Jump to content

Golf 6 2.0 TDI - Candy White


florinpbv

Postare recomandată

Exteriorul e exterior...eu mi-am propus sa sterg putin praful ?

Până la urmă am dat si pe scaune cu soluția de la Mafra pentru alcantara. Doar am umezit bine cârpa si am dat asa cu ea sa mai împrospătez putin textila :)

a iesit tot praful si mizeria din acele canale ale scaunelor.

20180602_173138.jpg

Link către comentariu

Lookin' good. 

Important e ca tu sa fii mulțumit. 

Link către comentariu

Zilele astea se tot vorbea de timpi pe tipicul lui @cristi511...bineinteles ca nu am postat nimic pt ca "doar" 140 cp , dar asa m-am ambiționat să dau o fuga pe drumul de Poiana :)

Aseară am si reusit după ce am plecat sa cumpăr niște plinta pentru parchet :)

si pot spune ca nu m-a dezamăgit deloc golful...se așează  binisor pe curbe având suspensie sport de fabrica, jante 17"...iar motorul "sta" bine sus in turatii. 

Nu e vreun Gti, dar ceva senzatii mi-a oferit...iar trapa deschisă mi-a adus pădurea în masina :)))

#sporlapedale

Modificat de florinpbv
Link către comentariu
  • 1 month later...

Multumim, a venit si bebe.

Scoica si restul le avem de ceva timp iar acum a trebuit să le punem la treaba. 

Link către comentariu

Bravo, sa traiasca, sa fie sanatos. In curind vei descoperi ca ai nevoie de un Touran :biggrin:.

Link către comentariu

N-o sa ai nevoie de nici un touran. Te descurci f bine si cu golful. Trebuie doar putina atentie la aranjat bagajele :) .

Felicitari!

Modificat de Xtremu
Link către comentariu
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

O poza din weekend cand era curata...si aproape inghetata de frig.

Sunt 99% hotarat legat de cutia de portbagaj. Din cauza dimensiunilor voi merge pe Thule Motion Xt Sport. Păcat ca pe alb nu se gaseste...dar alb cu negru totusi nu e o alegere rea.

Barele , normal vor fi cele Wingbar.

Screenshot_20180827-161828_Gallery.jpg

Link către comentariu

Cutia cred ca se poate imbraca in folie, daca rezista pe masini nu vad de ce nu ar rezista si pe cutie...

Link către comentariu

Deci era cam mare Motion 800?

Banuiesc ca se si poate vopsi si probabil te apropi la cost de infoliat, sau ramane neagra si va da ok contrastul pe masina.

Link către comentariu

O sa fac niste poze cand merg sa fac probe. Cutia de care zic are parca 189x67.5x43...si mai e una.. 175x82x45 care nu stiu daca ar da rau fiind lata.

Ca forma ambele sunt ca in imaginea de mai jos

@gabriel88

Motion 800 arata bn in poza...dar am vazut-o live, am deschis-o  si  e imensa, nu am nevoi de asa "balena"

Screenshot_20180828-162523_Gallery.jpg

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

S-a mai ivit o treaba...dar decizia înclină spre Thule.

Pot lua Superbul fratelui meu la un pret foarte bun, dar golful nu-l dau si inca o masina..mai inseamna cheltuieli. Fain e ca e spatioasa rau.

Screenshot_20180831-093155_Photos.jpg

Link către comentariu

Chestia aia nu te ajuta cu nimic daca ai copil, din cauza ca e berlina. In plus e euro 3, eu zic sa nu.

Link către comentariu

Problema se pune asa, mai aveti nevoie de inca o masina? Adica daca sotia are permis si acum cu bebele va avea nevoie de o masina cu care sa poata umbla cat tu esti la munca, atunci merita investitia, dar trebuie sa fii constient ca golful va fi al ei si superbul al tau (ca e aproape dublu la lungime si nu e asa usor de parcat sau manevrat prin trafic ca golful). Desi nu e break, poti sa spui ca ai jumate de portbagajul golfului doar la picioarele pasagerilor din spate, deci chiar nu cred ca o sa mai ai probleme din punctul asta de vedere.

Insa, masina are o varsta, dar daca a fost intretinuta bine de fratele tau, nu va cere extraordinar de multi bani in viitorul aproapiat fiind totusi un model destul de fiabil. Motorul e 1.9 tdi euro 3 sau 2.0 tdi euro 4? 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!