Jump to content

Elcar Gid


elad
 Share

Postare recomandată

Ieri 12 oct. 2007 stateam in sala de asteptare uitandu-ma prin acel geam imens cu o oarecare invidie pe meseriasi care au ocazia sa repare masinutele noastre, si dintr-o data printre scaune se vede o coada de pisica la 90 de grade in sus...un super fain motan se plimba tzantzos printre noi. Se aproprie de mine, se uite chioras (cam asa: :P ) si ma lasa sa-l mangai...scena s-a repetat de 2 ori, pe urma a disparut...deci domnule Vlad R. , motanul , unde este motanul ?

Dece am fost tocmai la Buzau ? Am avut usa spate stanga putin julita si tabla f. putin indesata, dar a meritat drumul.

Reparatia a durat toata ziua, am stat acolo ca pe ace recunosc, dar la ora 18:00 am fost invitat dincolo de acel geam despre care va povesteam la inceput...si am constatat ca nu se mai cunoaste deloc...a, si inca ceva: masina era BEC pe dinafara!!! Le-am dat-o jegoasa rau (am ajuns pe ploaie) si am plecat cu ea super curata.

Merci pentru felul in care lucrati

(multumesc si domnului consilier care m-a dadacit pana la sfarsit, mi-a reglat pana si presiunile in anvelope caci se vedea ca era nevoie)

Probleme: :P

1. Mancare ioc

2. Internet wireless ioc (era wireless dar reteaua lor interna :lol: )

3. Motanul domnule Vlad R., motanul, a disparut dupa pranz, unde este motanul? :lol:

P.S.

Ieri am inteles de ce nu avem voie sa stam langa masini, una la mana ca ne-am putea accidenta, si a doua la mana, nu este deloc sanatos sa-ti vezi masina cu maruntaiele afara, te ataca psihic :) ...ieri intrand pe poarta Elcar rontaind de zor pufuleti (atat am gasit in chioscul de peste drum) am observat masina mea parcata la vopsitorie...cand ma apropii, stupoare si sa lesin...era fara portiera...senzatie naspa! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Facut revizia la elcargid. Normal ca totul a decurs ok si au rezolvat ce alte probleme mai aveam.

Daca mai era nevoie de o comfirmare si de la mine nota 10.

Ar fi bine sa faca o zona mai mare de asteptat si ceva food. Avand in vedere si locatia in care se afla elcargid (nu gasesti absolut nimic decent in zona).

Internet wireless ar fi bun.. pt cei care stau cu orele :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dap am uitat de motanul gri, am inceput sa stranut din senin si apoi l-am vazut tantos pe-acolo, era foarte haios, cum aluneca pe gresie :)))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doar o intrbare pt elad: cat costa la voi 1l ulei castrol txt 505 01

thx

Modificat de shkoda
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti raspund eu, pt ca mi-am luat sambata 1 litru pt completare. 43 ron. (aproape 44... da nu sunt sigur :)

referitor la motan, mie mi-a sarit in brate. asa ca "sac" la toata lumea :icon_thumright:

apropo, nu are nume, toata lumea ii zice cum vrea, iar vineri seara a fost uitat in magazie... :) (ce informat sunt :icon_cool: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi de raspuns.

eu am pus de la ivas galati si am dat 2.5mil pe 5 litri si imi spuneau ca au un pret corect la ulei...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OT: pai si nu e corect? daca mergeai in BZ tot la banii aia ajungeai, daca nu mai scump Corect corect, pretul corect!! :soothe[1]:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pretul ca pretul... da totul pana la pisica :rolleyes: (motan :lol: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:Driver: propun ca motanul sa devina mascota service-ului si sa primeasca numele garfield. daca se accepta la urmatoarea revizie dau mielu... sau cutia de whiskas.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:vaidecapulmeu: propun ca motanul sa devina mascota service-ului si sa primeasca numele garfield.

Tot :Driver: In cazul in care propunerea de mai sus este acceptata, colegul de forum @Garfield sa aiba reducere in Service-ul ElcarGid, fiind tiz cu mascota acestuia :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...deci accesul cu animale e permis....o sa vin si eu cu ciobanescul...ce "iubeste" nespus motanii...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fiecare propune un nume, se aleg cele mai frumoase, apoi facem poll si votam ;) :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bai gagii, n-ar fi bine sa facem un thread separat numit "Alegeti nume pentru motanu`service-ului ElcarGid"? Ia, la muncaaa :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bai astia care v-ati vazut la ochi cu motanul ala... l-a intrebat cineva daca vrea sa fie botezat??? poate vrea sa ramina pagin si voi va agitati degeaba pe aci :rolleyes:

Poate apare dl Vlad sa ne spuna numele si prenumele cotoiului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Domnilor...tepa...vorbiti de motan ca si cum pisicuta noastra ar fi facut fara sa stiu un implant :D

@yang- o sa deghizam pisicuta

Modificat de elad
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am un motan pentru ea daca vrea :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu unu... da din pacate nu prea mai poate :offtopic: :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am 2 in floarea tineretii :offtopic:

si uite asa editam nuntapeneveu varianta pisiceasca :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ultim offtopic :D : cu siguranta e pisica cu cel mai mare cap pe care l-am vazut in ultima vreme de-aia am spus din prima ca este motan :D.

@dragos R: prefer de o mie de ori sa destind discutia amintind despre un fapt inedit si amuzant decit sa insir o lista de nemultumiri. Este inca un semn ca la Buzau lucrurile sunt la locul lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt si eu programat vineri dimineata la elcar gid buzau pentru mai multe operatiuni - schimbare 4 amortizoare, verificat sistem franare, verificat punte spate ce-i p-acolo. o sa revin cu feedback, am eu vaga impresie ca pozitiv. din ce am citit, ar cam fi cazul sa vin cu sandwich-ul de acasa, corect?

P.S. eventual sa iau si niste mancare de pisica, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mancati si voi bine acasa / pe drum pana la Buzau, ce atata disperare? :offtopic: :D

Cu pisicuta o sa fie mai greu.. merita si ea putina atentie.. e un mod indirect de a multumi celor de la Elcar Gid ;)

Modificat de adrry
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

16 octombrie. Am mers la service pentru o lucrare de vopsitorie. Ireprosabil!

Multumesc, Vlad si echipa!

Cu ocazia asta am schimbat si sonda lambda.

Apropo, stiind ca voi sta toata ziua pe acolo am luat ceva de papa cu mine si cat asteptam, am lasat bagajul de mana langa scaun....da, va imaginati, motanul sa bagat cu totul in bagajul meu :P

Modificat de MAKRON
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!