificat de florinpbv
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Tot n-am pus tipsurile la locul lor.

Am incercat pe fuga intr-o zi, intra foarte greu din cauza clemelor . Dupa vreo 3 minute am renuntat. Se pare ca trebuiesa le acord mai multa atentie ( si un ciocan :)

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

Sau un bocanc mai hotărât, eu așa am procedat. M-am jucat puțin cu clema de jos a tile-ului, am incercat s-o rup. Am renunțat și cu o lovitură de maestru tips-ul s-a așezat corespunzător. Am văzut pe cutie că se recomandă o bucată de lemn și un ciocan

 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Sper sa nu fie nevoie de o lovitura mult prea hotărâtă ca sa nu deplasez sau sa stric ceva pe traseul de tobe.

Am mai avut un drum de vreo 500km si nu sunt împăcat cu faptul că la temperaturi de -5/-10 grade temperatura motorului nu mai ramane la 90°. Scade putin Sub. E ok oare?

Link către comentariu

OK  pe termen lung nu este , te-a lasat termostatul .  Recomand sa pui termostat nou OE.  

Link către comentariu

Ms frumos ! mi s-a parut anormal dar ma gândeam ca "asa face toate" astea diesel...

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Salut...golful nu il dau deocamdata,  asta este masina de munca .

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!