Jump to content

Golf GTI PP DSG - 2016


stamir

Postare recomandată

1 hour ago, toni said:

205/50R17 este recomandarea pentru iarna. Eu am pus 225/45R17 pentru ca aveam deja anvelopele.

Acum depinde pe unde mergi, daca masina o sa vada multa zapada atunci 205/50 este dimensiunea mai potrivita. La mine nu era cazul.

Imi plac jantele tale. Ai idee daca 205/50r17 merge pe ele? Ar trebui, fiind J 7.0. 99% sint decis sa imi iau acelasi model?

Link către comentariu

Va salut. Am internet sporadic asa ca va atasez o poza recenta. Aceeasi masina, alt unghi.

Urmeaza ca sotia sa comande jante si anvelope iarna. Jante Borbet model XB sau VT. Anvelope 225/45R17 Conti Wintercontact TS860 93V XL

IMG-20161225-WA0000.jpg

Si va doresc un Craciun fericit

Link către comentariu

Discutia despre asigurari a fost mutata aici:

Va rog sa respectati regulamentul. Multumesc!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Acum caut niste covorase frumoase. Sint tentat de floor liners de la Weathertech dar sint rigide, insa acopera cam tot ce se poate. Personal prefer covorasele textile. Am gasit unele foarte frumoase oem VW Optimat Genuine) dar nu la noi. In Romania gasesc doar de cauciuc. Eventual sa intreb la dealer daca le poate comanda. Am mai vazut Monster Mats pt GTi, de cauciuc dar frumoase, cu GTi rosu inscriptionat

Link către comentariu

Gata, am comandat jante si anvelope iarna. Borbet model V 7.0Jx17xET49 si Conti TS850 205/50R17

@toni multumesc pt pont. Colegul VVV foarte bine pregatit, amabil, foarte profi, mi-a placut.

Am fost tentat si de model Y de la Borbet, senzationale dar am preferat ET si latime recomandate. Plus ca la model V se pot folosi prezoanele originale.

Link către comentariu

7x17 recomanda pt 205/50?

E un model special de jante oem Dijon folosite in vest pt iarna pe golf 7 gti si R, 6x17 et48 si acelea au 205/50. Asta daca tot e sa fim mai catolici decat Papa :)

i_93_203_0_75_1384771836_6559.jpg

 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Exact, mi-au placut Dijon foarte mult si stiu si de dimensiunea asta. Insa la fel de catolic si cu 7.0JxET49:)

Modelul Singapore vine si cu aceasta marime.

Referitor 6x17 et48, dimensiunea este recomandata tot pt iarna dar daca vrei sa folosesti lanturi. Cum nu am de gind sa pun lanturi am mers pe 7j

Dijon sint printre preferatele mele

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Am ajuns in China si uite ce am luat: total 50 $

Monster Mats GTI.jpg

Deocamdata le pun sub birou sa stau cu talpile pe ele;)

Cauciuc de calitate, nu miros. Cred ca vor arata fff bine in masina

Link către comentariu

Pai, sint oem. Doar ca le-am luat direct din China. De la dealer iesi scump ca ai comisioane mari. Si tot din China vin. Le-as fi luat tuturor colegilor cu GTI dar sint prea grele si am limita la bagaje

Spre deosebire de ce gasesc in europa, astea au si a 5-a bucata care acopera tunelul median in spate, exact unde se plimba aia mici cu picioarele

In poza pare lipita de cele 2 din spate dar e de sine statatoare. Au venit si cu un set de rezerva de clipsuri prindere in podea.

Link către comentariu

Cred ca gasesti pt orice masina. Eu mi-am pus agentul sa se intereseze. Incearca eventual pe Aliexpress. Va adunati mai multi si comandati diverse pe un singur nume si platiti doar un transport

Link către comentariu

Seamana cu monster mats dar nu sunt la fel. Cel putin au conturul rosu in plus, care la cele OEM nu apare.

La monster mats nu scrie GTI pe presurile din spate.

Link către comentariu

Au venit si anvelopele montate pe jante. TS850P 205/50R17

IMG_7793.JPG

Made in Germany, 43/2016

Link către comentariu

Iata-le si pe jante. Au venit gata montate si echilibrate, totul multumita colegului @VVV care a fost de mare ajutor cu aranjarea comenzii si in special pe partea de consiliere si suport tehnic.

Jantele sint Borbet V, 7.0J x 17 x ET49

Din pacate nu se poate iesi cu masina nici pina la vulcanizare cu anvelopele de vara. Locuiesc pe o strada mica ce a fost ignorata, inca e afectata de gheata, sleauri. Sper ca sotia sa le puna saptamina viitoare daca s-o incalzi suficient ca sa topeasca gheata de pe strada. Mai e posibilitatea de a le schimba manual, prieteni/vecini dar cred ca nu se strseaza, avind cu ce circula.

IMG_7819.JPG

IMG_7820.JPG

Link către comentariu

Multumesc, am mai vazut la cineva;)

Si eu sint curios. O sa imi trimita nevasta-mea poze dar probabil le voi posta prin martie. De maine nu o sa mai am net. Cred ca o sa arate ok, ca un golf normal cred. Am tinut sa ramin pe et original si dimensiuni recomandate.

Iti multumesc pt directionare, mi-au placut mult la tine.

Link către comentariu

Multumesc. Era cit pe-aci sa iau niste Dezent simple, parca TE sau RE argintii, lipsa de imaginatie. Noroc ca le-am vazut la @toni

Link către comentariu
  • 1 month later...

AMR 4 zile. Pe 16 aterizez la otopeni. Ma asteapta sotia. Zicea ca vine cu GLK-ul:) glumea, desigur. I-am zis ca iau microbuzul.

Mi-a trimis si o poza, cam murdara, ii fac eu unele frumoase cind ma intorc

IMG-20170225-WA0002.jpg

Si probabil voi trece si la rotile de vara

Dar voi baga si ceva poze cu jantele astea din diverse unghiuri.

Altfel, masina merge ca un vis, nevasta-mea e fff incintata, a facut un drum pina la Medgidia si a ramas impresionata. Nu o mai scosese din oras. I-a placut foarte mult directia si livrarea puterii. Zicea ca e o senzatie de putere constanta, disponibila oricind si fara efort. Ce a surprins-o, modul in care se comporta la viteza mare. In oras, a zis ca i se parea ok, doar un golf. Pe masura ce a inceput sa mearga mai repede, masina s-a schimbat si o indemna sa mearga si mai repede, parca se comporta si mai bine, parea mult mai sigura.

Modificat de stamir
eroare
Link către comentariu

Ma mai gindesc ca atunci cind se vir uza anvelopele de vara cu care a venit masina sa pastrez jantele originale pt iarna si sa trec la 18" de vara. Posibil asa ceva...

BORBET A_black_matt_1000x1000_RGB.jpg

Sau asa

BORBET A_bright_silver_1000x1000_RGB.jpg

15250703_1157166884330849_5501588223059746729_o.jpg

Link către comentariu
15 hours ago, stamir said:

AMR 4 zile. Pe 16 aterizez la otopeni.

Altfel, masina merge ca un vis.  I-a placut foarte mult directia si livrarea puterii. Zicea ca e o senzatie de putere constanta, disponibila oricind si fara efort. 

Da, da, subscriu in totalitate :) Exact astea sunt senzatiile :) 

Hai ca mai ai putin...Bucura-te de ea, stiu ca asteptai de mult timp momentul asta..

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!